Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogy lehet felgyorsítani a...

Hogy lehet felgyorsítani a varasodás majd pedig a gyógyulás folyamatát egy felszakadt bőrfelületen?

Figyelt kérdés
A homlokomon volt egy nagy pattanás, az kifakadt (tévedés ne essék, nem nyomtam ki, bár lehet hogy jobb lett volna). És most egy kb kisujjkörömnyi seb van a helyén. Nagyon nagy pattanás volt. Néhány nap múlva fotózás lesz. Nem szeretném, ha a személyimen egy nagy piros homlok lenne. Ráadásul a vart nem lehet lefedni semmilyen korrektorral vagy alapozóval. köszi

2012. aug. 29. 09:54
 1/5 anonim ***** válasza:
Sudocrem nevű cuccot vegyél a gyógyszertárban,vagy Bepanthent,az majd segíteni fog! Ezek hamar begyógyítják a sebet!
2012. aug. 29. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
De ha néhány nap alatt nem gyógyul be, akkor van ilyen sebösszehúzó tapasz. A fotózás idejére felrakod a sebre, és lekened a bőrszínedhez illő alapozóval. Amint vége a fotózásnak leszeded. Így nem lesz baja a sebnek, és a fotón sem fog látszani.
2012. aug. 29. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

az előzőek jót mondtak, svéd csepp is csodákat művel ha végr a fozásnak.

amúgy esetleg meg mutathatnád dokinak ha olyan nagy mert fertpzés is okozhatta. Pattit meg ki lehet nyomni, de mindig fel kell rá készülni:

felgőzőlöd

kezetmosol

lehető legmélyebbről nyomod,

kezet mosol

fertőtleníted amíg be nem gyógyul - erre jó a svéd csepp.

2012. aug. 29. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Én amint nőni kezd nekiállok arcszesszel kezelni, és ha kijött utána is párszor még lekenem. Igaz hogy csíp mint a rohadás, de nem fertőződik el.
2012. aug. 29. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
köszi a válaszokat. nekem pattanásos a fejem eléggé, és minden nap letisztítom kétszer az arcom estére bekenem a pattanásokat egy krémmel ami reggelre leszárítja. általában használ, de ezt nem vitte le, hát vártam. és most egy seb lett. de túlélem. már gyógyul.
2012. aug. 30. 09:56

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!