Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Budapesten miért élnek ennyire...

Budapesten miért élnek ennyire "rejtőzködve" a kisebbségek, kultúrájuk kimutatásának szemszögéből nézve (kivéve persze a "hagyományos" kisebbségeket, a cigányokat és a zsidókat)?

Figyelt kérdés
Budapesten is sok muszlim, kínai, vietnámi, afrikai él, mégsem mutatják ki annyira a kultúrájukat, mint a nyugat-európai nagyvárosokban. Pl. a VIII. kerület és Kőbánya határvidékén él a legtöbb kínai, mégse alakult ilyen London vagy New York stílusú "kínai negyed", hanem tök elzárkózva élnek a mainstream társadalomtól. Ugyanez vonatkozik a pesti muszlimokra is és kb. minden kisebbségre, kivéve a cigányokat, a zsidókat és a németeket, akik már többszáz éve itt vannak.
2011. jún. 9. 22:51
 1/10 anonim ***** válasza:
52%
Egyébként 8. kerület kínai piac mondható kínai negyednek ha úgy tetszik.
2011. jún. 9. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
41%
Ha én mennék pl. a zsidókhoz Izraelbe, vagy a muszlimokhoz akármelyik arab országba, én is meghúznám magam. Sztem ez lenne a természetes.
2011. jún. 9. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
70%
Ha a muszlimoknál nem húzod meg magad, akkor megköveznek, mint eretneket.
2011. jún. 9. 23:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Jaja.
2011. jún. 9. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
29%
Híresen vendégszerető nép vagyunk azért :P
2011. jún. 9. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Sztem nem élnek rejtőzködve egyszerűen csak kevesen vannak..


Arab nők ugyanúgy hordják a leplet mint otthon.

2011. jún. 9. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

"Budapesten miért élnek ennyire "rejtőzködve" a kisebbségek"


Honnan a fenéből veszed, hogy rejtőzködnek? Menj ki pl. Zugló belső végébe, és annyi kínait láthatsz, amennyit akarsz. Kínai vendéglő, kínai bolt, kínai gyerekek a helyi iskolában.


Utána sétálj át onnan (egy utcán kell végigmenni) a zsidónegyedbe, és láthatsz jó sok kalapos, pajeszos zsidót is.


"Budapesten is sok muszlim, kínai, vietnámi, afrikai él"


Az a "sok" kínai néhány ezer fő. Arabok a 70-es, 80-as években tartózkodtak itt nagy számban, ma százas nagyságrendben fordulnak elő. Afrikaiból is kevés van, bár szórványosan lehet őket látni a belvárosban.


"mégse alakult ilyen London vagy New York stílusú "kínai negyed", hanem tök elzárkózva élnek a mainstream társadalomtól. "


Most jó nagy öngólt lőttél. Ahol kínai negyed van, vagyis az összes kínai egy helyen van, az pont az elzárkózást mutatja. Na ilyen tényleg nincs Budapesten, csak ez nem tudom, miért "elzárkózás".


"Ugyanez vonatkozik a pesti muszlimokra"


Akik vannak kb. ezren egy kétmilliós városban. Mégis mit vársz?

2011. jún. 10. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Azért, mert egy cigányok nevű kisebbség nem igyekszik meghúzni magát, és ha ők nem húzzák meg magukat, fel sem tűnik, hogy vannak más kisebbségiek is, annyi balhét csapnak.
2011. jún. 10. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Még a cigányokra és a zsidókra sem mondanám. Én zsidó környéken élek, de nem adnak magukról semmi életjelet(nincs héber feliratú bolt, vagy ilyesmi).

Cigányokat pedig csak bizonyos kerületekben látni, Budán egyáltalán nem.

2011. jún. 10. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Utolsó: Budán jó hogy nincs cigány:)

De hidd el, Pesten már annál több.

2011. jún. 10. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!