Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Az izületi kopásokat milyen...

Az izületi kopásokat milyen lelki probléma okozza? A bokasüllyedésért milyen lelki teher a felelős?

Figyelt kérdés

Azt hiszem a Rüdiger Dahlke könyvében olvastam még régen,hogy (szinte)minden betegségnek van valamilyen lelki vetülete.

Vagy valamilyen lelki , szellemi probléma afelelős a testi tünetekért bajokért.

Sajnos van bokasüllyedésem és némyelik izületem ropog, recseg. (Tudom, hogy ehhez a bokám is hozájárul)


2012. márc. 21. 19:53
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%

A lábszárfeszítő és talpizmok renyhesége,csúnya szóval mérsékelt sorvadtsága okozza.

Biztos,hogy van lelki eredete a betegségeknek,de inkább az immun és hormonrendszer érzékeny a stresszre,egy ortopédiai elváltozás nem fog lelki gond okozni.Esetleg gerincferdülést,ha rosszul tartod magad,görnyedsz ,próbálsz minél kisebb lenni esetleg mert kevés az önbizalmad,szorongsz stb ilyet el tudok képzelni,hogy közvetve ortopéd vagy reumatológiai problémát okoz.

A recsegés ropogás egyértleműen mozgáshiány,kevés folyadékfogyasztás okozta bántalom.

2012. márc. 21. 20:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

"Azt hiszem a Rüdiger Dahlke könyvében olvastam még régen,hogy (szinte)minden betegségnek van valamilyen lelki vetülete. "


Igen ez egy természetgyógyász körökben népszerű elmélet, de egyedi eseteken, és analógiákra épülő logikán kívül semmivel sem támasztják alá. Kis fantáziával te is kitalálhatsz rá valami magyarázatot.

2012. márc. 21. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
Valoban jelennek meg ilyen irasok, de olyan is, hogy amikor egy gyermeknek lelki problémái vannak, elöbb a szüleit kellene megvizsgálni. TEhat a bokasüllyedés hasonlóan a ludtalphoz születési rendellenesseg, amit ha idejében elkezdenek kezelni, akkor mar kevesebb tünetnek lesz az okozója pl. hiszen a mai orvostudomány mar eleg fejlett, igy ezeket a rendellenességeket is korrigaljak.
2012. márc. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

Van betét, néha tornáztatom csak eredmény nincs.

Jó mostanában alig, de amikor csináltam sem volt eredménye.

Lassan 30 leszek.

Tény, hogy kevest iszok, de sportolok.

2012. márc. 21. 21:03
 5/11 anonim ***** válasza:
VAnnak gyógycipök, gyógytornák, amit pici korban kell elkezdeni, amikor meg növésben van a gyermek, s vannak a mütéti beavatkozások, 30 evesen mar valoban egyűtt élni kell ezzel, vagy pedig megműtetni, kűlfoldon mar vegeznek hasonlót, de ez mar egy eleg komoly operacio.
2012. márc. 22. 05:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Első válaszadó vagyok.A betéttel az a baj,hogy az izmok mégjobban elkezdenek renyhülni. csak a torna lehet megoldás,de nem néha,hanem minden nap kell csinálni. Ha tudod,hogy sokat kell állnod esetleg akkor rkadb be a betétet,de mindennapos használtra nem javaslom
2012. márc. 22. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Műtét ? Ugye ez csak vicc?

Együtt kell élnem azzal, hogy tönkre fog menni a lábam és minden fami felette van?


Pedig a doki azt mondat,hogy torna és mellette hordjam a betétet.

Nélküle kényelmetlen minden cipő.

2012. márc. 22. 18:42
 8/11 anonim ***** válasza:
A Németek már végeznek ilyen beavatkozást, 2 nap mulva tudok erröl több információt adni, mivel egyenlöre itt is most kezdték, tehát ez lesz az elsö ilyen beavatkozás ebben az országban is. A lábfejnél emelik meg a sullyedt részt.
2012. márc. 22. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Én írtam,hogy hanyagold a betétet.

Reumán dolgozok,és ha állandóan betétet hordasz soha nem fognak megerősödni azok az izmaid,amik a harántboltozatot húznák flejebb,mivel a betét csak megfelelő formátumra "kényszeriti" a lábad.Javulni nem fog tőle,pont arra jó amit le is irtál:kényelmes és ennyi.

2012. márc. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:

De akkor, hogy hordjak cipőt?

Nagyon a sarkamra lépek. Egyszerűen kemények a léépseim.

A cipők is azok. Vagy vékonyak és nem tompítanak ha betonon, aszfalton járok.

2012. márc. 22. 19:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!