Kezdőoldal » Egészség » Immunrendszer, fertőzések » Ugye nem azt akarjátok mondani...

Ugye nem azt akarjátok mondani, hogy a (z ajak) herpesz csak akkor fertőző, amikor láthatóak a kiütések?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 17. 02:05
 1/10 anonim ***** válasza:
Nem így van, akkor jön csak elő, ha le van gyengülve a szervezeted :) akinek van, az fertőz.
2013. ápr. 17. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 Baccardi01 válasza:
15%
Szerintem az már akkor is fertőz, ha még nincs semmi tünete.
2013. ápr. 17. 05:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim válasza:
22%

A hajlam mindenkibe benne van, csak nem mindenkibe fejlődik ki, mert nem mindenkinek azonos az immunrendszere.

Szóval ha akkor is fertőzne, ha épp nem látszódik, akkor mindenki fertőzne mindenkit, mert mindenkibe ott lappang.

2013. ápr. 17. 06:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
46%
Hüyle! A herpeszt egy vírus okozza. És ez nincs benne senkiben sem a születésekor. Nézz már utána a placentának és annak, hogy mi ennek a feladata és hogyan működik.
2013. ápr. 17. 06:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%
na akkor tisztazzuk! a herpeszt virus okozza, valoban. az emberek tobbsege kiskoraban elkapja, onnantol kezdve ott lappang az arcideg ducaiban. ha legyengul az illeto, vagy sokat eszik, esetleg menstruacio idejen is, elobujik, es megjelenik az ajkakon. ilyenkor ha holyagos, akkor fertoz, de ha nincsenek tunetei akkor nem fertozo! viszont ha valakiben mar benne van a virus, tehat ha akar egyszer is kijott eleteben a holyag, akkor mar teljesen mindegy mit csinal, nem fogja meg csokolozastol sem elkapni ha holyaggal erintkezik. az ujabb holyagok csakis a sajat virusok miatt jonnek elo, nem attol hogy masoktol megint osszeszedjuk. remelem ertheto voltam.
2013. ápr. 17. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Nem igaz, hogy csak akkor fertőz, ha vannak hólyagok. Vannak tünetmentes ürítők is.
2013. ápr. 17. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
az ajakherpesz eseteben nem tudok rola, hogy lenne tunetmentes urito is. genitalis herpesz eseten valoban van olyan is.
2013. ápr. 17. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
71%

Aki lehülyézett üzenem:


"Herpes simplex vírussal a lakosság közel 100% -a fertőzött, azonban az első fertőzés 90%-ban tünetmentesen zajlik....." /forrás: [link]


Szóval szinte mindenkiben ott lappang!!!! Olyan mint a rák! Az is ott lappang mindenkiben szinte.

Akkora hülyeséget nem mondtam, hogy lehülyézz és lepontozz!

2013. ápr. 17. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

A herpesz vírus az emberek 90%-ban benne van!!!!! Van, aki érzékenyebb rá, van aki nem, nem feltétlen immunrendszer függő. Anyukámnak pl. havonta kijön, beteg utoljára 10 éve volt. Nekem sosem volt.

És nem csak akkor fertőz, amikor már kijött.

2013. ápr. 17. 18:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Nekem, nagyon gyakran előjön, és már tapasztaltam, mikor. Izgalom hatására /pl. érettségi/ , túlzott napozás, az immunrendszer gyengülése. Mikor a kicsi unokám élet-halál közt volt, a szám után, még az orrom mellett is!

Soha senkit nem fertőztem meg, mivel férjemmel elég közeli kontaktusban éltem..Én ezt tapasztaltam..

2013. ápr. 23. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!