Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Volna egy olyan ötletem. Mit...

Volna egy olyan ötletem. Mit szólsz hozzá?

Figyelt kérdés

Volna egy olyan ötletem, hogy kéne csinálni egy helyet, ahol egyszerüen és közérthetően tud tájékozodni az egyszeri

ember az adott egészségügyi problémákról. A hely wikiben lenne, hogy mindenki tudja épitgetni.


Fobb célkitűzések:

-Érthető, tömör legyen, ne menjen el az emberkedve miközben épp elvész a részletekben...

-Nevezzük nevén a gyereket!

Olyat akarok látni: Autizmus oka: higany az agyban, ekcéma oka: A szervezet túl van terhelve mérgekkel, ezért beszáll a bőr is a méregtelenitésbe.

És olyat is, hogy lelki rásegitője (alternativ ok?) ekcémának: Mikor az egyed úgy érzi nem tisztelik a határait.

-Mutasson rá olyanokra, akik túl vannak már rajta vagy még benne vannak a betegségben. Pl ha a gyakorikérdéseken van valami megoldottab kérdés ezzel kapcsolatban.


Tartalmi szerkezete valahogy igy kéne kinézzen szerintem:


----------------------------------------------------------------------------------------


...:::Egészség Wiki:::...


Felvezető:

-Beteg nép kép elemzése, hogy a mostani világunkban mennyivel több mindennel van baja a szervezetnek, gondolok itt a megannyi adalékanyagokra és szennyezettségre.

Közben meg kevesen mozgunk és gyakran szorongunk. Ez népbetegség. (Ez azért mert már unom hogy valaki azthiszi a bajára hogy ő el van rontva. Nem. Ő csak a társadalmi kortünet. Az ő baja, az mindenkinek a baja)


Alapfilo:

A kínaiak úgy tartják, a gyógyítást a szervezet megtisztításával, méregtelenítésével kell elkezdeni. A káros anyagoktól terhelt szervezet a számára szükséges ásványi anyagokat és vitaminokat csak csekély mértékben tudja hasznosítani.

A gyógyítás következő fázisa a szervezet feltöltése az egészséges működéséhez szükséges anyagokkal.

Az utolsó fázisban a test Csi-jének, életenergiájánakharmonizálása történik. Ekkorra a szervezet már megkapta mindazt a 'táplálékot', amelyre szüksége van. A harmonizálással a Csi áramlása kerül egyensúlyba.


Méregtelenités:

-A test méregtelenitőrendszerének tömör ismertetése

-Hogyan ürülnek?

-Gátló tényezők, pl vesekő, májkő, stb...


Mérgek rendszerezve:

-Mit okoz?

-Honann kerül a szervezetembe?


Betegségek rendszerezve:

-Általános rövid ismertető(probléma lehetséges okai, mind biologiai mind lelki), érintett szervek listája

-Tünetek

-Tünetelnyomó, és gyógyitó lehetőségek

-Hivatkozások: Sikersztorik (pl fórum linken), egyéb kapcsolodó dolgok.


Szervek rendszerezve:

-Általános ismertető, funkciója, mit csinál, kép róla

-Mi hajtja, mi táplálja, mit eszik. Mi a kimenete a végterméke. (input/output)

-Lehetséges működészavarai

-Egyéb hivatkozások


Tápanyagok:

...


----------------------------------------------------------------------------------------


A kérdésem az volna hogy ti is érzitek e valami ilyesminek a hiányát. Van e rá igyényetek nektek, vagy szerintetek másnak.

És ha igen, akkor tetszik e az elgondolásom, vagy szerintetek máshonnan kéne megközeliteni a problémát, esetleg itt-ott raknátok még hozzá valami?

Szóval?



2013. jan. 26. 18:40
 1/6 anonim ***** válasza:
Hát igen amit én észrevettem nem teljesen idevág vagyis részben igen. Rengetegszer nem értem a tudományos vagy szakzsargont hiába olvasok valamilyen cikket mert többet akarok tudni róla. Abban egyetértek hogy nem ártana egyszerűbben fogalmazni egyes oldalakon. Ha én nem értek dolgokat akkor a nálam egyszerűbb embereknek teljesen haszontalan az iromány.
2013. jan. 26. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Teljesen ideillik. Pont igy gondolkodom én is. Pont a leukemiát olvasgattan a wikipedián, és tökre nem értettem mi van, pedig majdnem biztos vagyok abban hogy egyébként valami nagyon egyszerü dologról kell hogy legyen szó.


Köszönöm a válaszodat! :)

2013. jan. 26. 21:14
 3/6 anonim ***** válasza:
Szerintem jó ötlet.
2013. jan. 26. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim válasza:

Hát hallod, ha csinálsz egy ilyet azt tuti szétosztom még pár embernek; engem nagyon érdekel az ilyesmi, és van "néhány" ismerősöm akiket szintén... Látszik hogy értesz is hozzá, már a célkitűzéseidnél meggyőztél. :)

Nálunk is "forró" most ez a téma, ha gondolod tudok ajánlani egy-két érdekes forrást az ilyesmihez. ..Amennyiben szükség van rá, mint mondtam, látszik hogy nem vagy kezdő. :D

2013. jan. 27. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a pozitív visszajelzéseket. Kezdem azt gondolni, hogy hasznos lehet egy ilyen.
2013. jan. 28. 15:48
 6/6 automatakoktel ***** válasza:
faja
2013. nov. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!