Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha a szódabikarbóna sokmindenr...

Ha a szódabikarbóna sokmindenre jó, de miért van ráírva a csomagolására, hogy "gyógyászati célra nem alkalmas"?

Figyelt kérdés

Olvastam, hogy pl méregtelenítésre is jó, akár belsőleg (reggelente vízzel higítva inni), akár külsőleg (lábfürdő).

Ma néztem a csomagolását, s rá van írva, hogy nem alkalmas... ez csak valami kötelező szöveg? Vagy nem mindegyik márkájú egyforma?


2014. jún. 19. 09:17
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
Régebben savlekötőként használták. Nagyon más gyógyászati haszna nincs, akármit is mondjanak a Facebookon megosztott körlevelek. Savlekötésre is vannak már jobb szerek.
2014. jún. 19. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
köszi, de ez nem válasz a kérdésemre...: nem mindegyik márkájú egyforma?
2014. jún. 19. 10:57
 3/11 anonim ***** válasza:

Nagy különbség nem lehet, mivel a szódabikarbóna egy vegyület. Ami nekem van itthon, arra is ez van ráírva, meg hogy minimum 99% nátrium-hidrogén-karbonát.

A gyógyszerészeti tisztaságú szódabikarbóna ennél jóval tisztább.

De ma már savlekötőként sem ajánlják, semmilyen formában.

2014. jún. 19. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:
oké, köszönöm
2014. jún. 19. 11:36
 5/11 homo ludensz ***** válasza:
Azért írják rá mert csak az élelmiszerekre kötelező normáknak felel meg. Ezzel önmagukat "mentik ki" mivel a gyógyszerként forgalmazott vény nélkül kapható egyéb tabletták,kenőcsök,cseppek nagyságrendekkel szigorúbb feltételeknek kell hogy megfeleljenek. Az étrend kiegészítők NEM!
2014. jún. 23. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Gyógyszertárban kapsz gyógyászati célra alkalmasat.
2014. jún. 25. 23:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
szeretem az ilyen kérdéseket :) kérdező, te okos vagy, és ha nem értesz valamit, akkor jelzed! csak csodálni tudlak
2014. jún. 30. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:

Én meg az ilyen értelmetlen hozzászólàsokat szeretem... örülök, hogy neked van miért csodàlnod engem :)

Valóban okos vagyok, de persze mindent én sem tudhatok, ezért kérdeztem, és rajtad kívül mindenki más meg is értette, sőt érthető választ is kaptam mindenkitől, amit ezúttal még egyszer köszönök! :)

2014. júl. 1. 13:49
 9/11 anonim ***** válasza:
de most komolyan! nem az a baj az embereknél, hogy nem értik, hanem hogy nem mernek kérdezni. Azért jó ez a kérdés, mert megmutatja, hogy vannak még olyanok, akik képesek valamit megkérdezni, érdeklődni, ha vmit nem tudnak/értenek. És egy percig ne vedd cinizmusnak amit írtam, szerintem ez így van!
2014. júl. 1. 13:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
Mostmár csak azt nem értem, ha ezek szerint semmire sem jó, akkor mégis miért árulják? Én egyébként a fogfehérítést ismertem, hogy lehet vele csinálni.
2014. júl. 1. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!