Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Van jelentősége annak, hogy...

Van jelentősége annak, hogy egy népi gyógyász állít elő egy gyógynövényes eszenciát?

Figyelt kérdés

Találtam egy jó kis lehetőséget.Személyes okból érdekelne,hogy mi alapján állítja össze a gyógynövényeket?


Köszönöm. :)



2014. júl. 25. 16:01
 1/2 anonim ***** válasza:
Van ilyen jelegű felnőttképzés - ezt találtad, vagy népi gyógyászt keresel? Szerintem mindkét esetben érdeklődhetsz a TEGYE-nél, ők viszik a képzést.
2014. júl. 25. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 szakor válasza:

A gyógynövényeket sokévszázados tapasztalat alapján választották ki. Napjainkban újra felfedezik őket, de némelyiknek módosítják a használatát, másokat tiltólistára helyeznek, s új metódusokat is alkalmaznak, új növényeket, növényi részeket vesznek használatba.

A kérdésed túl általános és pontatlan. A gyógynövényeket nem kell összeállítani, azok nőnek maguktól. Az eszenciákhoz összeválogatott gyógynövényeket (ha több van) többnyire régi tapasztalatok alapján társítják, de mindig akadnak új keverékek is. Ezeket általában az elérni kívánt hatás figyelembe vételével állítják össze.

Mindenkinek lehetnek egyedi, gyógynövénykönyvekben nem szereplő, nem hivatalos keverékei. Ezeknek eredete saját tapasztalat, vagy régi tudás a felmenőktől.

A drogériákban kaphatók általában bevizsgált, engedélyezett keverékek, garantált hatással. Az egyéni keverékek hatása nem garantált. Vagy hatnak, vagy nem. VALÓDI népi gyógyítók keverékei általában valóban hatnak. Nekem is van saját tapasztalásból eredő keverékem :)

2014. júl. 26. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!