Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Kaptam 2 üveg propolisz...

Kaptam 2 üveg propolisz tinktúrát, mit lehet kezdeni vele? Mire jó ez egyáltalán?

Figyelt kérdés
2014. márc. 7. 11:34
 1/8 anonim ***** válasza:
A propolisz NAGYON jó, ha nem vagy rá allergiás. Pollenallergia esetén meg se próbáld, de ha nem vagy pollenallergiás, akkor is lehetsz még a propoliszra is külön. Immunerősítő hatása van, baktérium-, vírus- és gombaölő hatású és enyhe fájdalomcsillapító (ezt az utóbbi hatását a legkönnyebb kipróbálni: erős torokfájásnál egyél propolisszal összekevert mézet, és csodálkozz. :) Én még ínygyulladásra szoktam használni.
2014. márc. 7. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ja, és ez nem alternatív gyógyítás kategória, szerencsére elég alapos kutatások vannak a propoliszról :)
2014. márc. 7. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Oké, még a Bio életmód és az egyéb kategória maradt volna, de mivel fogalmam sincs, hogy ez mi, gondoltam itt jó helyen lesz a kérdés... :) A párom úgyis meg van fázva, akkor majd rajta tesztelem, köszi a választ! :)
2014. márc. 7. 15:53
 4/8 A kérdező kommentje:
Ja, és még annyi: hogy kell adagolni?
2014. márc. 7. 15:54
 5/8 homo ludensz ***** válasza:
A propolisz vagy méhszurok olyan erős baktériumölő hatással rendelkezik hogy a kaptárban ezzel szigetelik el az elpusztult egyedeket hogy megóvják a többit. Alkoholban feloldódik és zöld üvegben nekünk évekig eláll csak egy kis csepegtetős üvegcsével veszünk ki amikor szükséges.
2014. márc. 10. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Kérdező, az adagolása nem megállapítható, mivel a különböző kaptárakból származó propoliszok összetétele nem teljesen ugyanaz, valamint a hígítás mértéke se ismert, amit a te propoliszodnál konkrétan használtak. Ki kell tapasztalni... Én a sajátomból 20 cseppet szoktam bevenni egyszerre, mézzel, napi háromszor, ha beteg vagyok vagy ilyesmi. Ha meg mondjuk aftám van, akkor arra teszek annyit, amennyi kell.
2014. márc. 10. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Értem, köszi. :)
2014. márc. 11. 10:17
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Én legutóbb toroköblögetésre használtam, nagyon jó! Ja és szörnyű pollenallergiám van de a propoliszra nem vagyok allergiás.
2014. márc. 14. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!