Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Volt már valaki akinek ártott...

Volt már valaki akinek ártott a természetgyógyászat? (Nem a kókler kuruzslókra gondolok! ) A kérdés komoly, mert rengeteg az alaptalan támadás!

Figyelt kérdés
2012. dec. 12. 14:56
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%
"A természetgyógyászok az emberek orvosok iránt érzett félelmét, bizalmatlanságát használják ki anyagi haszonért." Csúnya általánosítás.A természetgyógyászok nagy százaléka igazán segíteni akar azokon az embereken,akik krónikus,az orvostudomány által még nem megoldható,vagy nem értett panaszoktól szenvednek.Természetesen van olyan is,aki meg akar gazdagodni,vagy úgy akar meggazdagodni,hogy közben segít. "Aki rákos betegnek alternatív gyógymódot ajánl fel, gyakorlatilag kivégzi. Pénzért." Ilyenkor eszembe jut a bizonyos tanmese az elefántról és a 4 vak emberről(mindegyik más-más részét tapogatta meg,és így mindegyik másnak hitte az elefánt küllemét)mi is így vagyunk vele.Az orvosok lassan értik meg,hogy elsődleges lenne megnézni,hogy él,mit eszik,mivel emészti magát a páciens(nyilván erre nincs idejük)és ennek tudatában gyógyítani,ahelyett,hogy megszüntetjük a tünetet,kivágjuk a daganatot,leoperáljuk a kiálló részt-ami az esetek túlnyomó részében visszanő,újra megjelenik.Egyetlen megoldás van az emberiség egészségének visszaállítására,ha az orvosok elkezdenek holisztikusabban gondolkodni,vagy együttműködni holisztikusan gondolkodókkal.Miért nem dolgozhat együtt az orvos és a természetgyógyász?Más országokban a természetgyógyászati ellátást ugyanúgy az állam támogatja,ahogy az orvosit.Ott az a természetes.Egyszer eljutunk idáig mi is.
2012. dec. 17. 12:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 homo ludensz ***** válasza:
Van ma is aki orvos természetgyógyászként praktizál de kétségtelen hogy kevés létszámú. A XIX. sz. végén elkezdődött a szakosodás és a specializálódás. Ez óhatatlanul kitermelte hogy mindenki a saját szakmai protokollja szerint szemléli a beteget. Egy traumatológus nem azt forszírozza miért esett a jármű alá a betege és hogy esetleg szédül. Az majd a neurológus feladata lesz ha eljut odáig. Nekem még volt szerencsém olyan körzeti orvoshoz aki rendelési időben minden teketória nélkül kihúzta a fogamat majd fogadta a következő problémával jövő betegét. A szakrendelő a városban volt. Az "egyszerű doktorbácsikhoz" több falu is tartozott és senkit nem úgy fogadtak hogy mire végigmondod miért jöttél már 6 beutaló 6 vizsgálatra meg van írva. Aki meg valóban természetgyógyásznak tartja magát az elkéri a leírt diagnózist és őszintén megmondja hogy tud e segíteni vagy nem s ha igen miben. Egy kemoterápiának a mellékhatását csökkenteni is nagy könnyebbség a betegnek.
2012. dec. 17. 19:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 Értékes ***** válasza:
100%

Én tanultam természetgyógyászatot, elsősorban azért végeztem el, hogy segítsek magamon és a családomnak. Olyan betegségben szenvedek, amelyre vonatkozóan még nincs gyógymód, csak tüneti kezelés, ami sokszor eredménytelennek bizonyul. A szakorvos azt mondta, hogy ők többet tenni nem tudnak, próbálkozzak. Ez vezetett oda, hogy magam kezébe vettem a sorsomat. Én azt javaslom, hogy ha valakinek egészségi panaszai vannak, először egy jó hírnevű orvoshoz vagy szakorvoshoz forduljon, és az általa javasolt kezelést folytassa. Ha természetgyógyászati kezelést is szeretne igénye venni, akkor azt beszélje meg kezelőorvosával. A természetgyógyászat elsősorban betegség megelőzésre, illetve kiegészítő kezelésre javasolt. Mindegyik gyógyítási módnak megvan az előnye és a hátránya is. A legjobb eredményt a két kezelési forma kombinálása hozza. Ez sok országban jól működik, és jó hír, hogy hazánkban is egyre több orvos támogatja. Elmondhatom, hogy a hagyományos orvosi kezelés mellet a betegségemen sokat tudtam javítani természetgyógyászati módszerekkel, illetve alternatív készítményekkel. Mindenesetre azt javaslom, hogy ha természetgyógyászhoz fordul, győződjön meg arról, hogy jó hírnévnek örvend e, és rendelkezik minden a jogszabályban előírtakkal. Ahhoz, hogy javulás álljon be az egészségbe a gyógyítás hatékonyságának gyorsabbnak kell

lennie az egészség romlásánál. Ha ez nem így működik, javasolt egy másik természetgyógyászt keresni, mert ilyenkor nem a gyógyításon van a hangsúly, hanem a beteg megkopasztásán. Érdemes megemlíteni, hogy a gyógyszeriparnak egyáltalán nem érdeke olyan gyógyszerek előállítása, amelytől végleg meggyógyulnak az emberek, mert ez nem hoz hasznot. Számukra az a jó, ha mindnél több gyógyszert szednek az emberek mindnél több ideig. Napjainkban ezért tart ott az egészségügy, ahol tart. Az alternatív készítmények alkalmazásával óvatosnak kell

lenni olyan esetekben, ha valaki gyógyszeres kezelés alatt áll, mer nemkívánatos hatásokat válthatnak ki, sőt életveszélyes helyzethez is vezethetnek.

2012. dec. 22. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!