Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » BIOPTRON lámpa használata...

Klopusz kérdése:

BIOPTRON lámpa használata segíthet égési sebek gyógyulásában? Minden tapasztalatot köszönettel fogadok!

Figyelt kérdés

Másodfokú égési sérülések vannak a hátamon. Az orvos naponta cserélendő gyógyszeres (kenőcsös) pakolást rendelt. Megpróbálnám BIOPTRON lámpa napi egy alkalommal való használatával gyorsítani a sebgyógyulást.

Használ valamit, vagy felesleges ilyesmire időt áldozni?

Ha használ, mennyi idő múlva jelentkezik a hatása?

Előre is köszönöm a segítséget!



2014. máj. 13. 08:15
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Maradj inkább csak az orvos által felírt kenőcsös pakolás mellett, én egyszer kipróbáltam a kezemen egy kisebb égésre, de lángolt tőle a bőröm még jobban, nem hiszem hogy a melegítés jót tesz az égésnek.
2014. máj. 13. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 homo ludensz ***** válasza:
A Bioptron lámpa a ajánlott távolságról megvilágítva olyan csekély hőt bocsájt ki hogy 2 csengetést ki fogsz bírni. Lefertőtleníteni a kezelés előtt a felületet majd min. 2 csengetés és rátenni az új pakolást.
2014. máj. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen!
2014. máj. 22. 10:53
 4/5 DukePool válasza:
90%
Bioptron semmit nem ér, mondjuk nem is ártott, olyan mintha nem is használtam volna. A bioptron lámpa egy halogén izzó, és egy polar tükörből áll. Hatása nem bizonyított, és ezt semmilyen orvosi vélemény sem bizonyítja. Maga a feltalálója is csak feltételezi a dolgokat, bizonyítani ő sem tudta. Persze akinél működik a placebo hatás annak bejön, de kb annyit ér mint egy kockacukor elemlámpával horror áron. A Zepter egyébként emiatt kapott is már 8 M Huf os bírságot a versenyhivataltól, ami az 1% az eladott lámpák utáni árbevételének...
2014. júl. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 homo ludensz ***** válasza:
Megjegyzem ma is alkalmazza az egész testet gyógyító lámpakomplexust a feltaláló fizikus Fenyő Márta. Olyasféle szerkezet mint a hölgyek által kedvelt szolárium ágy csak bioptron lámpákkal van felszerelve. Nekem segített és csak a véletlenen múlott hogy valaki mondta hogy valakinek van és az meglámpázta.
2014. júl. 2. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!