Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ma voltam laborban és nagyon...

Ma voltam laborban és nagyon magas a koleszterin és triglicerid szintem, mivel csökkethetném gyógyszer nélkül?

Figyelt kérdés
2010. jan. 18. 21:46
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
2010. jan. 18. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
A halolaj kapszula is nagyon jó, ugye tudod, ha nem csökkenek az értékek , elkezdődik az ér elmeszesedés, és az infarktust okoz. Még mindig jobb orvos segítségét igénybe venni, mint meghalni, mindenképpen beszélj egy orvossal.
2010. jan. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
75%

Jó lett volna, ha megadod a konkrét értékeket, mert az orientált volna, hogy mennyire lehet/érdemes ezzel foglalkozni.


A triglicerid tűnik ilyen szempontból egyszerűbbnek, mert az a táplálkozással nagy mértékben befolyásolható. A trigliceridszint szinte mindig a túlzott szénhidrát-fogyasztás miatt magas. Tehát csökkenteni elsősorban a fehér kenyereket, tésztákat, süteményeket és a cukrot! E mellett az omega3 zsírsav csökkenti jelentősen. Elsősorban tengeri halakban van, de annyit ezekből úgy sem tudsz rendszeresen megenni, hogy az bármit is befolyásolna. Lehet helyette halolaj-kapszulát szedni, de az drága és egy bizonytalan összetételű mesterséges termék. Van viszont olcsó és jól hozzáférhető omega3 a lenmagban. Két evőkanálnyiban a napi adag 130 %-a van. Kávédarálóban kell ledarálni, mert egyébként nem emészthető. Bármivel keverhető.


A koleszterinszint csökkentése ilyen formában valamivel nehezebb. Amit a trigliceridre írtam, az igaz a koleszterinre is, csak kisebb mértékben. Ezen kívül kerülni kell a magas koleszterintartalmú ételeket (tojás, vörös húsok, máj, zsír elsősorban). De azt tudni kell, hogy a koleszterin kb. 8o %-át a máj termeli, úgy hogy itt pusztán a táplálkozás változtatásával csak kevésbé jelentős eredményt lehet elérni.


Nekem is volt problémám ezekkel. Az előző táplálkozással gyógyszer nélkül nálam a triglicerid lement 3,1-ről 1,3-ra, a koleszterin 6-ról 5-re.

2010. jan. 18. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Leirom az értékeimet:összkoleszterin8.1,HDLkoleszterin1.34,triglicerid:2.67
2010. jan. 19. 09:11
 5/12 anonim ***** válasza:
68%

1. Kevés zsíros dolgot egyél. Rántott, zsírban sült dolgok, olajos magvak nasik, tejszín zsíros tej stb kizárva.


2. Ha főzöl grillezz és használj olívaolajat vagy szőlőmagolajat de ne sokat, és fontos azokat nem szabad csak lassú tűzön sütéshez használni mert 180 fok fölött bomlanak és rákkeltővé válhatnak. Illetve egyél sok tengeri halat meg tengeri herkentyűt mert kedvezően hatnak a koleszterinre. Omega3 zsírsav. Ebből kéne sokat bevinni.


3. Mozogj! Zsírégető tréning (magasság/kor/súly arányból számold ki milyen pulzusértékek közt kell tartósan - fél óra, óra - intenzíven mozognod.


Van gyógynövényes vérzsírcsökkentő "gyógyszer" neve nem ugrik be járj utána azt esetleg ajánlom mert 100%-ig természetes alapanyagokból van. Ja és egyél sokszor keveset. Napi 5 étkezés de ne tömd meg magad.


Hirtelen felindulásból ennyi.


Ja és keress rá a HDL/LDL koleszterin tartalmú ételekre. Ami növeli kerüld ami nem vagy épp csökkenti azt fogyaszd. Párolj, főzz grillezz de ne süss (azaz ne zsírban), ezt még egyszer kiemelem mert ez is sokat jelent és lehetőség szerint a sovány termékeket vásárold.

Ja és azt a hülyeséget amit szeretnek terjeszteni hogy a mangalica disznó zsírja nem káros felejtsd el. Ha egészséges vagy valóban inkább azt kéne enni, de ha ezek az értékeid magasak már mindegy hogy mangalica vagy sima sertés, egyikből sem szabad se szalonnát se csülköt se semmit enned egy jó ideig aztán utána csak módjával!


De egyébként Crestor, Lipidil, Decholest gyógyszerek segíthetnek. Konzultálj egy lipidológus szakorvossal is. Mert nem hiszem, hogy itt olyan sokan lennének.


Én sikeresen 4-5-ös érték közt tartom az összkoleszterint, ebből 3,8-4 az LDL, de a HDL sajna még mindig alacsonyabb.

Fontos hogy a HDL értéke az LDL értéknél magasabb legyen.

HDL ún. JÓ koleszterin

LDL ún. rossz koleszterin

Előbbiből vihetsz be sokat (de NEM ész nélkül).

2010. jan. 20. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Ami jó ebben az egész történetben, hogy a HDL-koleszterinszinted teljesen jó. Amint fent már írtam, annak megfelelően a triglicerid-szint minden gond nélkül levihető a táplálkozás változtatásával az elfogadható tartományba (1,8 alá). Az összkoleszterin-, illetve az LDL csökkentése pusztán táplálkozással már nehezebb ügy. Azért próbáld meg betartani amit írtam mondjuk 6-8 hétig, és utána méresd le, és ha így is gond van, akkor szóba jöhet a gyógyszeres kezelés. Ezt 6-6,5 közötti összkoleszterin-érték mellett szokták javasolni, ha nincs egyéb kockázati tényező. A normál érték egyébként 5,1 alatti, de 5 és 6 között önmagában csak e miatt még nem szokták kezelni.
2010. jan. 20. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
74%
Nekem is sokáig magasak voltak ezek az értékek, miközben már régóta heti 3x10km-t futottam, 2x100kmt bringáztam, és keményen diétáztam. A triglicered még csak lement valahogy, amikor már koplaltam, de a koleszterin nem. Ami nekem jó volt: áttértem a Bols Eve olivás margarinra, keményen redukátam a cukrot, sütiket, és -főleg- megszüntettem a gyomorsav túltengést, ami évek óta problémákat okozott. Sajnos, nállam ez csak gyógyszerrel megy, de nekem úgy tűnik, ez volt a legtöbb gond okozója.
2010. jan. 20. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Mindenkinek nagyon köszönöm a segitséget,tapasztalatokat.Szerintetek nagyon rossz a helyzet?
2010. jan. 20. 21:39
 9/12 anonim ***** válasza:
Nem nagyon rossz, ez fegyelmezett diétával levihető, inkább a triglicerid. Csak csoki, cikur, nass zéró.
2010. jan. 21. 10:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim válasza:

Sok jó tanács elhangzott, amiből én is alkalmazhatnék. Amit hozzátennék, az a vörösbor fogyasztás. Napi 2-3 deci száraz vörösbor, szintén a vérzsír lebontásában segíthet. Valamikor 4-5 éve magas értékeim voltak triglicerid, és koleszterin vonatkozásban. Gyógyszeres kezelést kaptam és étkezési tanácsokat. Keveset változtattam táplálékomon, de alapvetően keveset eszem, és kevés zsírosat. A rossz koleszterin mégis kicsit magas , a jó koleszterin pedig vészesen alacsony, Alkati kérdés is az, hogy kinek hogy alakul. Hormonális alapja lehet, bizonyos enzimek nálam alul működnek. A koleszterin gyilkoló gyógyszert 2 éve nem szedem - orvosi javallatra visszavonva - mert izmaimból vont ki anyagot, amit nem lenne szabad. ***Gyógyszermentesen csakis a táplálkozás és a bor ami nekem bejön.

Mozogni csak módjával tudok, pedig valaha sokat futottam,fociztam és úsztam, csak már jó ideje láb amputált lettem egy baleset miatt, ami tovább nehezíti helyzetemet, és elkedvetlenít a sporttól is.

Viszont a kaja mellett ez nagyon fontos, és szánjon rá időt.

2010. jan. 22. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!