Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tudnátok mondani valami jól...

Tudnátok mondani valami jól bevált otthoni praktikát herpesz ellen?

Figyelt kérdés

Mostanában hálaisten már csak ritkán fordul elő, de mára sajnos bedagadt a fél szám is, nagyon rossz érzés hogy így ki sem lehet mozdulni a lakásból!

Próbálkozom jéggel, és kálcium tablettával, de esetleg ti nem tudtok még valami hatásos gyógymódot amivel el lehetne mulasztani?

Köszönöm előre is a segítő válaszokat



2013. aug. 6. 11:09
 1/3 anonim válasza:
Mennyi idős vagy és milyen sűrűn jön elő?
2013. aug. 6. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Citromfű illóolaj, kizárólag 100%-os tisztaságú.

Használat előtt végezz bőrpróbát a csukódon. Ajkaidra ne használd nagyon töményen és csak nagyon keveset!

Belsőleg: C vitamin emelt dózisban, cink bevitel.

Arginin tartalmú ételeket csökkentsd! (Például szezámmag.)

Immunrendszeredet kellene erősíteni. Egyél vagy szedj pre- és probiotikumokat. Mellőzd, ha lehet a mesterséges antibiotikumokat.

Mindenféle természetes vírusellenes növényt fogyaszthatnál. Kakukkfű, hagyma, fokhagyma, gyömbér.

Teafa illóolaj. Bőrpróba ilyenkor is!

2013. aug. 7. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim válasza:

Nekem is van egy herpesz jelenleg a szám és az orrom között. Amikor láttam (nem éreztem semmit), hogy "vmi" készülődik ott, azonnal kentem rá Zoviraxot, amit egyébként mindig magammal hordok, mert sose lehet tudni, hogy mikor akar kijönni egy herpesz. Na, szóval, bekentem, de már késő volt, nem fordította vissza a folyamatot, pedig amúgy ha érzem, h ki akar jönni, és bekenem, akkor nem jön ki. :) Úgyhogy próbálkoztam most Dermofil pasztával is, mert az is jól szárít, meg esetleg alája a Zoviraxot...

De! Kipróbáltam még egy dolgot:

PÁLINKA!!!

Nem viccelek! Amikor bekentem pálinkával, attól megállt a herpesz fejlődése. Néhány óránként újrakenem vele, és ez valahogy visszafogja, talán még jobb is lett tőle. Nagyon ajánlom. ;)

2013. aug. 8. 14:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!