Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mennyire kell szigorúan...

Xyza8 kérdése:

Mennyire kell szigorúan venni, hogy homeopátiás készítmények mellett nem szabad mentolos fogkrémet stb. -t használni?

Figyelt kérdés
Homeopátiás cseppeket kell szednem reggel és este. Mennyire kell szigorúan venni, hogy nem szabad mellette mentolos dolgokat használni? Nekem pl. muszáj Listerine-t (erős szájvíz) használni néha, ha olyan ételt eszem; meg gyakran fáj a torkom, és akkor vele gargarizálok.

2013. jan. 22. 20:47
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Igazából ezek a szabályok csak mesék, egyszerűen azért nem szabad ilyenekkel bevenni mert lehet nem szívódik fel rendesen a hatóanyag. Ahogy azért van az, hogy ne tedd sugárzó dolog közelébe, mert lehet bomlik a hatóanyag, stb.

Inkább fogmosás előtt fél órával vedd be.

2013. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
Elvileg a mentol elveszi a hatóanyagát. De akkor milyen hatása van annak amit egy kis mentol elvehet?
2013. jan. 22. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
36%
Alapból a homeopátiás dolgokat nem kell komolyan venni:D
2013. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! 3 ORVOS is ajánlotta, úgyhogy mindenképp teszek egy próbát. Csak rá van írva, hogy nem szabad mentolos cuccokat használni, mert "jelentős mértékben képesek befolyásolni a homeopátiás gyógyszer hatását". Szóval nem szeretném, ha valami gond lenne, viszont a szájvízről se tudok hosszabb időre lemondani, ezért vagyok kíváncsi arra, hogy valaki esetleg homeopátiás készítmények mellett használt-e mentolos dolgokat, és ha igen, hatott-e mellette a szer.
2013. jan. 23. 08:26
 5/12 anonim ***** válasza:

Kedves 2-es !

Szeretettel üzenem,hogy a homeopátia, a többet ésszel mint erővel működik,valahogy úgy mint a jó pszichológus,aki látszólag csak dumál!Egyébként a Brit királyi orvos is homeopata,elnézve család egészségét egész jól dolgozik!

2013. jan. 23. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Szia, megkérdezhetem milyen csekkeket szedsz?
2013. jan. 23. 14:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
Bocsi, cseppeket:), csak a telefon...
2013. jan. 23. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

szerintem nyugodtan használhatsz mentolos fogkrémet, szájvizet homeopátiás kezelés mellett, csak próbáld úgy alakítani a napirended, hogy minél több idő teljen el a pl. fogmosás és a homeopátiás szer bevétele között (minimum 20 perc).

én egyébként már nem nagyon szoktam ezt figyelembe venni. Phatak Materia Medicájában is az van, hogy a tapasztalat szerint a helyesen kiválasztott homeopátiás szer a kávé (ez esetben ugye mentol) ellenére is kifejti a hatását.

2013. jan. 23. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Off! Kérlek ajánljatok egy jó homeopatiás orvost. Köszönöm
2013. jan. 23. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

@6-os: Mastodynon cseppeket szedek magas prolaktinszintre, miért kérded?


@frei: na, végre valaki nem így áll hozzá a dologhoz, köszi! azért azt meg kell hagyni, hogy a királyi család burokban él, nem metrózik, nem sétál az utcán, nem jár nyilvános wc-kbe és még sorolhatnám, úgyhogy ez nem volt éppen a legjobb példa, de értem, mit akarsz mondani. ugyanúgy én se vetem meg a homeopátiát, mindennek meg kell adni az esélyt! hogy mondhatnék úgy róla véleményt, ha ki se próbáltam? :)


@8-as: köszönöm szépen a hasznos tanácsot, igyekszem így cselekedni, na meg tényleg csak akkor használni a szájvizet, ha nagyon muszáj. :)

2013. jan. 24. 23:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!