Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit lehet tenni a niacin...

Mit lehet tenni a niacin szedésének kezdetekor jelentkező hasmenés ellen? Elmúlik, néhány nap hozzászokás után, vagy nem? Mit lehet addig is szedni a hasmenés ellen?

Figyelt kérdés
500 mg csak,a legkevesebb;a terv lassú emelés lett volna,koleszterinszint csökkentésre.

2014. nov. 21. 17:46
 1/8 anonim ***** válasza:
A kérdésre adott válaszok engem is érdekelnének. Én 100 mg-os tablettát szedtem ez a koleszterinszintemet nem befolyásolta.Tekintettel arra hogy a vízben oldódó vitamin,hamar kiürül,gondoskodni kell folyamatos utánpótlásáról, kérdezem nem lehet-e a nap folyamán kevesebbet többször bevenni. Tudomásom szerin nagyobb dózisban történő szedése orvosi felügyeletet igényel, az orvost kellene megkérdezni.( B3/ 2,5 gr májkárosodás veszélyes)
2014. nov. 21. 19:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Szerintem a 100mg szinte semmi koleszterinszint csökkentésre.Hiszen az egyszerű B vitamin complexek is vagy 50-50mg-ot vagy 100-100 mg-ot tartalmaznak egyből-egyből.Sőt talán még a legtöbb multivitamin is tartalmaz annyit,nem tudom.

Viszont a sztatinok mindenféle mellékhatásai helyett sokkal hasznosabb lehet a niacin,ha hat.

Nekem a terv az volt,hogy 500-zal kezdek 1-2 hétig,amíg gondolom ,hozzászokik a szervezet a kihevüléshez.Aztán lassan ,mondjuk kéthetente 500-akkal emelném,amíg max.3000-ig érnék el.De ha előbb lesz egy jobb vérvizsgálat-eredmény,akkor kevesebb is pont jó lenne.

Az orvos itt nemigen törődik az emberrel,ha kérek vérvizsgálatot,fölírja,ha kérdezek,a rám jutó kb.7 perc alatt úgy-ahogy válaszol;úgyis jobban tudom,az a véleménye .

Az orvosokat nem tanítják a vitaminokról semmire,ahogy mondja,ő gyári gyógyszerekkel tájékozott csak.

A sztatinoknál csk jobb lehet minden,óvatosan,lassan,figyelve.

A hasmenésféle lehet mellékhatás,mégnézem,hol lehet széntablettát kapni.

Az érdekes,hogy ugyanakkor a kihevülésfélét csak az első nap éreztem,a kezemen,és a karomon,igazából kellemes bizsergésféle,csiklandós érzés volt mondjuk 20 percig,a végén talán 5 percig a lábujjaim tövénél a talpamon.Ennyi,másnaptól nem.Pedig nem bánnám,csak hogy tudjam,hogy fölszívódik.

Ja;és naponta elosztva terveztem,500-anként,evéssel,először reggel-este,és így tövább arányosan elosztva.Majd meglátom,hogy lesz,vagy lehet.

2014. nov. 22. 01:40
 3/8 anonim ***** válasza:
A széntabletta vizet von el. A szervezet mint "mérgező anyagot" el akarja távoltani a szervezetből a fent nevezett, bevitt anyagot, ezért van a hasmenés,tehát a szervezet ellen dolgozunk.Ezt a módszert már nem nagyon alkalmazzák. (1/2-es)
2014. nov. 22. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Igen,teljesen igaz;a széntabletta,meg minden,utólag gondoltam rá.

Úgy néz ki ,az 500mg a sok első lépésnek.Bár igazából az legelső nap a kapszulából a fele port tettem kenyérbélbe,másnap ettem a másik felét.De mert egyáltalán semmit nem éreztem,harmadik nap ettem egészet,és utána még 3 nap,amíg a változást éreztem,nem is hasmenést,mint olyat,csak nem olyat,mint volt.

Mindegy ,most,hogy megint csak a felét ettem,úgy néz ki ,rendben van minden.

Szóval,kisebb lépések,és több étel a felével legalább 2 hétig.Ha marad,ahogy most van.Majd meglátjuk.

Köszönöm az eddigi válaszokat.

2014. nov. 23. 01:06
 5/8 anonim ***** válasza:

Un.: rossz koleszterin.

1,6-4 a ref tartomány, az enyém 8,9 (mit fog mondani a háziorvos.) Érdemes megnézni Lenkeit az 55. perctől.

http://www.youtube.com/watch?v=-39p6yim1V0

Már 16 éve magas,1-2 évig szedten a koleszterin csökkentőt nekem nem hatott, amikor az orvos erősebbet írt fel abbahagytam. Egyenlőre L aszkorbinsav mellett döntöttem,ennek is külön irodalma van./ 1-es

2014. nov. 23. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Hát igen,a videóval csal egyetérteni lehet.

Igen,az én 'koleszterin-szintem' is mindig magas volt;még 20 éve teljes 2 évig szedtem koleszterin csökkentőt,nem ettem tojást-májat-stb. 2 évig.Akkor az volt a javallott.

Futottam,tornáztam,stb.A szinte semmi változásra,meg a 3 havonta vérvétel -'rosszak' a vénáim- tortúrájára nem folytattam.Már akkor is butaságnak éreztem ,hogy ne egyen az ember tojást.

Viszont az ember vérkeringése úgy néz ki romlik idővel,ahogy érezni,könnyen lehet,hogy tényleg 'koleszterin'lerakódás miatt,főleg,ha valakinek elve mondjuk vékonyabbak lehettek az erei,és plusz még -magasabb lévén- messzebb kell vinni a vért.Nem tudom.Igazából talán nem is annyira ún.koleszterin-csökkentésre gondoltam a niacint,mint inkább érpucolásra.Bár azon kívül sok mindenre mondják,hogy hasznos.

Bár van egy másik lehetőségem,most ,hogy niacin túl lassúnak tűnne,lehet,hogy inkább azt próbálom ki.Ez egy 50mg nattokinase és 250mg egres-kivonat keveréke.Állítólag ez is csökkenti másokban a kol.szintet,ami gondolom érpucolásnak is megfelelhet.Esetleg,ha az első 3 hónap alatt nem érzek valami kedvező változást,újból próbálkozom a niacinnal,akármilyen lassúnak néz ki.

2014. nov. 26. 20:54
 7/8 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező. Nálunk a szülők miatt is téma.

Érsebészeti beavatkozás volt és lesz is.

Már valahol olvastam, a C vitamin fokozottabb bevitele

hozzájárul a sérült érfalak gyógyulásához, nem leletkeznek koleszterin lerakódások miatt plakkok.


Email-ból likeltem az alábbiakat, amelyben a C vitamin fontossága is ki van emelve:


[link]



Az atherosclerotikus plakkok a subklinikai (klinikai tünetek nélküli) skorbut következményei


Napjainkban az iparosodott országokban a skorbut ritka, mert elegendő C vitamint eszünk a megelőzéséhez, de nem eleget ahhoz, hogy biztosítsa a test optimális szükségletét ebből a tápanyagból. A krónikus, optimum alatti bevitel óriási hatással van a szív-érrendszerre, mert destabilizálja az érfalakat. Kis sérüléseket idéz elő és károsítja az érfalakat, amit javítani kell. A koleszterint lipoprotein molekulák szállítják, mint pl. az LDL, egy nagyon ragadós zsírmolekula, amit a máj választ ki az érkárosodások kijavítása céljából. Ezek a zsírmolekulák összegyűlnek az érfal belső oldalán. Ha az érfalak instabilitása hosszú ideig fennáll, a zsírlerakódás sok ártalmas reakciót idéz elő, ami plakk kialakulásához vezet, és végül eltömi az artériákat. Tehát az érrendszeri plakk-képződés fő oka az, hogy a hosszú ideig tartó C-vitamin hiány miatt elgyengül az érfal, és ezért szükségessé válik biológiai javítása.


[link]

2014. nov. 27. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nem elfogadott, lehet hogy ismert is. Horváth István professzorra rákeresni.Nem tudom mennyire hatásos.
2014. nov. 27. 23:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!