Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Jobb nagy lábujjam 1x2 cm-es...

Jobb nagy lábujjam 1x2 cm-es sávja majdnem érzéketlen lett, enyhén szoros cipőtől; hetekkel ezelőtt is feltűnt, de tovább hordtam sajnos. Mi ez és mit tegyek?

Figyelt kérdés

A lábujj végén kezdődik a majdnem érzéketlen sáv, és a külső éle felé folytatódik, tehát a köröm közelében az ujjbegynél és a körömtől balra.


A "majdnem érzéketlen" alatt azt értem, hogy hasonló ahhoz, amikor kimegy a vér adott testrészből, mert pl. elfekszi az ember (ráfekszik alvás alatt). Csakhogy nekem nem javul, és cipő okozta. A napokban tudatosult bennem, hogy mindig is nagyobb volt egy számmal a jobb lábam, mint a bal, tehát nem vettem komolyan a fájdalmat, mert a bal lábamnak megfelelt a cipő. Ezt a cipőt nagyjából felváltva hordtam egy megfelelővel úgy, hogy kb. egy hétig az egyiket, egy hétig a másikat hordtam. Jobb lábujj fájdalommal kezdődött a probléma, hetekkel ezelőtt.


Amikor már meg volt a fájdalom és kb. egy hetes fáziskéséssel említett terület majdnem érzéketlensége, elkezdtem kb. 10 napon át 1-2 naponta mezítláb járni a természetben (aug.12-22 körül), ami biztosan jót tett az egészségemnek a nyári melegben, de eme problémámat nem oldotta meg.


Masszírozás se oldja a problémát, legalábbis az említett területen (jobb nagy lábujj) masszíroztam magamnak, immár kb. 2 hete 1-2 naponta, perceket. Lehet, hogy bár tényleg egy ér szorult el (?), de felvetődik bennem, hogy esetleg inkább egy idegszál sérült (?)


Mi lehet a probléma diagnózisa és hogyan tudom házilag kezelni? Jól sejtem, hogy nem súlyos? Bár aggaszt az a tény, hogy lassan egy hónapja áll fenn a probléma, javulás nélkül.



2012. aug. 29. 07:58
 1/8 Gysmo ***** válasza:
Szerintem csak bőrkeményedés, ezért érzéketlenebb. Egyébként nekem is ilyen már régóta. Ha nagyon zavar akkor el kell menni orvoshoz. Ha valami ideg sérült, akkor nem feltétlenül a lábadban, ez lehet gerinc probléma is.
2012. aug. 29. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Remélem, tényleg csak bőrkeménykedés, bár nem tudom... Kicsit aggódom. Remélem, nem keringéssel függ össze, vagy ha mégis, akkor könnyen orvosolható. Amúgy semmiféle látható változás nincs rajta (külsőleg).


Támaszkodni nem tudok rendesen a jobb nagylábujjamon, ha pl. olyan pozícióba állok, mint atlétikában futóversenyen startpozícióban - jobb láb hátul, mindkét láb hajlítva.


Valakinek van még ötlete, mi okozhatja és mit lehet tenni a rendbe tételéért?

2012. aug. 29. 09:36
 3/8 Gysmo ***** válasza:
Picit még utána érdeklődtem és ha keringési gond, akkor a bokánál és a lábhátnál kell masszírozni. Ugyanis a lábujjad felesleges, mert ott kell masszírozni ahol valami a keringési problémát okozza, tehát mindenképpen az ujjad előtt. Vannak héliumos és infrás lámpák, azoknak értágító hatásuk is van, és folyamatos kezeléssel ha megfelelően kitágulnak az erek, az a valami ami beékelődött, tovább tud menni. Egyik ismerősömnek ez volt, és pont őt kérdeztem meg :) Ajánlom a ceragem ágyat. Nézz utána, hogy mi az, nagyon hatásos!
2012. aug. 29. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Köszi az újabb tippet. :) Persze lehet, h megmutatom dokinak majd, hiszen számos oka lehet ennek.
2012. aug. 31. 14:33
 5/8 anonim válasza:
nekem a bal lábujjamnak van egy része, ami szinte teljesen ézéketlen, már egy éve majdnem. Sebész orvos vágta ki a benőtt körmömet, és azóta van ez, gondolom véletlenül megsértett egy ideget.
2013. okt. 31. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 Time2 válasza:
Szia. Változott valami, javult már? Kiderült hogy mitől lehet? Most Én vagyok ebben a szituban. A jobb nagylábom ujja , vagyis csak a vége 1-2 cm-en érzéketlen néhány hete. Eddig nem is foglalkoztam vele, de már idegesít. Nekem tuti nem cipőtől van. Valakinek ötlete???
2015. júl. 16. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

szia előző

ez egy 3 éves kérdésem, emlékeim szerint kb 5 hét alatt jöt rendbe, önmagától.

Szurkolok, h neked is megoldódjon, de persze ettől még elmehetsz orvoshoz, csak légy óvatos a dokikkal, mert pénzhajhász a legtöbb, tisztelet a kivételnek! Ergo sok a felesleges, sőt, káros beavatkozás!


Tehát javaslom, várj 5-6 hetet, és ha akkor se javul, kérj diagnózist, és inkább értő temrészetgyógyászhoz fordulj. (Mindhol előfordulnak csalók, de az akadémikus orvoslásban eleve kevés fajta korrekt és biztonságos módszer létezik.)

2015. júl. 16. 10:39
 8/8 A kérdező kommentje:

Kieg:

nem csak a hibás módszerükből van sok az akadémikusoknak, de egyúttal túl sok fajta probléma előtt tanácstalanok, vagy pedig tippelgetnek, és ezért adnak káros "kezelést" a páciensnek... Eelve hiányos és hibás a megközelétésük, többségében. (A sebészeti és a fogászati kezelések jó része viszont kivétel, vagy részben kivételesen hasznos.)

2015. júl. 16. 10:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!