Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » Van valami tippetek felfázás...

Van valami tippetek felfázás ellen? Már egyszerűen semmi ötletem!

Figyelt kérdés

Iszonyatosan könnyen felfázok, ami kínokkal jár, így igyekszem magamra vigyázni. A derekamon ilyenkor télen mindig van 2-3 réteg ruha, sosem lóg ki, figyelek, hogy ne üljek le hűvös helyre, ne mászkáljak mezítláb...

A legnagyobb problémám, hogy megörököltem valószínű egy nem tökéletesen működő vérkeringést, ugyanis a kézfejeim és a lábfejeim nagyon fáznak mindig. Felmelegíteni szinte lehetetlen őket, kell legalább 5 perces melegvízben áztatás, vagy melegen tartás (konvektor fölött pl.), hogy átmelegedjenek, akkor egy darabig elvagyok. Van hogy 35 fokban is fázik a kezem, szóval nem újdonsült probléma, azonban ilyenkor télen hatalmas problémát jelent, ugyanis lábról fázok folyamatosan fel.

Direkt vastag talpú cipőket veszek már csak, van bennük thermo betét, van hogy három zoknit húzok, akkor is fázik. Hiába mozgatom a lábujjaimat folyamatosan, nem használ semmit, már egy melegítő krémet is kipróbáltam, de az is csak ideig-óráig hatásos... Most kevesebbet mozdultam ki itthonról jobb is volt, ma elmentem vizsgázni, estére már megéreztem megint, hogy felfáztam. Fáj a hasam, csíp a pisilés. A dokim is tanácstalan, olyan sűrűn nem írhat antibiotikumot, mint ahogy kéne. Nincs más, minthogy tűrök és ilyenkor sok sok tea, meg melegvizes palack a hasamra. Viszont abszolút nem egészséges ez így, iszonyatosan tartok attól, hogy valami hosszútávú szövődménye lesz a sok felfázásnak (pl. meddőség), így teljesen patt helyzetben érzem magam.

Nincs valamilyen jó ötletetek, kiforrot technikátok? Már komolyan bármit hajlandó lennék kipróbálni!!


2012. jan. 10. 23:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:

Jajj, nagyon ismerős, én is állandóan ez miatt szenvedek.

Én ha úgy érzem, hogy nagyon fáj már ez miatt megint a derekam, akkor engedek jó forró fürdőt, és szoktam beletenni kicsi tengeri sót, állítólag az jó hatással van erre.

Aztán jó rétegesen felöltözöm, vastag takarókkal betakarózom, hogy felmelegedjen a testem.

Kamillateát tudom még ajánlani, nekem bevált az is ilyenkor.

2012. jan. 11. 00:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonya kapszula!!! Nagyon hatásos,hamar hat,kb mint az antibiotikum,de mégsem gyógyszer, patikában,dm-ben rossmann.ban,gyógynövényboltba lehet kapni,az ára változó,attól függ,mennyi anyag van benne.De a legkisebb dózisú is hamar hat,csak arra ráírják,hogy napi 2-t vegyél be.Én is ilyen voltam,és helyre tett. És azt akkor is szedheted,ha épp nem vagy felfázva,csak mondjuk sokat voltál kint a hidegben megelőzésképpen,ha úgy érzed!
2012. jan. 11. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Én 1200 ft-tól 4000-ig láttam.
2012. jan. 11. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
És úgy a legjobb,ha mondjuk először kúra szerűen szedegeted, nálam mindig van,és nagyon-nagyon sokat segít,hogy ha már egy kicsit is megérzem,azonnal be tudom venni,és semmi bajom.
2012. jan. 11. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

A dokid a tanácstalanság helyett inkább elküldene laborra meg urológiára...

Ha meglenne specifikusan, hogy mi okozza, lehetne erősebb antibiotikumot írni, és meg lenne oldva. Nem vaktában kéne felírnia mindent, ami ÁLTALÁBAN beválik... De urológiára elvileg beutaló nélkül is lehet menni, ha még nem voltál, ejtsd meg mostanában.

Amúgy még hogy meddőség, nem jó dolog az se, de rokonságomban van, akinek a veséje bánta, és jóval nyugdíj előtt le kellett százalékolni, tehát tényleg nem vicc. :S

A fehérneműket is fertőtlenítsd, és ha használsz tisztasági betétet pl, akkor naponta 5-6-szor cseréld, mert jó tanya a baciknak. Ja és a tangát felejtsd el, könnyen hajlamosít hüvelyi és húgyúti fertőzésekre, mert lényegében szétkeni a ... ahol nem kéne, higiénia ide, vagy oda, könnyen megeshet. Ezeket fusd végig még, ha eddig valamelyiket kihagytad volna. Jobbulást!

2012. jan. 11. 00:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Tőzegáfonya-kapszula, kamillatea, és legalább egy liter almalé (egyszer azt mondta az urológusom, öli a bacikat). Nem lehetséges, hogy van mellette vmilyen nőgyógyászati bajod is? Nekem az okozza, hogy nagyon hajlamos vagyok összeszedni mindenfélét, és emiatt gyakran "felfázás-érzésem" is van :S
2012. jan. 11. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem a cickafarkfű tea használt a folyamatos felfázásra és már évek óta nem is jött vissza. Patikában, gyógynövényboltban 300-500 Ft. körül van. Eleinte kúraszerűen 5-7 napi napi 3 csésze teát ittam. Utána, amikor éreztem a jellegzetes kezdő tüneteket, akkor 1-2 napig ittam és akkor már sohasem alakult ki teljesen a betegség.
2012. jan. 11. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
Háziorvosnál voltál? Nm oda kell menned. Urológus kell ide. Meg kell nézni, hogy milyen fertőzésed van. Az is lehet, hogy van vmi húgyúti rendellenességed (nekem urológus monda, hogy elég gyakori), ami miatt állandóan felfázol. Lehet tudják kezelni, csak utána kellene járni, hogy mi az ok.
2012. jan. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:

Urológusnál még nem jártam, háziorvosnál, illetve nőgyógyásznál igen. Ő a tipikus felfázásos tanácsok mellé írt valamilyen hüvelykúpot is biztos ami biztos. Utána nem is volt gond, pár hónapig "kordában tudtam tartani" a dolgokat. Jó tömény cickafark teát javasolt ivásra is, és ülőfürdőre is. Ez nagyon bevált, de sajnos az ivást csak akkor tudom alkalmazni, ha itthon vagyok egész nap, vagy legalábbis ismerősnél, mert elég rendesen meghajt és előadásokról nem tudok 5 percenként kimenni.

A vese problémáktól is tartok, egyszer voltam Írisz diagnosztikán, ahol a doki minden elő ismertség nélkül el tudta mondani a szememből, hogy volt törve vagy repedve a bal csuklóm, hogy problémáim voltak az arcüregemmel régebben és a térdeimmel... ő azt mondta, hogy a porcaimra nagyon figyeljek és a vese problémákra is hajlamos vagyok. Kicsit kétkedve fogadtam, mert akkor (5-6 éve) még semmi ilyen gondom nem volt, nem is foglalkoztam nagyon azokkal amiket mondott, viszont most kezdem belátni, hogy lehet mégsem csak "lutri" volt és lehet benne valami.

Ennyi antibiotikumot is hülyeség már szerintem beszedni, lassan úgy szedem, mintha valami cukorka lenne.

Általában ha érzem, hogy kezdődik valami, akkor jön a cickafark forró fürdő, utána gyors törölközés, felöltözök jó melegen, be a takaró alá és melegvizes palack a hasamra, meg tőzegáfonya tea literszámra. Ha sikerül elcsípnem még az elején, akkor másnapra el is múlnak a tünetek teljesen.


A tőzegáfonya kapszuláról én is hallottam már jókat, de sokáig nem találtam róla véleményeket, most viszont úgy döntöttem mindenképpen kipróbálom. Mára megint jobban vagyok, de most csinálok egy kúrát és ha megint előjön, akkor elmegyek urológushoz is. Már nincs jobb ötletem sajna. Köszönöm a válaszokat!

2012. jan. 11. 12:52
 10/14 anonim ***** válasza:

Először is. A felfázás valójában bakteriális fertőzés. A hideg, csak felerősíti a tüneteket, innen ered a téves elnevezés.

Az nyilvánvaló hogy érzékenyebb vagy az átlagnál, de a vissza-vissza térő fertőzés már egy kialakult ördögi kör, amit az antibiotikumos kezelések sora váltott ki.

A hűvely egészséges flórája úgynevezett "jó bacilusokat" tartalmaz, amik savas környezetben tudnak létezni. Ezért a hűvely pH értéke eltér a test többi részétől. Így biztosítja a kórokozók elleni védelmet. Ha ez a sav-bázis egyensúly felborul, jön egy fertőzés, és a kórokozók győzedelmeskednek a legyengült jó bacikkal szemben. Ekkor jön adott esetben az antibiotikum kúra, ami elpusztítja a kórokozókat,de egyidejűleg a maradék jó bacik írmagját is. Itt van egy rövidke tünetmentes időszak, csakhogy jön a következő támadás a kórokozó részéről, és már nem talál ellenállást, a védelem összeomlott, a kör bezárult.

Ezt egy módon lehet kivédeni, újra kell telepíteni a jó bacikat. Erre ma már több készítmény is rendelkezésre áll, csak használni kell. Az egyik legjobb ilyen szer, a Protexin Gynophilus hűvelytabletta. Valami ehhez hasonló lehetett az a kúp is, amit említettél, hogy pár hónapig rendben voltál. Egyébként itt egy link a témáról, lásd magad is, nem a levegőbe beszéltem (írtam).

[link]

2012. jan. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!