Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ha mézet zárt térben, légmente...

Ha mézet zárt térben, légmentesen hevítem 30 percig 110-120 fokon akkor megsemmisül a neurotoxin (botulizmus kialakulásáért felelős méreg)?

Figyelt kérdés
Továbbá azt szeretném tudni, hogy a méz tápanyag tartalma csökken e így,vitaminok ugyan olyan állapotba vagy megsemmisülve vannak jelen hevítés után,szobahőmérsékleten?(tudtommal akkor veszít a jótékony tulajdonságaiból,ha bögrében van forró víz és méz,a bögre nyílt tehát elpárolog a vitamin)

2014. okt. 18. 22:12
 1/7 anonim ***** válasza:

biztos, hogy veszít a vitamintartalmából, akár rajta van a fedő, akár nincs. nem a fedőtől függ, hanem a hőmérséklettől.

minek akarod felhevíteni a mézet?

a méz állítólag korlátlan ideig eláll, nem fenyegeti romlásveszély. nem tudom, miért lenne benne neurotoxin.

2014. okt. 19. 01:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

[link]


Itt rengeteg oldalon írják, hogy milyen káros,így úgy amúgy és nem értem miért ne tehetné átlag ember a nyílt sebbe meg ilyenek.

2014. okt. 19. 11:19
 3/7 anonim ***** válasza:
A mézben lévő Clostridium botulinum nevű baktérium csak az 1 év alatti gyerekekre veszélyes, az ő immunrendszerük még nem tud megbirkozni vele. Gondolom nincs benne olyan mennyiségben, ami egy felnőttet megbetegitene.
2014. okt. 19. 11:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Érdekes dolgok ezek,jó lenne ha lenne róla pontos iromány vagy valaki aki ennek a szakértője.
2014. okt. 19. 14:59
 5/7 anonim ***** válasza:
3-as vagyok. Én úgy tanultam mikrobiologiabol, hogy a mézben a Clostridium botulinum nevű baktérium spórája van, ami elfogyasztva a belekben tenyészni kezd, ez termeli a belekben a botulin nevű toxint, ami a betegséget okozza. Ezzel nem tud megbirkozni az egy év alatti gyermek fejletlen immunrendszere.
2014. okt. 20. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
És ha a nyílt sebbe tesszük,úgy olvastam fertőtlenít és elzárja a többi bacit is és segíti a gyógyulást,viszont olvastam ezt a butolinosat is és hát nem tudok dűlőre jutni,tudtommal Németországba használják ilyesféle módszerekre,mit vérzés elállítás és hegesedést elősegítőként is.
2014. okt. 20. 17:06
 7/7 anonim ***** válasza:
Létezik az ún. sebbotulizmus is, ha a nyílt sebbe kerül ez a baktérium. Ezt meztol szerintem nem lehet elkapni, mert ebben a spórája van. De ezt már nem tudom biztosan. Én mindenesetre nem kennem a sebbe.
2014. okt. 21. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!