Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Hogyan használjam ezt a...

Hogyan használjam ezt a folyadékot?

Figyelt kérdés
vettem a patikában egy izzadás elleni folyadékot.Az a neve hogy Solutio Antisudorica.Fürdés után kell egy vatta segítségével napi egyszer az izzadó felületre tenni.Csak azt nem tudom hogy nem baj ha mellé még vmi dezodort is használok?Vagy nem lehet?
2008. jún. 17. 13:31
 1/5 anonim ***** válasza:
Szerintem nemkell. Ha izzadás elleni akkor miért kéne dezodor? De ha szeretnéd akor sztem használkatod, esetleg nem oda ahol bekented, hanem máshova, az illata miatt. ha azért szeretnéd használni
2008. jún. 17. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Ha azért vetted, hogy ne legyél izzadtságszagú, nagyon melléfogtál. :) Akárhogy is, másokat is érdekelhet:


Az izzadtságszagnak semmi köze az izzadtsághoz, hanem baktériumok keltik, melyek a bőrön, illetve elsősorban pl. a hónalj- vagy fanszőrzeten telepednek meg, és az izzadtságban oldott anyagokkal táplálkoznak. Ezt hiába szappanozod, hiába dezodorozod és hiába izzadtsággátlod, mert az első esetben csak plusz táplálékot adsz nekik és még szét is terjeszted őket a bőrödön, az utóbbi két esetben pedig nem is a problémát kezeled.


Mi a megoldás? Baromi egyszerű, ne higgyetek a reklámoknak, csak a tájékozatlanokon akarnak meggazdagodni.


Irány a gyógyszertár és vagylagosan

1. 80%-os alkohol

2. Spyritus Salicilatus (szaliciles alkohol).


Az utóbbi valamiért olcsóbb, viszont az elpárolgása utána a szalicil kicsapódhat a ruhán, ami simán kimosható, de azért pár óráig foltot hagy.


Mit kell tenni vele?


Vattával felvinni vagy csak önmagában fellötykölni a hónaljszőrzetre (esetleg ha már elterjedtek a baktériumok, egyszer jól bedörzsölni vele az egész testet, nyugi, elpárolog), és ha a fanszőrzet is büdi, akkor az alsógatyán keresztül ott is (csíp, de csak 1-2 alkalommal kell). ;-))) (Nők csak óvatosan!)


Garantáltan 3-4 napig teljesen szagtalan lesz az izzadtságod. Aztán persze visszafertőződhetnek, ezért újra kell, de egy kis párszázforintos alkoholos üvegcse 1-2 hónapig eltart, és teljesértékű megoldást nyújt.

2008. júl. 6. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Ez a fojadék amit te vettél izzadásra az nagyon jó, nekem a lábamra írták fel mert izzadt , ezzel kenegettem és nagyon hatásos volt , a lábszag is eltünt.Más testrészemen nem használtam.
2008. júl. 23. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
mért van z h én továbbra is izzadok??Pedig több hétig használtam?Akkor is izzadtam mikor használtam és utána is,meg mot is:(
2008. júl. 24. 16:57
 5/5 anonim válasza:
vegyél parfümüt és használj mellé dezodort és akkor jó lesz.ezt meg ne használd
2010. jan. 9. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!