Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogy kell a memóriát fejleszte...

Hogy kell a memóriát fejleszteni úgy, hogy stressz alatt is használhatóvá váljon?

Figyelt kérdés
Stressz és idegesség alatt egyszerűen semmi nem jut eszembe úgy, ahogy azt megtanultam, össze-vissza zagyválok, homályosan, érthetetlenül beszélek, nem jut eszembe semmi, humorérzékem csütörtököt mond és fura viselkedésűnek tűnök. Ennek következménye, hogy simán az alacsony szellemi kapacitással rendelkező emberek közé sorolnak be, holott tudom, hogy ez nem így van. Ismertek olyan módszereket, amelyek segítenek a memória és az összpontosítás fejlesztésére stressz ideje alatt is?
2012. jan. 12. 16:06
 1/2 anonim ***** válasza:
100%

Én vizuális típus vagyok. Nekem az vált be, hogy a tananyagból táblaképszerű vázlatokat készítettem. Ezt "lefényképeztem", s felelés közben láttam ezt a vázlatot lelki szemeimmel. Aztán hangosan mondtam fel erről a táblaképről az anyagot, mint ha tanár lennék. És az egyszer kimondott mondatok, szavak már gördülékenyebben jöttek elő feleléskor.

Vázlatokat, szótárat készítettem a fogalmakról. Ezeket gyakran nézegettem,hogy teljesen beépüljön az emlékezetbe.

2012. jan. 12. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Fokozatosan egyre stresszesebb körülmények között kell tanulni. De erre sajnos rövid a vizsgaidőszak.
2012. jan. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!