Kezdőoldal » Sport, mozgás » Egyéb kérdések » Milyen, otthon is elvégezhető...

Milyen, otthon is elvégezhető tornagyakorlatokat ajánlanátok nagyon enyhe gerincferdülés esetén hasra és combra?

Figyelt kérdés

Tényleg csak nagyon enyhe, gyógytornára sem kell vele járnom, de a sima felülésektől nagyon meg tud fájdulni a hátam. Szeretnék kicsit erősíteni hasra, "szálkásítani", illetve combra, mert kicsit vastag. Mit tudtok ajánlani?


(Tudom, hogy maga az alapkérdés már szerepelt párszor, de legtöbb helyen a sima felülést javasolták, ami ugyebár nekem nem annyira jön be... :))


2009. ápr. 21. 08:10
 1/6 anonim ***** válasza:
64%

Hanyattfekvés és nyújtott láb emelés

Felülés helyett hasPRÉS (nem kell teljesen felülni csak rápréselni a hasadra - ez sem megy?)

Combra guggolás, kitörés, kis gyaloglás vagy kocogás


Persze az egész nem sokat ér diéta nélkül.

2009. ápr. 21. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Nem értek egyet az előttem szólóval, a mozgás fogyaszt leginkább, diéta nélkül is hatásos, persze nem kell egész nap csokit enni, de nem is ez volt a kérdés.

A helyedben gerincproblémával nem a tornát próbálnám, hanem az úszást, kerékpározást, esetleg görkorit. Az úszás lenne a legjobb, illetve az aquafitness, csak ezt ugye nem lehet otthon.

2009. ápr. 21. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Én meg veled nemértek egyet! A mozgás fogyaszt, de csak megfelelő diétával kombinálva van normális eredménye (most hagyjuk az ilyen 1-2-3 kilókat, mert ennyit egy normál ember súlya napközben is tud ingadozni..). a szálkásítás lényege a megfelelő étrend..

A kérdezőnek: szálkásítás csak megfelelő étrend + edzés kombinációval lehetséges! És lásd az első hozzászóló, hasprés, stb..

2009. ápr. 21. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Hú, hát köszönöm a válaszokat, látom nem túl nagy az egyetértés. Mindenesetre köszönöm, adtatok ötleteket :)

Azok, akik a diétát javasolják a mozgás mellé: milyen diétát? Kollégista vagyok, úgyhogy nem tudom, mennyire megoldható... :/

Amúgy nem a kilókat nézem, nem célom, hogy akkor most X kilót ledolgozok magamról, mert inkább az összkép a fontos.

2009. ápr. 21. 13:19
 5/6 anonim ***** válasza:
Az elsőnek és a harmadiknak kell hinni. Az étkezés sokkal fontosabb. Ezt a gerincproblémás dolgot már 1000 kérdésben olvastam, nem értem miért olyan fontos ez. Nekem elég nagy gereincferdülésem van, másfél éve edzek, 110 kilóval guggolok 10 es szériában, mióta edzek csak jobb lett a tartásom, és egyáltalán nem romlott a helyzet...
2009. ápr. 21. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

"Az elsőnek és a harmadiknak kell hinni. Az étkezés sokkal fontosabb. Ezt a gerincproblémás dolgot már 1000 kérdésben olvastam, nem értem miért olyan fontos ez. Nekem elég nagy gereincferdülésem van, másfél éve edzek, 110 kilóval guggolok 10 es szériában, mióta edzek csak jobb lett a tartásom, és egyáltalán nem romlott a helyzet..."


Én szintén de csak 100-zal és 8-akat, de nekem is kb ugyanez van.

2009. ápr. 21. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!