Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Segítségre lenne szükségem,...

Segítségre lenne szükségem, TERMÉSZETES c vitamin forrást keresek?

Figyelt kérdés
Esetleg tapasztalt is magán változást mióta c vitamin forrást visz be?

2013. okt. 31. 08:25
 1/10 anonim ***** válasza:
Télen nagyon jó a savanyú káposzta. Régen a hajósok is ezt vittek magukkal a tengerre a skorbut megelőzésére.
2013. okt. 31. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Kiviben sok a C vitamint és citrusokban is, valamint petrezselyem, savanyú káposzta, zöldpaprika, csipkebogyó, mézben is van és a hagymában.
2013. okt. 31. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 B. Marcsi válasza:
Ezek mind nagyon jók, amit az előttem szólók írtak, csak az a baj, hogy már annyira kevés bennük a vitamin, hogy nagyon-nagyon sokat kellene belőle megennünk, hogy a napi vitaminszükségletünket fedezze. Van egy olyan vitamincsalád, ami TERMÉSZETES alapanyagú, semmiféle szintetikus anyagot nem tesznek bele /láttam a videót az előállításukról, ugyanis a barátaim elmentek és fel lehetett venni a gyártást./ A C vitamin Acerola cseresznyéből úgy készül, hogy csak a vizet és celluloidot vonják ki és pár órán belül dobozba van és nem a KIVONAT!!!!! Ez a Nutrilite vitamincsalád. Tapasztalat: Nálunk a családban és a baráti körben egy-egy járvány 1-2 nap orrfolyás és vége.Ennyi a tünet!!
2013. okt. 31. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Nem szedek SEMMILYEN vitamint,körzeti rendelőben,betegek között dolgozom mégsem voltam évek óta beteg. Csak normálisan táplálkozom!
2013. okt. 31. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, értékesek!
2013. okt. 31. 22:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Citrom, savanyúkáposzta, meg kb minden zöldség és gyümölcs tartalmaz C-vitamint. Ezenkívül én néha veszek be egy-egy 500 mg-os rágótablettát főleg télen, amikor nem nagyon lehet normális(!) zöldséget-gyümölcsöt venni, vagy ha gyengének érzem magam. Egyébként nincs szükség napi 500 mg-ra, ha egészséges vagy.
2013. nov. 1. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Savanyú káposzta, kiwi, citrom.

De lehet venni a gyógyszertárban kis zacskóban kimért C vitamint, úgy kérd, hogy aszkorbinsav. Az tiszta C vitamin, adalékanyagok nélkül. Egy pici (kis késhegynyit) kiskanál mézzel bevéve nagy segítség télen a megfázásos időszakban.

A rágótabletta meg társai azért nem jók, mert nézz meg pl. egy 500 mg-os rágótablettát, az sem 500 mg C vitamin, a fele adalékanyag!

2013. nov. 4. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

B. Marcsi!


"Ezek mind nagyon jók, amit az előttem szólók írtak, csak az a baj, hogy már annyira kevés bennük a vitamin, hogy nagyon-nagyon sokat kellene belőle megennünk, hogy a napi vitaminszükségletünket fedezze"


Honnan tudod, lemérted régen és most a vitamin tartalmukat? Nem lehet, hogy ezt csak azok mondják, akinek érdekükben áll eladni a sok drága vitaminkészítményt?

2013. nov. 4. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:
Top C vitamin források : csipkebogyó, paprika, citrusfélék. Az hogy ami savanyú abban több C vitamin van nem éppen igaz.
2013. nov. 4. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:
Amiket tanácsoltak, azokból inkáb olyanokat vegyél, amiket biztos, hogy itthon termelnek, mert amit külföldről hoznak, az tele van mindenféle permetszerekkel, és ki tudja még mivel. Hallottam olyanról is, hogy amikor kamionnal elindul monjuk a citrom, akkor valamit még ráfújnak, az éretlen, zöld citromra, s amikor megérkezik, akkor már zszép sárga és érett a citrom... Az is jó, de a hazai még jobb
2013. nov. 13. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!