Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mely módszerek lehetnek...

Mely módszerek lehetnek hatékonyak felnőtt emberek testmagasság-növelésére?

Figyelt kérdés

Azért érdekel a kérdéskör, mert 25 éves srác vagyok, 174 cm, és szeretném valamennyivel megnövelni a magasságomat.


Nos, vannak honlapok, amelyek különböző módszereket kínálnak a témakörben. Néhány tanács valóban hasznosnak tűnik (pl. nyújtás), viszont vannak olyan tanácsok is, amelyek így egészségügyi végzettség nélkül is eléggé kamunak tűnnek (pl. különböző diéták), illetve vannak szerintem túlzó állítások, mely szerint akár 10-15 cm-t is lehet növelni testmagasságunkon pár hónap alatt felnőttként is.


Ezért szeretnék tiszta vizet önteni a pohárba és érdekelne, hogy egyrészt mely módszerek lehetnek valóban hatásosak, és melyekre fölösleges pazarolnom az időmet. Másrészt, amelyik hatásos, az mégis mekkora növekedést tud eredményezni valójában.


tehát:

1. Nyújtással mekkora növekedés érhető el, mennyi idő alatt? Illetve napi hány óra nyújtás szükséges? (azt olvastam, hogy reggel felkelés után, illetve este lefekvés előtt közvetlenül kell nyújtani) Illetve megtartható-e az a növekedés, amennyiben nem hagyom abba a nyújtást?


2. Mennyire befolyásolja a magasságot az, hogy párna nélkül és háton alszom, ahhoz képest, mintha párnával és oldalt feküdnék? Illetve ha ülök, akkor egyenes gerinccel ülök görnyedés helyett? ( [link]


3. A lent belinkelt forrás azt állítja, hogy vannak huszonévesek, akiknek az epifízis lemeze (/növekedési lemeze) nem zárult le. Illetve azt állítja, hogy röntgen segítségével meg lehet állapítani, hogy lezárult-e vagy sem ez a lemezem. Van-e reális esélyem arra, hogy nem zárult le 25 évesen? Ha igen, hol tudom megröntgeneztetni magamat e célból? ( [link]


"If your growth plates are not completely fused then there is a good chance you will be able to use HGH to help you grow taller. Keep in mind that after your growth plates fuse, using HGH to naturally increase your height might not be as effective, but it is still worth trying."

magyarul: "Ha a növekedési lemezeid nem zárultak le teljesen, akkor jó eséllyel fogod tudni használni a növekedési hormont, hogy magasabb legyél. Tartsd észben, hogy miután a növekedési lemezeid zártak, a növekedési hormon nem biztos, hogy ugyanolyan hatásos lesz, de azért még érdemes kiprópálni"


4. Azt állítja a honlap (aminek részletét lefordítottam), hogy a növekedési hormon akkor is segíthet, ha már lezárult a növekedési lemezem - igaz, akkor kisebb mértékben.

A Wikiépdia "Növekedési hormon" című oldala azt írja, hogy "Túlműködése felnőttkorban (acromegalia) a kiálló csúcsi részek (pl: kéz, láb, orr, fül, nyelv, állcsúcs) megnagyobbodását okozza."

Szóval ha a láb megnagyobbodását okozza, attól nyilvánvalóan magasabb leszek. Viszont nem szeretném, ha a fülem, orrom, nyelvem, állcsúcsom megnőne.

Másik kérdésem ezzel kapcsolatban, hogy ennek a növekedési hormonnak a mértéke valóban növelhető-e felnőtt korban bizonyos ételek fogyasztásával? Magyarul van-e növekedést okozó diéta, ahogyan ők állítják? Ha igen, ez "készpénzre váltva" hány centit jelenthet?

( [link]


5. Mennyire befolyásolja a tejivás a növekedési hormonok termelését? (állítólag a tejben található niacin tesz jót) Illetve mennyi értelme van most 25 évesen elkezdenem tejet inni felkelés után és lefekvés előtt, ahogy az alábbi cikk állítja: [link]


6. Azt is állítja a honlap, hogy a sok alvás (min 8 óra), továbbá ezzel összhangban a melatonin tartalmú alvást segítő gyógyszerek szintén segítenek a növekedésben. Kérdés szintén az, hogy van-e relevanciája a dolognak 25 évesen, illetve ha igen, akkor konkrétan mennyit segíthet?


7. A honlap szerint az A, D és C vitaminok segítik a növekedést, illetve felsorol egy rakás ételt, ami hasznos a növekedés szempontjából: tojás, dió, rák, hal, avokádó, repce, oliva, lencse, citrusfélék, paradicsom, máj, csirkehús, marhahús.


8. A sportolást is megnevezik, mint ami elősegíti a növekedést. Konkrétan az úszást, a súlyemelést, a húzódzkodást, fekvőtámaszt javasolják (persze a nyújtáson felül...)


forrás: [link]


Olvastam, hogy vannak csontátvágós-, illetve szteroidos módszerek, de ezekkel a (szerintem) magas kockázatok miatt nem szeretnék élni. Bár ez a honlap ( [link] azt állítja, hogy nincs különösebb mellékhatása az Oxandrolone SPA nevű szteroidnak.



Szóval ezek fényében érdekelnének a válaszok. Kérem, hogy aki válaszol, az írja le, hogy van-e egészségügyi végzettsége. Ha igen, akkor milyen. Előre is köszönöm a válaszokat!



2014. jan. 25. 15:24
 1/10 anonim ***** válasza:

Nincs erre mód. Maximum a növekedési hormont és persze a csontátvágással járó dolgokat lehet(ne) alkalmazni, de a te esetedben nem fogják - nem vagy annyira kicsi.

Nyújthatsz ameddig akarsz, a csontjaid ha már megálltak a növekedésben, nem fognak tovább nőni se nyújtástól, se diétától, se semmitől. Szteroidot pedig én nem szednék a helyedben, akármit is írnak róla, ha semmi mástól nem is, az impotenciától nagyon félnék...

2014. jan. 25. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
72%

növekedési hormontól felnőttként csak a porcaid nőnének, és acromegaliad lenne


lehet inkább pszichológus kéne mert nem vagy egyáltalán alacsony

2014. jan. 28. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
47%

én 169 cm vagyok és katasztrófa ez miatt az életem.


27/F

2014. máj. 3. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim válasza:
67%
Szia! Én 18 vagyok és én is 174 cm, csakúgy mint pl sok más híres ember is pl, Neymar, de sorolhatnám még. szóval ezen ne idegesgedj.... Teljesen normális a magasságod, de képzeld amiket te ide leírtál abból szinte majdnem minden igaz, csak mindenkinek máshogyan hatnak a módszerek a szervezetére, ez függ a genetikától, külső tényezőktől, életmódodtól...... Én alig 1 éve 17 évesen 165 cm vóltam, már vagy 5 éve semmit nem nőttem, nem figyeltem a táplálkozásomra az életmódomra, de mikor elkezdtem, magas szinten sportólni, focizni, mindenképpen arra törekedtem hogy a maximumot hozzam ki a genetikámból és a testemet teljesen football gépezetté fejlesszem, a testmagasság legjobban a végtagok hosszától függ, és mint ami gyakran előfordúl a focistáknál az az hogy hosszú lábuk van! Nekem 17 évesen rövid lábaim vóltak és hosszab felsőtestem, de már vagy 1 éve csinálom a vertical jumping edzés, plussz nyújtom a lábaimat, a lehető legtöbb kombinációban, naponta többszőr de főleg edzéseken, meg persze lefekvésnél és reggel, ami a nagyon fontos hogy ehez nagyon nagy kitartás kell és türelem, nagyon meg kell érte dolgozni, de meglessz az eredménye! alig 1 év alatt majdnem 10 centit rápakóltam a lábaimra, így már télleg kezdek úgy kinézni mint egy focista:) a legjobb az a szervezetem most kapcsolt rá újra a növekedésre mivel én rendeszeres sportolok és nyújtok plussz vertical jummping így nekem ez még messze nem a végállomás és állítolag egy vizsgállat után kiderűlt hogy még fogok nőni, így hát nekem most megvan a motiváció, 18 évesen 174 cm, ha nem is leszek egy cristiano ronaldo, attól még a kitartással és a sport iránti szenvedélyemmel folytatom a testem további felépítését és hát majd meglátjuk:) sokan azért mondják hogy nem lehetséges, mert akik ezt mondják még életükben nem nyújtottak rendesen vagy ha igen ezt nem rendszeresen végezték és abbahagyták, ehez idő, kell türelem, azt nem tudom hogy 25 éves korban hogyan fog ez nállad működni, mert az biztos hogy neked nagyon nagy munka lessz abban hogy újra rugalmassá váljanak az izmaid és újra felkészítsed a testedet a növekedésre, de szerintem ha végzel egy kis kutatómunkát és mindent megteszel érte simán össze tudsz szedni 6 cm és 180 leszel, ez szerintem 100% hidd el nekem csak találd meg azt a módszert ami neked a legjobban kihozza majd a várt eredmény, a gerinc nyújtásával, meglehet a 6 centi, de az később visszaáll idősebb kórban ezért az alsó végtagokat jobb nyújtani!!! Remélem segítettem szia ha kérdésed van bátran, de csak privátban szia
2014. aug. 11. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
68%
Szerintem 25 évesen kár ezen agyalnod már. Nem fogsz nőni. Egyébként meg átlagos magyar férfi magasságod van. Nincs miért aggódnod. Ami eszembe jut az pl cipőbetét, zselézett haj. 4-5 centit tuti tudsz vele csalni látványban.
2014. aug. 11. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim válasza:
Szia, sikerült-e nőlnöd???? Létszi,írj nekem ha sikerült meg akkor is ha nem köszi
2016. szept. 26. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 Xma válasza:
engem is erdekelne hogy sikerult e nonod? amilyen megszallot modjara osszegyujtotted ezeket :D irj ha talaltal valamit
2017. márc. 8. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim válasza:
ÉN 20 éves vén szamár létemre vagyok 148 cm és borzaszto párkapcsolat téren minden hogy
2018. jún. 10. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 apafej71 válasza:
Negyvenkét éves éves vagyok, 167 cm magas, átlagos jövedelemmel, mégsi a világ legjobb csajait basztam meg, alacsonyabbat, magasabbat, egy ruppómba nem került. Úgyhogy nyugi!
2018. jún. 21. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
22 éves vagyok 194 cm magas 130 kg Ha alacsony vagy Tömegelj és Járj edzőteremben Ha magas nem vagy Legalább nagy darab legyél!
2018. dec. 25. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!