Kezdőoldal » Egészség » Egészségügyi ellátások » Gyomortükrözésre kell mennem...

Gyomortükrözésre kell mennem hogyan tudnám "jól" elviselni a vizsgálatot? Eredmény mikor lesz kb?

Figyelt kérdés
2010. máj. 4. 08:52
 1/4 anonim ***** válasza:

Valami lazítót föltétlen egyél meg előtte, aztán próbálj minél finomabban lélegezni... sokan nekiállnak fuldokolni, meg kapkodni, meg is szokták a vizsgálatoknál az ilyet, de azért ez nem kötelező. Nyeld le és szépen várj


Sokmindent talán azonnal látnak, de szoktak mintát is venni, azt meg el kell küldeni szövettanra, valszeg annak később lesz eredménye.

2010. máj. 4. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Teljes nyugodtsággal. Fájdalmat nem fogsz érezni. Elmagyaráznak bennt a rendelőben mindent. A vizsgálat időtartama kb. 2 perc. Az orrodon át vegyél levegőt. Az eredményt kb 10 perc mulva kapod meg. Az orvos ott helyben mondja az asszisztensnek, hogy mit lát. Ők meg átformálják emberi nyelvre, legépelik, a doki ellenőrzi, aláírja.
2010. máj. 4. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
enni semmit sem szabad előtte. én több ilyen vizsgálatot láttam, kellemetlen az igaz, de együtt kell működni és nincs semmi baj. csak addig rossz míg az eszköz átjut a garaton, utána sokkal jobb. nyugodtanak kell lenni, nem pánikolni és követni amit a doki mond. eredmény azonnal van, hiszen az orvos fogja mondani hogy mit lát(ugye pici kamera van a cső végén). amennyiben valami kinövést talál akkor mintát vesz, a szövettan eltart egy ideig, szerintem olyan 1hét max. de mindent azonnal mond az orvos.
2010. máj. 4. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Általában kb. 2-3 percig tart maga a vizsgálat. Én már 2x voltam. Ajánlottak érzéstelenítőt (lidocain spray a torokba), de nem kértem (nem vagyok hányós típus). Enélkül se volt semmi gond. Ha az ember szót fogad az orvosnak, maximum kicsit kellemetlennek nevezhető a dolog, de nem fáj. A lényeg, hogy próbálj meg nyugodt maradni (gondolj valami teljesen másra). A doki utána megmondja, hogy mit látott. Ha van szövettan, arra várni kell kb. 1 hetet.
2010. máj. 4. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!