Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Lehetséges a gyógyulás egy...

Lehetséges a gyógyulás egy ilyen gerincferdüléssel?

Figyelt kérdés
Nekem régóta nagyon ferde a gerincem és az orvosom szerint csak a fájdalmat lehet enyhíteni,és erősödni a gyógytornával.Tegnap voltam egy gerincmobilizációs kezelésen,ahol azt mondták nekem hogy 5_6alkalom kell és ő helyre teszi,meg porcépítő kell az izületeimre.Tegnap óta alig fáj a hátam a szokásoshoz képest,aludni is tudtam tőle.Végig járom,hátha segít.Van esély hogy megjavul?Szerinte a gerincem és az ízületem alapján 40éves lennék.De 23vagyok!

2013. febr. 19. 05:29
 1/4 anonim ***** válasza:

Ennél kicsit több infó kéne, hogy pontosan milyen bajaid vannak, de amit én tapasztaltam magamon és barátaimon:


Gerincproblémákat igen nehéz helyrehozni, a legtöbb amit lehet tenni, hogy a további problémákat megelőzzük. Ennek az egyik eszköze a gyógytorna, a másik pedig az igen rendszeres mozgás. Olyan izmokat kell fejleszteni hátra, amik megtartják azt, amit a gerinc nem. Nekem anno nagyon jót tett, hogy sokat úsztam, az abszolút a fejlesztő, de gerinckímélő megoldás.


De igazából bármi jó. Sok orvos letiltja a gerincferdüléseseket sok sportról, hogy ne terheljék és persze helyes is, hogy akinek a csigolyái szétnyíltak, vagy legalábbis nem okésak, az ne rángassa őket. De az általános sportok mehetnek, ha izmosítanak, abból csak haszon származhat.

2013. febr. 19. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

Kedves előző válaszoló!


Te itt tanácsot adsz látatlanban. Látnok vagy? Szakember vagy? Egyik sem?


Mi alapján írod, hogy mehet a sport? Tudod, hogy hány fokos a gerincferdülés? Tudod, hogy a panaszait valóban a gerincferdülés okozza? Biztos vagy ezekben látatlanul? Gondolod, hogy ami neked jót tett az másnak is jót tesz? Bár azt nem tudjuk, hogy a kérdezőnek is ugyanaz e baja...

Kedves kérdező! Szerintem szakemberhez kéne fordulni, nem pedig lelkes tinik tanácsaira hallgatva ostobaságokat csinálni!

2013. febr. 20. 08:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Arra lettem volna kíváncsi hogy másnak helyre jött e. Az orthopédus szerint jó ha járok ezekre a foglalkozásokra.
2013. febr. 20. 16:02
 4/4 anonim ***** válasza:

#2:

Olvasd el az első sorát a hozzászólásomnak!


De ha neked ez kell, megismétlem: több infót kértem és elmondtam, hogy NEKEM mik a saját tapasztalataim, mert nekem is voltak hasonló problémáim és a szűkebb ismeretségi körömben betegből (egészen extrémből is) és gyógytornászokból, szakorvosokból is akad néhány, úgyhogy azt gondolom, érdekes lehet a tapasztalatom. Ja és finoman szólva nem vagyok tini. És amúgy én is pártolom a szakorvos látogatását, de a kérdés alapján ez már folyamatban van, a kérdező nyilván mások tapasztalataira volt kíváncsi.

2014. márc. 6. 01:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!