Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mi a véleményed a hagyományos...

Mi a véleményed a hagyományos kínai orvoslásról?

Figyelt kérdés
Melyik fajtáját alkalmazod, mi a tapasztalat?

2014. jan. 27. 12:54
 1/4 anonim ***** válasza:
92%

Én sokkal jobban bízom benne, mint a nyugati orvoslás módszereiben.


Ismerősi körömben az akupunktúrát, a moxa terápiát, köpöly terápiát és a hagyományos kínai táplálkozást, gyógynövényeket használnak jó eredményekkel. Illetve qigong gyakorlatokat.

2014. jan. 27. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
45%

Mondják... ,hogy az aki nem beteg annak nagyon jó orvoslás!

De mint mindenhez ehhez is kell némi hit!

"Mindegy ,hogy milyen fűből főzöd azt a teát, a lényeg hogy higgyél benne" S ha már képes voltál egy vagyont fizetni érte, már megvan a belévetett hited is. Tehát meg is gyógyulsz tőle!

2014. jan. 30. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
93%

Tehát a 2. válaszoló egy érdekes szemszögből rávilágított egy másik fontos dologra:


A nyugati orvoslás gyógyszerei beteggé tesznek, ez tény. Amíg a kínai orvoslás módszereivel kapcsolatban ilyen probléma nincs is. Vagy segítenek, legrosszabb esetben meg nem. De nem leszel rosszabbul tőlük. Míg ha elkezdenek gyógyszerezni.. háhááá..

2014. jan. 30. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
95%

Akupunktúráról tudok nyilatkozni:


11 éves gyerekemnek 2 évvel ezelőtt súlyos izomfájdalmai voltak.Mindenféle vizsgálat(ct,mri,labor,idegsebész,reumatológia,ortopédia) után nem igazán találtak épp magyarázatot arra,hogy miért fáj ennyire a lányomnak a háta,hogy még a wc-re is alig tud kimenni.

A reuma doktornő javasolt egy akupunktúrával kezelő doktornőt,végső elkeseredésben vittem el hozzá a gyereket.

Kb.2 hónapig jártunk,először heti 3x,majd 2x majd csak hetente hozzá kezelésre,és a lányom állapota folyamatosan javult(emellett étrend váltás,gyógytorna,vitaminok),úgy köszöntünk el a doktornőtől,hogy tudott bevásárolni jönni velünk,állatkertbe kirándulni stb.

Én nem tudtam,hogy igazán mit gondoljak,próbáltam pozitívan hozzáállni,a gyerkőc természetesen tiltakozott,ő biztosan nem hitt benne,az elején szinte úgy kellett lefogni annyira félt a tűtől..Aztán ahogy érezte,hogy segít folyamatosan jobb kedvel mentünk.


Ha teheted próbáld ki,mert tényleg sok esetben segíthet

2014. jan. 31. 00:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!