Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Pánikbeteg vagyok. Aki már...

Pánikbeteg vagyok. Aki már volt és kigyógyult belőle hogy csinálta?

Figyelt kérdés
16 évesen lettem pánikbeteg.Egyszerűen nem bírom már tovább.Pszichológushoz is jártam.Gyógyszert is írt fel.Egy ideig jól voltam most lassan 3 hónapja megint előjött.Nagyon nehezen megyek ki az utcára.Ha lehet inkább itthon maradok.Amikor előjön szúr a mellkasom hányingerem van biztonságos helyre kell mennem abban a pillanatban.Bármilyen megoldás érdekel kivéve a gyógyszeres kezelés.Kérlek segítsetek.18/L

2013. szept. 25. 19:20
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Meg tudnád mondani milyen gyógyszert írt fel? Meddig szedted? Bár szerintem érdemes lenne egy jó pszichoterapeutát felkeresni, aki tud ebben segíteni.
2013. szept. 25. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Atarax-ot ha jól emlékszem
2013. szept. 25. 19:34
 3/11 anonim ***** válasza:
Ha csak gyógyszert szedtél attól nem fog elmúlni. Amit írtál szorongásoldó, csak addig érzed jól magad, amíg szeded, nem hoz helyre semmit. Arra jó, ha rád jön a pánik, beveszed gyorsan oszt kész. Én jártam pszichoterapeutához. Nekem inkább szorongásos problémáim vannak, mutatott pár gyakorlatot, amivel eltudod magad lazítani. De igazából az segítene sokat, ha rájönnél, mitől lehet ez a betegséged, az okot kideríteni és feldolgozni. Azt mondják minden fejben dől el, lehet tényleg így van. Én is nehezen hiszem el, tudom milyen rossz érzés, amit átélsz, nekem is volt többször pánikrohamom.
2013. szept. 25. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Nekem hasonló gondom volt 18-20 éves korom körül. Én buszra nem tudtam szállni,mert rosszul lettem. Sokáig tartott,de úgy sikerült kievickélnem belőle,h amikor utaznom kellett nem egyedül mentem(akkor ugyanis nem volt semmi bajom),aztán szépen lassan növelve a távot, eleinte 1, aztán egyre több megállót mentem egyedül közben nyugtattam magam,ha éreztem,h elkap a rosszullét(mélyeket lélegeztem számolva a ki és belégzések hosszát,kellemes dolgokra gondoltam. Pszichológus és gyógyszer nélkül sikerült túl lennem rajta. Ennek 30 éve,azóta sem jött elő.
2013. szept. 25. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
A pszicho hogyhogy nem tudott segíteni?:O Mennyi ideig jártál? Mert ezeket a dolgokat évekig tart teljesen helyrehozni. Én 1 éve járok GAD-dal és még legalább másfél év fog kelleni a teljes gyógyuláshoz.
2013. szept. 25. 21:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim válasza:
100%

26 évesen lettem pánikbeteg.Nem mertem az utcán lenni,nagyon féltem.Volt, hogy a villamossínen lettem rosszul és megmozdulni nem tudtam, persze jött a villamos.Úgy vezettek el onnan, akik meglátták a bajt. Sok-sok gyógyszert szedtem, de egyik sem segített.41 éves koromban Isten "ébresztett" és rövid idő alatt tünetmentessé váltam.

Tehát számomra a gyógyulást ebből a nehéz betegségből az Isten felé fordulás hozta meg.

Különben is minden betegségből (minden betegségnek lelki, tudati okai vannak, amik a testen jelennek meg), csak az Ő segítségével lehet meggyógyulni, az Úr akarata szerint.

2013. szept. 26. 06:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%
4. vagyok. Nem vagyok vallásos,mégis ki tudtam belőle jönni.De akinek "Isten" kell ehhez azt is elfogadom. A lényeg az,h a Te fejedben,lelkedben dől el,ha segítség kell hozzá,akkor úgy. Ez lehet a egy jó pszichológus,pszichiáter is,v.isten. Viszont úgy gondolom,h ez az egyik pszichiátriai betegség,ahol a gyógyszerek kevésbé fontosak. A jó pszichoterápia inkább.
2013. szept. 26. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Nekem van egy pánikbeteg ismerősöm, súlyosan az.

Igazuk van a többieknek, minden a te fejedben dől el!!! Hogy akarod-e vagy nem igazán. Nagyon sokat olvastam ebben a témakörben, neten, könyveket, szakirodalmat.

Olvass utána! Rengeteget olvass!

[link]

2013. szept. 28. 09:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 homo ludensz ***** válasza:
Pszichiáter írta fel a gyógyszered a pszichológus nem orvos ő terapeuta. Sajnos ezt az utat én is végig jártam és nagyon aktív koromban kezdődött (melóznom kellett). Busz,lift,mozgólépcső,tömegben való menés nekem a "halálom" volt. Az önbecsülésed kell növelned mert képes vagy rá te is mint ahogyan én is hogy oda menj és úgy ahová a többi ember! Erős vagy és belőled csak egy van! Azon gondolkozz hogy ahová mész ott örömmel várnak és ne pörgesd le filmszerűen előre hogy te így meg úgy fogsz járni...Ez a agyad káros kreációja és nem a valóság.A múltat nem befolyásolhatjuk a most az amiben élünk,a jövő pedig egy ígéret.Mindegyiket a mostban éljük meg,tehát csak arra koncentrálj hogy a most te képes vagy erre vagy arra a feladat megoldására és a kihívások leküzdésére.
2013. szept. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Volta pánik beteg és rendbe tettem magam.

1. Fontos megnézni az aktuális élethelyzetet,amiben a betegség megjelenik.

2. Minden kórképnek van pszichés háttere


Pánikbetegség

(pánikroham; lásd még: Félelem)

Tüneti szint: halálfélelemmel járó, nyomasztó sarokbaszorítottság-érzés, a nyitottság hiánya az élettel szemben; az „élet végső kimenetelének" félreértése. Feldolgozás: találkozni Pán istennel, és csatát nyerni ellene; megbékélni saját halandóságunkkal: a halálfélelem találkozás a szu"lcség érzésével, a túlvilágba vezető, szűk folyosóval.

Feloldás: „meghalni a halál előtt"; lásd Angelus Silesius és más keresztény misztikusok írásait.

Ősprincípium: Szaturnusz.

Irod.: Mkass. Angstfrei Leben (Félelem nélkül élni).


(lásd még: Fóbiák)

Testi szint: elsősorban a torok tájékán (bekebelezés, kapcsolat, kommunikáció) és a lélegzetvételen (kicserélődés, a polaritás törvénye) észlelhető. Tüneti szint: szűkség (lat. angustus = szűk, a németben az Angst = félelem), a félelem torokszorító érzés, azaz akadályozza az embert a szabad légvételben; menekülési kényszer; gyakran feldolgozatlan születési traumára vezethető vissza

(a szülőcsatorna mint az első és legősibb szűk „folyosó", amelyen a születő

gyermeknek keresztül kell „verekednie magát").

Feldolgozás: amennyire csak lehetséges, beleengedni magunkat félelmeinkbe, amíg azok már elvesztik félelmetes erejüket, bátran nevükön kell nevezni őket („Kimondva megszűnik a rettenet!" - Babits Mihály), azok a szűk érzetet nyílttá, tágassá varázsolják; önszántunkból teret adni félelmeinknek; a szűkség érzésével szembenézni: kötött légzés (hasonló a rebirthing technikájához); arccal a félelem felé fordulni (Mkass. Angstfrei leben [Élni - félelmek nélkül]); újból átélni a születés pillanatát, és tudatosan beépíteni azt az életünkbe (reinkarnációs terápia); támaszt találni: az anyaméh nyújtotta védettség helyettesítése: ősbizalom kialakítása (csúcsélményeken, az egység megtapasztalásán keresztül); önkéntes „szűkség" = koncentráció (sok szempontból); tudatosan megkapaszkodni (amit aztán tudatos elengedéssé lehet alakítani): kapaszkodásterápia.

Feloldás: a lényegesre, a pillanatra koncentrálni; a pillanatnak élni, mivel a félelem a

múltból vagy a jövőből táplálkozik; távolabbi cél az ellenpóluson: a szűkség állapotában

egyre inkább kinyílni, teret hagyni, és szabaddá válni; tágasság. Ősprincípium: Szaturnusz-Plútó.

Irod.: Mkass. Angstfrei leben (Élni - félelmek nélkül).


Szóval rengeteg ide vonatkozó irodalommal találkozhatunk.


Gyakorlati módszer,ami segített

-rendszeres relaxáció

-terapeuta által begyakorolt módon.( tünetek tudatos felerősítése és elengedése relaxált állapotban)

-napi 1-1.5 l citromfű tea a belső feszültség oldására.

Nálam kb. másfél év alatt alakult ki a tünetmentesség.

Azóta is tart.

2013. okt. 24. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!