Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen tapasztalataitok...

Milyen tapasztalataitok vannak a homeopátiával és egyéb gyógymódokkal? Melyik az amelyiknek van alapja és működik?

Figyelt kérdés
Főleg tapasztalatokra vagyok kíváncsi, közvetlenre vagy közvetettre. A homeopatikus gyógyszerek működési elvét ismerem, csak éppen nem értem igazán. Az hogy egy anyag rezgéssel rendelkezik és hatással van a másik anyagra az meg érthető, de hogyan tárol magában információt...? Miként gyártják a homeopata gyógyszereket? Főleg olyan emberek véleményére vagyok kíváncsi akik racionálisak de nyitottak a kevésbé ismert területek felé, és előbbre járnak a dolog megismerési fázisában.

2013. júl. 17. 17:38
 1/5 anonim ***** válasza:
Én csak egy homeopátiás gyógyszert szedtem(Sedatif PC). Az orvos stressz ellen írta fel, de hiába szedtem hónapokon át, nem volt javulás. Nagy reményekkel futottam neki ennek homeopátiás bogyónak, mert én is sok jól olvastam róluk(általánosságban). De most már kicsit kételkedem a hatásosságukban. Bár csak egyfélét próbáltam, ami nem mérvadó.
2013. júl. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Ez egy nagyon nagy téma. Amiben nincs hatóanyag, az nem képes hatni. Ők azt mondják, hogy a víznek "memóriája" van, na ilyenkor a fizikusok haja az égnek áll. Amiben nincs olyan molekula, ami kapcsolódna egy receptorhoz, nehezen tudom elképzelni hogyan hat. Ha ők rezgésről beszélnek, ezen belül is pozitív meg negatív, (ami egyébként fizikailag értelmezhetetlen fogalom, mivel az energia csak pozitív lehet), szóval ezeket a rezgéseket akkor mérni is tudjuk nem? Ja akkor már visszakoznak, hogy ez "nem olyan" rezgés. Szóval az a baj, hogy racionális alapon nem lehet velük vitatkozni. A legszemetebb dolog az egészben az, hogy tudományos fogalmakkal dobálóznak, de a jelentésüket nem ismerik, viszont az üzleti célra ez megfelelő, hiszen hiteles fogalmakat használnak, ami biztosan azt jelenti, hogy ez az egész tudományosan alátámasztott. Pedig nem. Gyógyszerészként nagyon jól ismerem az engedélyezési eljárást. Nos, a homeopátiás készítményeket nem kell bevizsgálni, nem kell klinikai vizsgálatoknak alávetni. Egy igazi gyógyszer kifejlesztése kb. 10 év, több milliárd! dollár. Ezek meg fél év alatt összedobnak valami placebót és rámondják, hogy működik. Nekünk az egyetemen erre annyit mondtak, hogy aki tanult fizikát, meg kémiát, az percek alatt átlátja, hogy ez mekkora baromság. Csak a legtöbb embernek nincs ilyen ismerete, így el lehet velük hitetni sok mindent... Hasraütésszerűen azt állítani, hogy működik, mert Mari néni meggyógyult. Ez nem tudomány. Én ezt mondom: végezzünk egy placebo kontrollált, kettős vak klinikai vizsgálatot, mondjuk 1000-5000 emberen. GCP szerint, úgy, ahogy a normál gyszereket vizsgálják. Ilyenre nem szeretnek ám vállalkozni.
2013. júl. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tapasztalat, de nemrég találtam ezeket a cikket és elgondolkodtatott:


[link]

[link]

[link]

/

2013. júl. 17. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:

Nagyon nem szeretem az "alternatív" gyógyászat kifejezést. Ha van olyan gyógymód ami bizonyítottan hat akkor az a tudományos orvoslás része lesz. Aminek meg nincsen igazolva a hatékonysága az véleményem szerint kuruzslás.


Nemrég jelent meg elég komoly metaanalízis homeopátia és akupunktúra témában is. Az eredmények eléggé lesujtóak . Gyakorlatilag csak placebóhatást tudtak kimutatni.


Nem zárkózok el minden újszerű gyógymódtól, DE legyen igazolva a hatásossága.


Nagyon találó volt az amit egyszer olvastam valahol: Legyen nyitott az elméd , de ne annyira, hogy az agyad kiessen.

2013. júl. 24. 23:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:

Szélhámosság simán... A legszomorúbb az, hogy a patikákban a gyógyszerészek is mosolyogva, bizalmat keltve ajánlják ezeket a termékeket, tehát ők is csalók a diplomájuk és jobb tudásuk ellenére.

Minél kevesebb a hatóanyag annál jobban hat ?

Akkor gondolj arra, hogy a következő pohár víz meg fog gyógyítani... hiszen most "programoztad át a hiteddel".. még ennyire hülyék is vannak sajnos !

2014. okt. 18. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!