Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ökonetes termékek használata...

Ökonetes termékek használata valóban megold problémákat ha azt egy természetgyógyász írja föl? Mennyire megbízhatóak ezek a termékek, valóban az van bennük ami rá van írva?

Figyelt kérdés
Tulajdonképpen bioboltban található termékekről is kiváncsi lennék, hogy mennyire reális a aímkével ami a dobozban található.
2012. szept. 26. 17:22
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Ha egy terméknek nincsen OGYI száma (Országos Gyógyszerészeti Intézet), akkor semmi, de semmi sem biztosítja azt, hogy a dobozon szereplő hatóanyagok valóban benne is vannak. Tehát nézd meg a dobozát, van e OGYI száma!
2012. dec. 8. 14:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
nagyon szépen köszönöm, utánanézek
2012. dec. 8. 20:23
 3/11 anonim ***** válasza:
Megoldhat akkor is, ha nincs ra garancia. Vannak dolgok, amik nem bizonyithatoak, vagy nem elismertek, megis hatnak a tapasztalatok alapjan. Es persze vannak, akik visszaelnek dolgokkal, ezert vannak csalasok is.
2012. dec. 9. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Igen, de a kérdés az volt, hogy mennyire megbízható egy termék. Ha nincs OGYI száma, akkor nem megbízható, ennyi.
2012. dec. 9. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:

1. kerdes: megoldhat-e problemakat.

2. kerdes: mennyire megbizhatoak. Nemcsak a megbizhatosag a kerdes.


(Amugy eleg szubjektiv, kinek mi miert megbizhato. Neked az Ogyi garancia jelent, es ketsegkivül több garancia, mintha nem lenne rajta az Ogyi. De vegyünk egy masik peldat: genmentes/bio...stb, rajta az adott kivülallo ceg pecsetjevel - csakhogy vannak bünesetnek tekinthetö visszaelesek ezzel is.)

2012. dec. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Kedves utolso valaszolo!

Szerintem meg te kened el a dolgokat. Teny, hogy 2 kerdes volt, nem egy, ahogy te olyan magabiztosan allitottad, erröl magad is meggyözödhetsz. Aztan meg ezen a forumon a velemenyemet csak leirhatom, ugye? Raadasul zarojelben jegyeztem meg, hogy ez szubjektiv, mig te felkialtojelekkel es ilyen hangnemben kiabalsz. Ja, es viszonzasul: Nem vagy erdekelt esetleg az Ogyinal? :)

2012. dec. 9. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hiaba ez a fölenyesseg, lekezelö hangnem, latszat-okossag - ezzel csak sajat magadrol, jellemedröl allitassz bizonyitvanyt es csak a sajat tudatlansagodat bizonygatod. Ugy tünik, olvastal/tanultal valamit, gondolkodas nelkül van velemenyed, es emelle eleg lehuzo jellemed.

A gyogyszeripar igenis egy piaci resztvevö, nem is akarmilyen sullyal, ez eleg közismert.

A többi pedig szemelyeskedes, az erveimre ezzel szemben em talaltam sem normalis ellenervet, sem normalis hangnemet. Igy ezt a vitat a Te stilusodban a vegtelensegig lehetne folytatni, mert kötözködni termeszetesen minden egyes kifejezesen lehet, viszont ertelmetlen idötöltes. Kötözködj masokkal, van itt eleg hozzad hasonlo.

Remelem, a Kerdezö meghallotta a velemenyemet a feltett kerdesere, es majd több szempontot figyelembeveve jol dönt.

2012. dec. 9. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

"Behisztiztel... Nem nagyon vagy képben, de akkor miért mutatod meg tudatlanságodat, miért nem hallgatsz? Kell, hogy beégj?"

Kb ez vagy te, magadrol irsz. Gondolom, meg hozzateszed a magadet, mert az ilyenekre nem jellemzö, hogy magukba neznek.

Mar most tudom, hogy nem fogok ra reagalni.

2012. dec. 9. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Sziasztok. Sajnálom, hogy vitát szült a feltett kérdésem. sajnos azt tapasztalom sokszor, hogy nem megbízhatóak olyan gyógyszerkészítmények amelyeket az ember az egészsége megőrzéséért vesz meg vagy be, független attól, hogy van rajta szám vagy nincs, a gyógyeripar nagy üzlet és leszarják a hétköznapi embereket csak a pénz gyűljön. sajnos kétségeim kezdtek lenni a természetességet hirdető termékekkel kapcsolatosan is, mert nagyon sokan rádöbbentek, hogy ebben is sok a pénz és reméltem hátha akad itt olyan aki esetleg kicsit "közelebb áll a tűzhöz" :-) és ellát jó tanácsokkal. valóban nem mindegy, hogy hat-e egy szer és az sem, hogy mi van benne. már nem egy olyanról hallottam, hogy a "bio" csak részben volt az, mert a kémiai hatóanyag is benne volt a készítményben, ezek után miben merjen megbízni az ember :-(
2012. dec. 9. 20:13
 10/11 anonim ***** válasza:

Jo tanacsot kertel. Nekem egy tampontot jelent: a tapasztalat. Mielött megveszek valamit, nagyon sokat utananezek, keresgelek a neten. Gyogyszert csak vegszükseges esetben, mivel ezeknek utananezve rengeteg mellekhatasrol olvastam.

A homeopatia szerintem nalunk müködött eddig, bar a normal homeon belül szinte csak az echinaceat hasznalom, es egy gyogynövenykoncentratumos-homeos termekcsaladot (energy). Mindezt inkabb csak megelözesre. Nem, vagy kevesbe kapom el a betegseget, ha ki is jön, gyorsan tavozik...stb.

En ökonetes termeket meg nem vettem amugy. Ev(tized)ek ota ugyanott veszek termeszetes szereket, mert egyszerüen ebben az eladoban megbizok, termeszetgyogyaszati elöadasokat is tart, masok is ajanlottak azelött, es föleg mert ugy tapasztaltam, megbizhatok benne. (Pedig most mar 90 km-re kell hozza utaznom, igy ha a javaslata fontos, ezt is merlegelem, megeri-e menni.)

ismet a 3.

2012. dec. 11. 19:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!