Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A vérszegénység mitől lehet?...

A vérszegénység mitől lehet? Hogyan tehetek ellene?

Figyelt kérdés
2009. nov. 29. 16:05
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Folsavat, és vasat szedj!
2009. nov. 29. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Pl vérveszteségtől (gakori orrvérzés,belső fekélyek,nőknél erős menstruáció,stb)
2009. nov. 29. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
100%

Anaemia (Vérszegénység)


Vérszegénység (anaemia) akkor jön létre, ha a vörösvértestekben található hemoglobin mennyisége a normális szint alá csökken. A hemoglobin feladata az oxigén szállítása a szervezetben. Sokféle vérszegénység létezik.A vérvizsgálatok eredményei normális vagy alacsony hemoglobint, csökkent vaskoncentrációt, alacsony ferritinszintet, és kóros vörösvértest paramétereket mutathatnak. A teljes vaskötő kapacitás (TVK) és a transzferrin emelkedett. A ferritin vizsgálatot tartják a legspecifikusabbnak a vashiányos vérszegénység felismerésére, feltéve, hogy nincs fertőzés vagy gyulladás jelen.


A B12 vitaminhiány kevésbé gyakori, mint a vashiány, és általában nem is a B12 vitamin étrendi hiánya okozza. A leggyakoribb ok a vészes vérszegénységnek nevezett betegség, amelyben a szervezet nem termeli azt (az intrinszik faktornak nevezett) fehérjét, amely a B12 vitamin táplálékból való felszívódásához szükséges. A B12 vitaminhiány idegkárosodást is okozhat, amely gyakran a kézben és lábban kezdődő zsibbadtság érzésben és bizsergésben nyilvánul meg. A hemoglobin alacsony, de a vörösvértestek kórosan nagyok (macrocytosis).


A folsav hiánya a B12 vitaminhiányhoz hasonló mintájú hemoglobin és vörösvértest paraméter eltéréseket okoz. A folsav sokfajta táplálékban megtalálható, főleg a zöld, leveles zöldégekben. (Az Egyesült Államokban a legtöbb gabona termékhez folsavat adagolnak, így napjainkban a folsavhiány ott ritka). Terhesség alatt a folsav szükséglet fokozott, így ilyenkor normál táplálkozás mellett is folsavhiány jöhet létre. Ez különösen veszélyes, mivel a folsavhiány a magzat agyának és gerincvelőjének fejlődési zavarához vezethet, ezért a terhes nőknek általában folsavpótlásra van szükségük..


Vas- és/vagy vitaminhiány okozta anaemia

A vashiányos vérszegénység a vérszegénységek közül a legyakoribb. Legtöbbször valamilyen vérzés okozza. Nők esetében erős havi vérzés is okozhatja, de idősebb férfiakban és nőkben általában a belek betegségei okozzák. A gyermekek és a terhes nők szervezetének az átlagosnál több vasra van szüksége, így a vashiányt egyszerűen az étellel bevitt vas elégtelen mennyisége is okozhatja. Néhány szélsőséges diéta is eredményezhet vashiányt. A vashiány kezelése többnyire vaspótlást is magában foglal. Idősebbek esetében a kóros vérvesztés okának felderítésére általában további vizsgálatokat is végeznek.

2009. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Második, a vérszegénység: A vashiányos vérszegénység (anémia) oka a hiányos vagy kiürült vasraktár, amely a vörösvértest képzéséhez kellene.
2009. nov. 29. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim válasza:
avérszegénységre jó ha májat eszel mondjuk rántottat vagy sűlt csibe májat ,s jo rá az igazi vőrősbor is ami szőllőből készűlt de csak reggelente egy deci vőrős vérsejtet szaporitja tőbb hus félét kell enni mert az erősiti a szervezetet ennyi szerintem ez mind jot tesz .hajni vagyok szegedről
2009. dec. 7. 23:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim válasza:
Én is vérszegény voltam,egy évig tablettákat szedtem...nem sokat javultam. Aztán jó kis házi módra olajos magvakat ajánlottak (szotyi,tökmag,mogyoró,dió stb...) Heti 2zacskó valamit megettem és.....azóta rendben vagyok! Hiába volt a gyógyszer a szotyi a nyerő...:D
2010. márc. 17. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!