Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Megfázás és influenza? Alterna...

Megfázás és influenza? Alternatív gyógymódok a nagymamáink régi jól bevált módszerei.

Figyelt kérdés

2012. dec. 25. 10:32
 1/8 anonim ***** válasza:
pálinka, echinacea, lándzsás útifű szirup
2012. dec. 25. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

1-5 g c-vitamin, 3000-10 000 NE d-vitamin.

És igen, pálinka (torokra), gyömbér tea (melegítő hatású ital).

2012. dec. 25. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

A teák szerintem is nagyon jók, én kamilla teát iszogatom.


Viszont az alkohol oké torokfertőtlenítő hatású de véleményem szerint aki beteg az ne igyon és ne legyen kombináció semmilyen tablettával még C vitaminnal sem..


Másrészt a C vitamin csak az immunrendszert erősíti tehát a szervezet védekezőképességét úgy hogy az csak megelőzésre jó nem akkor kell már szedni mikor megfázik az ember!


Kellemes ünnepeket és boldog új évet mindenkinek!

2012. dec. 25. 17:02
 4/8 anonim ***** válasza:

Tulajdonképpen ami a c-vitamin pozitív hatása az imunrendszer védekező képességére betegségek ellen, az ugyan az mint a meglévő problémák (fertőzések, károsodott sejtek stb.) esetén, ugyan úgy jól működő szervezet kell.


Szintén 'tulajdonképpennel' kezdeném, tulajdonképpen semmilyen tanulmány nincs afelől, hogy az alkohol valamilyen nem kíván reakcióba lépne a c-vitamin felszívódásával kapcsolatban.

2012. dec. 25. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Kamilla tea magába szárít.

Különben nagyon jó gyulladásra és nyugtatónak, de Hársfa teával keverve, ami szintén megfázásra és köhögésre jó.

Mézzel.

Avasszalonna, de a nem avas is jó vöröshagymával Hörghurutra, mikor lerakódik a mellkasban a slejm.

Negró cukorka

Bérescsepp + "C" vitamin.

2012. dec. 27. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
Jó meleg sós vízzel öblögetni. Ha be van dugulva az arcüreged, oda is mehet. Elég kellemetlen érzés de hatásos. Amúgy meg mézes vöröshagyma zsíroskennyérrel. Meg Pálinkával is lehet öblögetni, bár a sós víz hatásosabb.
2012. dec. 27. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
15:47-es, kitűnő! Köszönöm!
2012. dec. 28. 19:15
 8/8 anonim válasza:

Citromot szoktam enni magában, és utána nem nagyon eszek-iszok, hogy tudjon hatni.

A többiekkel egyetértek amiket leírtak, bár nekem az alkoholtól fejfájásom van.

2012. dec. 29. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!