Kezdőoldal » Egészség » Szemproblémák » 7. hónapja van szemüvegem, és...

7. hónapja van szemüvegem, és szeretnék kontaktlencsére váltani! Akkor is szerettem volna de az orvos nem nagyon akarta valamiért! Most mit csinálhatnék hogy legyen kontaktlencsém?

Figyelt kérdés
Azért nem akarta mert ilyen fénytörési hibáim vannak, és nagyon kicsi, azt mondta ha nagyobb lenne akkor adna, de igy nem, mert nem lehet vele élesen látni.

2012. aug. 3. 22:12
 1/5 anonim ***** válasza:

Menj el egy optikushoz, és mondd el neki ezt és kérd meg, hogy vizsgáljon meg. Ha ő is azt mondja, hogy nem lehet, akkor próbáld megszeretni a szemüveget.

Olyan optikába menj, amiről csak jót hallottál.

2012. aug. 4. 00:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

Gondolom azért nem lehet mert nincs olyan kicsi dioptria kontaktlencséből ami jó lenne.

Menj be egy optikába, vizsgáltasd meg a szemed újra és mondd hogy kontaktlencsét szeretnél. Ha lesz megfelelő akkor ott tuti hogy adnak majd. Hanyas a szemüveged?

2012. aug. 4. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Ha pl -1es a szemed akkor még szemüveg nélkül is látsz egész jól.

Ha zavar a szemüveg akkor leveszed és kész.

2012. aug. 4. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
nem a diptria miatt nem engedte, hanem mert fénytörési hibám van, aztmondta hogy olyan dioptria lenne, de ez az akármi nem , calami c betűs szó, nem tudom mi, és azóta javulhatott ez a fénytörés?
2012. aug. 4. 11:50
 5/5 A kérdező kommentje:
ja azt elfelejtettem írni, hogy optikába voltam, és az egyik szememen csak a fénytörés van, a másikon -0.5 meg fénytörés, látok én nélküle is, igaz nem olyan jól, de ha nem hordom , akkor nagyon elkezd fájni a fejem, ha pl. egy fél napig nincs rajtam ugy elkezd fájni a fejem majd meg őrülök
2012. aug. 4. 11:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!