Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Nemsokára megyek gyomortükrözé...

Nemsokára megyek gyomortükrözésre. Milyen "élményekben" lehet részem?

Figyelt kérdés
Ha valaki tudna nekem ebbe segíteni akkor megköszönném ugyanis hamarosan mek gyomortükrözésre és nagyon be vagyok parázva. Am 16 éves vagyok. Csinálják ezt ebbe a korba is? Hogy zajlik egy ilyen? Mit csinálnak? Milyen érzés? Kérlek segítsetek :S:\\\'(
2008. aug. 1. 21:45
1 2
 1/12 anonim válasza:
100%

Szia. Én még nem voltam,csak édesapám,így az Ő tapasztalatát tudom neked elmondani.Ő már egész jól viseli,hiszen rengetegszer kellett mennie.Tehát a folyamat.Befújnak érzéstelenítővel,majd le kell nyelned egy csövet,aminek a végén kamera van,így a monitoron látja az orvos a dolgokat.Biztosan fogsz öklendezni,erre készülj fel.

Kitartás.

2008. aug. 1. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim válasza:
100%
És azt elfelejtettem,hogy nem szabad enni előtte,bár gondolom ez logikus.
2008. aug. 1. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Saját tapasztalat: megcsinálják 16 évesen is. Előtte 4 órával nem szabad enni.

Fújnak lidocaint a torkodra, aztán elkezdik nyomni azt a csövet, ami... hát nem volt valami vékony. Amikor elérnek a szájpadlásod végéhez, a torkodhoz, akkor öklendezni fogsz, elég szar, de ne aggódj, hozzá vannak ám szokva, hogy folyik a nyálad ( a lidocain miatt sem tudsz rendesen nyelni). Ja, meg tesznek valamit a szádba, nekem valami műanyag akármit, gondolom azért, hogy ne csukhasd össze az állkapcsodat. Szóval öklendezés, aztán mondják, hogy "Nyeljen nagyot, kérem". Nekem ez nem ment, inkább visszafelé jött volna midnen, mint lefelé.. úgyhogy lenyomták a torkomon. Elég szar volt, de simán kibírható, érdekes. Ha jól viseled az egészet, nézegetheted a monitort is, színesben. Mivel nem tudtam lenyelni, hanem csak úgy lenyomták azt a csövet, ezért nekem kicsit kellemetlen volt még pár napig, mert fájt a torkom (sztem felsértették) amikor nyeltem valamit, akkor éreztem, hogy fáj, de nem fogsz belehalni. Van ennél rosszabb is.

Az egész nem tartott tovább nekem kb 5 percnél.

Ne aggódj, nem lesz gáz. (na most erről jutott eszembe, de ebben nem vagyok biztos, hogy lehet, hogy levegőt is fújnak be, mert az üres gyomor ugye összeesik, összelapul... de ez nem tuti. Annyi vizsgáltaon voltam már, lehet, hogy keverem valamivel)

Tarts ki, nem lesz baj. :)

2008. aug. 1. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
84%

Csak kiegészítésnek, az előttem szólóhoz:

Jól felfújnak levegővel, hogy ne essen össze a gyomrod, amitől aztán jó nagyokat lehet böfögni utána, én még fingottam is mint a fuvaros lova egy darabig! Mondtam, hogy bocsika! Mire azt mondták ez természetes ezek után!

2008. aug. 2. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:
Lool akkor vegyem az egészet úgy mintha csak hányingerem lenne és röhögjek rajta?:D
2008. aug. 2. 10:06
 6/12 anonim ***** válasza:
85%

Szia,ne félj,nekem is volt és semmit sem éreztem,én nem is öklemdeztem. Mivel befujják lidokainnal a torkot,ezért nem is érzel semmit. Csak nyelni kellett egyet az elején és kész. amikor kihúzták se éreztem csak a végét picit.Szóval nekem pozitiv élmény!

Nekem Dr. Papp János végezte az 1.számú belgyógyászati klinikán Pesten. A metróról a Klinikák megállónál kell leszállni és onnan nem messze. (Nem tom pesti vagy-e.)

2008. aug. 2. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
A kérdezőhöz egy kérdés, ha már részt vett a vizsgálaton: milyen volt? Ugyanis engem is érint és nagyon tartok tőle. Mit csinálnak, hogyan? Stb. :$
2008. aug. 5. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
még nem voltam hála istennek, de lehet nem is kell mennem
2008. aug. 5. 19:00
 9/12 anonim válasza:
100%
nekem nagyon szar volt, elromlott annak a csőnek a vízbefecskendezője vagy mije, és negyed óráig bent volt a cső amig a doki a berendezést bütykölte, nagyon nehezen kaptam levegőt mert meg voltam fázva és be volt dugulva az orrom, a számon meg ugye nehezen kaptam, mivel enni nem lehetett előtte, én előző nap nem ettem hogy ne hányjak, na tiszta gyomorsavat sikerült hányni, taknyom, nyálam egybefolyt... mert a hányinger az a minimum, és már fájt is mert elmúlt a lidocain hatása. szóval ha elkerülhető, ne menjen senki ilyenre...
2008. dec. 11. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
66%

bemásolom ide amit a másik-ugyanilyen kérdésre válaszoltam:

hát nekem sokkal kellemesebb volt mint azt előtte pár "jófej" ismerősöm elmesélte.Nem viccelek,azt mondta egyik,hogy megalázó vizsgálat,fájdalmas.

Elmentem rettegve,az járt a fejemben amit ez az ember mondott,és bepánikoltam.Először is fujtak Lidokain sprayt-a torkomba,hogy kiiktassák a nyelő/öklendező reflexet.Én már a lidokain spray től is öklendezek,valamiért nem szeretem(ki szereti???)Aztán rá kell harapni egy ilyen kemény műanyag kis lukas izére,hogy vizsgálat közben ne csukd be véletlenül a szád.Aztán elkezdik a csövecskét(gumicső,kb. kisujj átmérőjű)levezetni a gyomorba.Nekem személy szerint SEMMIFÉLE nyelő/öklendező reflexem nem volt,azt se éreztem mikor lement a torkomon a cső.Alig hittem el.AZ az érzés máig bennem van mikor ment a gyomromban le,de nem fájdalom,egyszerűen csak éreztem.Még kellemetlennek se mondanám!

Matatott a csővel kicsit ott,semmi fájdalom,és egy pici levegőt pumpált a gyomromba,amitől enyhe-hangsúlyozom-ENYHE feszülés érzés lett a gyomorban,nem fájt egyáltalán,és egyidejűleg az a levegő jött felfelé is,és böfögtem hatalmasakat.Hihetetlen de kitört a röhögés belőlem,és emiatt mozgott a gyomrom,torkom,1-2 t öklendeztem, mivel a cső emiatt oda-odaért a torkom falához.Ezután fogta a doki a csövet,és nagyon óvatosan kihúzta.Ennyi volt,az sem fájt,és az elejétől a legvégéig a vizsgálat kb. 2 percet vett igénybe.Ebből kb. 1,5 percet volt a cső a gyomromban.Vagy nagyon óvatosan csinálta az orvos,vagy tényleg ennyire nem fájdalmas a vizsgálat,vagy csak én vagyok nagyon szerencsés,nem tudom,de SEMMI negatív érzésem nem maradt vissza ebből a vizsgálatból!!!!Máig nem hiszem el hogy ennyivel megúsztam!Vizsgálat után,kb. 10 perccel,ahogy kiment a lidokain hatása,megettem a reggelimet minden fájdalom,kellemetlenség és gond nélkül.Annyi maradt vissza,hogy még pár napig,vizsgálat után mikor a fogkefét betettem a számba,öklendeztem.Hogy miért,azt nem tudom.Mára az is elmúlt:))))

Nem mondom hogy hú de finom,jóleső vizsgálat,elvégre a gyomrot picit megpiszkálják,de azt se mondom hogy megalázó,és fájdalmas!Ha már vesznek egy picike mintát a gyomorból,az lehet hogy fájdalmasabb,van a cső végén a mintavételre alkalmas kis csipesz szerű valami,de nekem nem volt rá szükség.

Én azt mondom,hogy ne hagyjátok magatokat,ne hallgassátok más (horror)sztorijait arról,hogy milyen kegyetlen és fájdalmas és megalázó vizsgálat ez,mert akkor vizsgálat előtt túlpörög az agyatok és úgy jártok,mint én.Úgy értem oda,hogy szinte sírógörcsöm volt,és majdnem megfulladtam a lidokain spray befújása után-az ideg hozta ki ezt belőlem-amit ez az ismerős mesélt a vizsgálatról.Elkezdtem hörögni,sírni bennt,és addig nem tudták elkezdeni se a vizsgálatot.Jól beégettem magam a SEMMIÉRT!Pont ezért ne hallgassatok senkire se ez ügyben

2010. febr. 20. 18:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!