Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hol lehet gyereknek fület...

Hol lehet gyereknek fület kifúratni hagyományos módon Budapesten? (nem kilövetni, hanem tűvel fúratni)

Figyelt kérdés
2009. júl. 28. 22:10
 1/8 anonim ***** válasza:
Babáknak kérésre kifúrják még a kórházban, vagy nálunk pl. a védőnők is megcsinálják. Nagyobb gyereknél nem tudom, de talán a védőnőket érdemes megkérdezni, lehet, meg is csinálják.
2009. júl. 28. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

Szerintem válasszátok azt a fajtát, amit nem lőnek, hanem szúrnak,de nem tűvel! Olyan, mint a tűzőgép, csak eleve a fülbevaló vége hegyes, és azt szúrják át a fülön, és egyből rá is megy a "dugó" az ékszer másik oldalára, ahogy belemegy a fülbe.Kicsit sem fáj, csak annyit érezni, hogy megszorítja a füledet, kb. mintha te szorítanád össze az ujjaddal, 5 másodpercig tart, és a fülbevalót, mivel orvosi fém benne is hagyhatjátok, míg meg nem unjátok!

Nekem is ilyen van, nagyon féltem tőle, de tényleg hiába!Rögtön tettek is be 4 et és már kb 2 éve benne van, semmi gond vele:)Ja, amúgy kozmetikus csinálta, akinek van hozzá képesítése megcsinálhatja!

22l

2009. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Kórházban, de szerintem otthon is meg lehet csinálni nem fáj jobban máshol mint otthon. De miért nem lövetni akarod?
2009. júl. 28. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Kozmetikus csinálhat kicsi babáknak is, aholén voltam, oda is rengszeresen visznek babákat, meg igen, kórházban is megcsinálják, ott kaptam az első 2-t :)

(előző)22l

2009. júl. 28. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
nekem az unokahúgomnak égszerboltba csinálták meg.meg kell kérdezgetni egyet kettőt.
2009. júl. 28. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Szerintem még tetoválós szalonokban is vállalnak ilyesmit...


Amúgy nekem születésem után a kórházban szúrták át a fülem, de mivel a baba füle pici, az orvos meghúzta és így a lyuk ferdén lett kilyukasztva, ráadásul ahogy nőttem, egészen a cimpám tövébe "vándorolt" a lyuk, 25 évig szenvedtem vele : erős fejfájást kaptam a fülbevalótól 1 órás használat után!


Végül meguntam és 25 éves koromban új lyukakat lövettem a fülembe, azóta semmi gondom, végre tudok fülbevalót viselni!


-----------------------


Kislányomnak is 5 éves korában csináltattunk lyukat a fülébe, nem is érezte a belövést, még aznap átcseréltem a belőtt fülbevalót egy aranyra és így 1 hét alatt szépen begyógyult neki a seb. :D


Annyira megdöbbent a kislány, hogy semmit sem érzett, hogy elfelejtett sírni is, pedig hüppögve ült be a kozmetikus székébe. (Inkább csak a fülbelövőgép durranásától ijedt meg egy kicsit.)

2009. júl. 28. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Már nem baba, hanem 3 éves, szóval a kórháziról már lekéstünk. A kilövést nem ajánlja az akupunktúrás orvosunk, mert károsíthat akupunktúrás pontokat (ha később így akarná magát gyógyíttatni), a lassabb átszúrás viszont nem. Sajnos lépten-nyomon csak kilövéses reklámokat találok, már a gugli sem segít. Megpróbálom a védőnőnket felhívni akkor.
2009. júl. 28. 22:32
 8/8 anonim válasza:
Piercing szalonban mindent szúrnak, szóval szerintem ott lenne érdemes próbálkozni.:)
2009. nov. 6. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!