Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Gerincferdülés hogyan tudnám...

Gerincferdülés hogyan tudnám otthon kezelni?

Figyelt kérdés

18 éves vagyok és már évek óta gerincferdülésem van, ami elég gyakran okoz hátfájdalmakat. Itthon is végezhető gyakorlatokra vagyok kíváncsi.


Előre is köszönöm.



2014. dec. 7. 14:31
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Gyógytornász kellene, aki megmutatja, hogy neked milyen speciális gyakorlatokat kell végezni, utána már otthon is csinálhatod.
2014. dec. 7. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nézz utána a csontkovácsnak mint lehetőségnek. Fájdalommentes (csak a hang furcsa néha amikor helyrekerülnek a csigolyák.) és sok mindent ki tud védeni. Például a gerincsérvet. A ferde gerincnél a csigolyák közti lágy anyag elcsúszhat egy irányba. A kitüremkedését hívjuk gerincsérvnek, ami az idegeket nyomja. Időben a csontkovács helyre teheti a csigolyákat és így a gerincsérv esélye is csökken.

Nagyon jó még a súlyfürdőzés gyógyfürdőkben. Olvass utána! Amúgy ha csontkovácshoz fordulsz kb. három alkalommal mindenképp menni kell, mert az izmok megszokták a ferdült állapotot és visszahúzhatják eredeti állapotába a gerincet. Ha többször helyrepakolják, az izmok is megszokják az új állapotot.

2014. dec. 7. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, hogy 18 évesen helyre lehet e hozni a gerincferdülést, google-ba beírod vagy youtubon, aztán kiad egy csomó gyakorlatot
2014. dec. 7. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!