Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nyakamon a nyirokcsomók...

Nyakamon a nyirokcsomók megnagyobbodott és fáj is. Szedhetek aktil duo-t?

Figyelt kérdés
Nem szeretnék dokihoz menni de múltkor (2 hónapja ) ugyan ez volt a bajom. A nyakamon a nyirok jobb oldalt beduzzadt a nyirokcsomóm és ha nyelek nagyon kicsit fáj is. Van még itthon aktil duo antibiotikum beszedhetem így? Mert 100% hogy ez a bajom és még nagyon kezdeti így nem vagyok rosszul. Beszedhetem? és még mit egyek/igyak hogy javuljon? nem akarok elmenni orvoshoz mert most nem szeretném hogy kiírjon addig is teázok.

2012. dec. 12. 16:58
 1/5 anonim ***** válasza:

Ha a múltkoriból maradt antibiotikum akkor ne kezdd el szedni, mert kb fél levél többet árt, mint használ, az antibiotikum kúrát végig kell csinálni.

Ha fáj a torkod, gargalizálj sós vízzel, vagy Phlogosol oldattal, igyál mézes teát, szedjél C vitamint, de ha belázasodsz, akkor menj el az orvoshoz.

2012. dec. 12. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Az Aktil Duo antibiotikum, ami bakteriális fertőzés kezelésére szolgál. A nyaki nyirokcsomók egy vírusos fertőzéskor is be szoktak dagadni, arra pedig úgysem használ az antibiotikum. Alapos indok nélkül pedig többet árt, mint használ.
2012. dec. 12. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Értem. Hát múltkor is nyirokcsomó duzzanatom volt akkor kaptam az aktil duo-t... meg mandula gyulladásra is azt kaptam. hát akkor várok holnapig és suli után elnézek dokihoz megkérem ne írjon ki és úgy talán jó lesz :D

köszi a válaszokat

2012. dec. 12. 17:34
 4/5 anonim ***** válasza:

Hát igen, a mandulagyulladást általában baktérium okozza és arra antibiotikumot szoktak írni.

De egy szimpla vírusos torokgyulladástól is megdagad a nyirokcsomó, mégsem kell rá antibiotikum.

Szóval inkább orvos, mint feleslegesen szedj antibiotikumot.

2012. dec. 12. 17:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Hát most kezdett el fájni a hátam és a mandula gyulladásom is így kezdődött meg kezdek fáradt lenni és a fejem is fáj lázam nincs csak 37,5.... :\ szóval reggel doki. addig meg imádkozok hogy ne legyen komolyabb.
2012. dec. 12. 18:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!