Kezdőoldal » Egészség » Nők egészsége » A barátom egyre nehezebben...

Morzsa kérdése:

A barátom egyre nehezebben viseli a menstruációmkor jelentkező ingerlékenységemet. Mit tegyek?

Figyelt kérdés
Nem jellemző a kapcsolatunkra a veszekedés,sem a vitatkozás,de menstruációkor mostanában elég ingerlékeny vagyok.Eddig ez nem volt jellemző,hogy azokon a napokon ilyen hangulatváltozásokon mennék keresztül.Már 3 napja tart a menstruációm,és minden reggel vitatkozással indul a nap.Én sem tudom,hogyan kezeljem ezt a helyzetet,de a barátomon is látszik,hogy nehezen viseli a kirohanásaimat.Ha ő úgy szól hozzám,persze lehet nem szándékosan,hirtelen én is úgy válaszolok,és már meg is van a baj.Abban a pillanatban nekem nagyon rosszul esik,hogy vitatkozunk,és már meg is bántam ahogyan reagáltam,de akkor abban a pillanatban valami ezt a heves,gyors ingerültséget váltja ki belőlem.Nem tudom mit tegyek,hogy ezeken a napokon is gördülékenyen menjen minden.Előfordul olyan is,hogy órákon keresztül nincs semmi bajom,de utána valamitől ingerült leszek,és megint van egy kis vita. Legszívesebben most is csak sírnék,mert az előbb is volt egy vitánk,ami kb.2 perc alatt lezajlott.Utána fogta magát és elment a haverjához.Nem akarom,hogy az egész nap úgy teljen el,hogy feszült legyen a hangulat.Ő is tisztában van vele,hogy a menstruáció miatt vagyok ingerült,de már egyre nehezebben viseli,és ilyenkor olyan távolságtartó velem.Aki tud segítsen!Köszi!
2014. aug. 17. 10:06
 1/8 anonim ***** válasza:
Majd, ha épp nem menstruálsz, ülj le vele nyugiban és mondd el neki, hogy menzesz előtt ideges vagy és ne vegye magára a dolgot, inkább segítsen lecsillapítani a helyzetet. Dolgoznak a hormonok. (Én is kattogok ilyenkor)
2014. aug. 17. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Lehet kezeltetni, premenstruációs szindróma a neve. Egyébként meg meg kéne tanulnod uralkodni magadon egy kicsit, nem hiszem, hogy munkahelyen is ezt csinálod és eltűrik. Nem hiszem, hogy bárkinek is el kellene tűrni a hisztidet.
2014. aug. 17. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Utolsó valaszoloval egyetértek! Az onuralmat lehet tanulni es gyakorolni. Attol meg, hogy menstruálsz, nincs jogod masokat sértegetni es hiszteriazni.
2014. aug. 17. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
A PMS egy elég komoly zűr. Kivánom annak aki itt arról papol, hogy ne hisztizzen és uralkodjon magán az ember. 10 éve szenvedek tőle. Pszichotikus állapot, mely nem igen uralható. Első voltam
2014. aug. 18. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

Első válaszoló köszönöm a megértésed.

Második válaszoló: Én nem sértegetek senkit,és nem is hisztizek,valamit nagyon félre olvastál!!!De tudod mit?Nem érdekel a véleményed!

2014. aug. 18. 10:32
 6/8 anonim ***** válasza:
Tudod mit jelent a pszichotikus szó, kedves előző? Ha nalad a PMS ezt hozza elo, akkor Pszichiátriai kezelésre van szükséged! Mármint gyogyszeresre. Kérdező, csak annak a véleménye érdekel, aki adja a viselkedésed alá a lovat? Ha ez így van, akkor érdemes ugy fogalmazni a kérdést és máris elkerulheted az ellenvéleményt.
2014. aug. 18. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha szeret akkor ilyenkor is szeressen. Ennyi...
2014. aug. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Te kedves kérdező, erről nem tehetsz, sok nőt hasonlóképpen megvisel ez az időszak. Ami drasztikusan csökkentheti, vagy megoldhatja ezt: folyamatosan, de minimum a menzesz előtt két héttel kezdj el napi 3000 mg ligetszépét és magnézium, B6-ot szedni. A ligetszépe a hormonokat szelidíti(természetesen, nem kavar bele a szervezet működésébe)a magne B6 az idegrendszerre, görcsökre és közvetve a hormonokra is hat.
2014. nov. 25. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!