Gyomorsavra mit?

Figyelt kérdés
Ettem egy kis háztartási kekszet, de nem lett sokkal jobb. Szódabikarbónáról is olvastam, hogy 1-2 dl vízbe kell tenni egy kicsit. Ez hatásos? Mik vannak még?
2013. márc. 30. 11:25
 1/6 anonim válasza:
Repce méz! Nem reklám céllal teszem, de 2 évvel ezelőtt egy ismerősöm panaszkodott, hogy az apja évtizedek óta gyomorsavval küzd, én pedig előtte való évben kezdtem méhészkedni és tudtam, hogy a repce mézet ilyen célra szokták használni. Nekem volt is akkor pár kiló repcemézem, így gondoltam "letesztelhetjük" hogy valóban működik-e a dolog. Azóta rendszeresen azt eszi napi egy kis kanállal, a gyógyszereket is letette azóta és megszűntek a panaszok! Számomra nagyon jó érzés, hogy olyan dolgot tudtam előállítani, amivel tudtam segíteni. Mielőbbi jobbulást kívánok!
2013. márc. 30. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A repcemézről még nem hallottam ezt,ami nem jelenti azt,h nem jó. Én a Salvus vizet ajánlom.
2013. márc. 30. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Salvusrol mar szo esett, a gyogyszertarbol: Rennie tabletta, vagy gyogyföld.

Utobbi teljesen termeszetes es mellekhatasmentes, de figyelembe venni, hogy utana 2 oraig akadalyozza mas gyogyszerek felszivodasat.

Keves (vagy nulla) edesseget enni, szensavas italok is fokozzak a gyomorsavat, erösebben füszerezett etelek is, gyömber is (pl gyömbertea). Mateteanak es ginszengnek is hasonlo hatasat vettem eszre magamon. Sokak szerint a citrom lugosit, ezt mostanaban kaptak fel - hat nalam utana visszajön a gyomorsav. Ejszaka a fejet megemelö alvas (ha a hata birja :)).

2013. ápr. 1. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A Rennie tablettát nem ajánlom.Pillanatnyilag jó érzés,de elbontja a gyomorsavat,amivel arra ösztönzi a savtermelő mirigyeket,h fokozottabban termeljék a gyomorsavat. Így egy ördögi kör alakul ki.
2013. ápr. 1. 07:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A Reni pár napig jó [link] Használhat a napi többszöri, 5-6 étkezés, mint a csecsemőknél. Az ételek figyelése, mert sok megemeli a savszintet. Gyógyszert eleve jobb kerülni, de illetékes orvosi vizsgálat célszerű. Max megnyugszol tőle és máris kevesebb a sav.
2013. ápr. 1. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem lehet, hogy minden felsorolt szernel fellep az, hogy elbontja a gyomorsavat, es ezzel arra ösztönzi a savtermelő mirigyeket,h fokozottabban termeljék a gyomorsavat? Mert önmagaban a mirigyek csökkent müködese serkenti öket erösebb savtermelesre...

(A gyogyföld termeszetes asvanyi anyagokat tartalmaz, "felszivja" a gyomorsavat, tehat akar ez is?)


3.

2013. ápr. 1. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!