Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan segithetném a májam...

Hogyan segithetném a májam müködését, milyen tisztitókúrát csinálhatnék? Bővebben lent.

Figyelt kérdés

A májenzim értékeim még mindeig nem érték el a normális szintet annak ellenére, hogy az orvosom javaslátára 9 hónapig gyógynövényekből álló készitményt szedtem. Most próbálok valami kiegészitést találni. A tegnap óta elkezdtem szedni máriatövismag olajat és egy gyógyteát. Azóta mintha egy kis nyomást éreznék jobb oldalt ami eddig nem volt jellemző. Ez normális?

Nincsen virusom de a májam el van zsirosodva annak ellenére, hogy nem iszom. lehet a túlsólyom miatt van.

Mit próbáljak, hogy tehermentesitsem a májat?



2012. aug. 4. 15:26
 1/9 anonim ***** válasza:

Olyan jót nevettem a "túlsólyom" szón, nagyon aranyos mellényúlás.:), a túlsúly bizony okozhatja a zsírmájat és a nem megfelelő enzimszinteket.

De hogy hasznosat is mondjak: a helyedben megpróbálnék egy Humet-R kúrát, az elég hamar rendbe hozza a májat (is), akárki akármit mond. Tudom, hogy fémes ízű, de nem élvezeti cikk, valamit valamiért. Pl.

[link]

Javulást.

2012. aug. 4. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ.

Neked is problémáid voltak a májaddal?

2012. aug. 4. 15:42
 3/9 anonim ***** válasza:
Munkaalkalmassági vizsgálatnál a labor rossz enzimértékeket mutatott, de amúgy semmi panaszom nem volt. Akkoriban szintén "nem fújt el a szél":) Az üzemorvos azt mondta, hogy ha egy hónap múlva a kontrollon sem lesz jó az eredmény, nincs munkahely. Na ezután - egy orvos ismerős javaslatára - benyakaltam a Humetet és minden rendbe jött. Mondjuk azóta - vasakarattal - sikerült fogynom.
2012. aug. 4. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 MRC31 ***** válasza:
69%
Ne ijedj meg attól a nyomástól oldalt, bátran szedd a máriatövismag olajat, semmi esetre sem attól van és minden bizonnyal a tisztító teakeverék sem tehet róla mert nincs ilyen mellékhatása. A máj védelmére a legeslegjobb a máriatövismagolaj, olyan alkoholistáknak akiknek a májuk 90%-a tönkrement szép lassan életrekelnek még az elhalt májsejtek is. Ez méltóan mutatja, hogy mire képes. Saját tapasztalatból mondom, megéri használni.
2012. aug. 4. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. naponta kétszer egy kiskanál máriatövisolajat szedek. Ez megfelelő mennyiség? Hány hónap után várható kimutatható javulás?
2012. aug. 4. 21:36
 6/9 anonim ***** válasza:
igyál vizet
2012. aug. 8. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 MRC31 ***** válasza:

Nem orvosi javaslatra kezdtem el szedni az olajat, napi kb. fél kiskanálnyi mennyiséggel de folyamatosan javult az állapotom. Tudomásom szerint nincs káros hatása, az, hogy egyszerre mennyit tud a szervezet hasznosítani azt egy orvos tudná pontosan megmondani. Persze ez függ az egészségi állapottól is, nekem működési problémáim voltak a májammal, illetve érzékeny vagyok a műkajákra, néha nagyon kemény tünetek (kiszáradás, láz, fizikai és mentális teljesítmény drasztikus romlása pár óráig az étkezéstől számítva) jelentkeztek. Az említett mennyiséget szedtem és 2-3 hónap után rendbejött, persze hozzáteszem, hogy amennyire tudom elkerülöm a mesterséges ételeket.

***

A "6"-os válaszolónak: a víz jó, de csak a tiszta, szűrt, viszont akinek ilyen súlyos májgondjai vannak azon nem tud hatékonyan segíteni.

***

Természetesen vannak más gyógymódok is, mint pl. böjtölés, edzés, étkezésre odafigyelés - de ezek általánosan ismertek. A böjtölés rendkívülien jó, de érdemes alaposan utánaolvasni, nem szabad félinformációk alapján végezni. Összegzésként tényleg csak azt tudom mondani, hogy legjobb a máriatövismagolaj, mert egyszerű, olcsó, a leghatékonyabb, nem igényel időt és plusz energiát mint pl. valami sportolás ami túlsúllyal nehezen menne.


Gyógyulást kívánok!

2012. aug. 16. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 GeriMan válasza:

kurkuma -gyömbér és fehér agyagpor

A kurkuma megóvhatja a májat a károsodástól

Ahhoz, hogy a kurkuma hatása maximális legyen (a rák ellen is ), biológiailag felhasználható módon kell bevinni a szervezetbe.

A kurkuma szinte egyáltalán nem oldódik vízben, ellenben zsírban teljesen. Kókusztejben vagy krémben teljesen oldódik, különösen ha azok melegek.

A kókusztejet és krémet (zsírt) nem szabad felforralni.

A zsírban feloldódott kurkuma a zsírral eljut a nyirokrendszerbe.

Pontosan ez az a hely, ahová a kurkumának el kell jutnia.

A nyirokfolyadék a test összes szövetét "fürdeti".

A kurkuma nemcsak gyulladásgátló és koleszterincsökkentő (fokozza az epe termelését és a máj fölös koleszterint használja fel az epe termelésére), hanem őrölt szegfűszeggel együtt a legjobb parazitaölő.


A gyömbér csökkentheti a koleszterintartalmat és a magas vérnyomást, és minimalizálhatja a stroke kockázatát. Vérhígító hatása miatt csökkenti a szívbetegségek kockázatát.


Méregtelenítésre


Belsőleg: reggel, éhgyomorra igyunk két evőkanál fehér agyagport 2 deciliter vízben oldva, üledékkel együtt. 21 napos kúrát alkalmazzunk, és 10 nap kihagyás után kezdjük újra. Három hónapig folytassuk a kúrát!


Külsőleg: a máj környékén alkalmazhatunk, 1-2 cm vastag agyagpakolást,1 órán keresztül.

2012. aug. 18. 19:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm. Az említett fehér agyagport hol lehet beszerezni?
2012. aug. 19. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!