Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Vajon valami más módszerrel...

Vajon valami más módszerrel még lehet fejleszteni az izmokon, már annyi csodának beillő gyógyulást láttam hogy kicsit el kezdtem reménykedni?

Figyelt kérdés
Ugye bár sokan csak orvosi szemmel nézik a dolgokat nekem is volt ilyen ismerősöm de sokszor az orvosi módszereken kívül is szokott megoldás lenni,legalább is próbálok benne reménykedni.Nem tudom jó helyre írok e de megpróbálom,lassan két éve lesz hogy motoros balesetet szenvedtem,volt pár törésem,de a lényeg hogy a térd ízületem alatt tört a csont két csavarral volt rögzítve,anno ugye merevítve volt a lábam majd később el kezdték a géppel való hajlítást,aztán itthon kellet folyton tornáztatni,kb olyan picivel 90 fok felett lehet,az orvosomat kérdezve azt mondta lassan ez lesz a végleges hajlási pont,na most azt szeretném kérdezni ezen a lábon még lehet fejleszteni vagy örökre ennyi lesz a hajlási foka?
2012. aug. 17. 23:12
 1/6 anonim ***** válasza:
Lehet fejleszteni, ha kitartóan tornáztatod. Persze olyan nem lesz soha már, mint amilyen volt, de a 90 fokot túl tudod lépni ha tornáztatod. Az a baj, hogy ugye a járás a fő tevékenység amit az ember csinál, és ahhoz nincs szükség 90° -os hajlásra, így elmerevedik a sérült láb. de ha sikerül 90° fölé jutnod, akkor óvatos kerékpározással akár még meg is tarthatod ezt a szintet.
2012. aug. 18. 08:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
A tornászom szerint 90fok fölött van szoktam is biciklizni,de azért még jó pár fok jó lett volna
2012. aug. 18. 10:21
 3/6 anonim ***** válasza:
A rendszeres kerékpározás mozgásban tartja a térded és a körülötte lévő izmokat, így nem áll vissza kisebb szögre a térded, és ha még e mellé tornázol is, akkor szerintem majdnem teljesen be fogod tudni hajlítani.
2012. aug. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
vagyis idővel akár több fokot is elérhet a lábam?
2012. aug. 18. 20:48
 5/6 anonim ***** válasza:
Igen, persze sosem lesz a régi, és túlerőltetned sem szabad, de egy kényelmes hajlásszöget még elérhetsz vele. Olyat, ami nem akadályoz semmiben. Persze seizába(japán térdelés, amikor a sarkukon ülnek) nem fogsz tudni letérdelni, de elérhetsz egy olyan állapotot, ami a hétköznapjaidban nem fog gátolni. Érdemes lenne kipróbálnod, ha eddig nem tetted volna, hogy a fizikoterápiás gyakorlatok után valamilyen izomlazító masszázsolajjal finoman átmasszírozod az egész lábadat, hogy a megdolgoztatott izmok és ínszalagok ellazuljanak, és ne merevedjenek be a tornát követően. Persze a masszázst csak óvatosan, a sérült területen pláne. Nem csak az a fontos hogy az izomtömeg visszaépüljön, hanem hogy ez az izomtömeg kellően rugalmas is legyen.
2012. aug. 18. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a tanácsaidat csinálni fogom meg kipróbálom a masszázs olajos dolgot is
2012. aug. 19. 11:25

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!