Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Tapasztalatok a csontkovácsról?

Tapasztalatok a csontkovácsról?

Figyelt kérdés
18 éves vagyok és a gerincferdülésem miatt elég gyakran fáj a hátam. Felvetődött, hogy el kellene mennem csontkovácshoz. Még sosem voltam, ezért semmi tapasztalatom nincs. Mennyire fáj? Veszélyes?

2014. dec. 10. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Nem veszélyes. Nagyon jó! Én minden ismerősömnek ajánlom a csontkovácsomat. Volt, akinek a gerincét műteni akarták sérv miatt, de a csontkovács kezelése nyomán nem volt a továbbikban műtéti indikáció. Volt, akinek a magas vérnyomását tette rendbe, hogy a nyakon letapadt izmokat felengedte a kezeléssel. Minden tekintetben az eészségre válik, sokkal szabadabbon és könnyebben mozog utána az ember. A te problémádra is megoldás lesz.
2014. dec. 10. 18:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

Jártam csontkovácshoz én is, ismerősök is, sőt jártam csontkováccsal is. Sokat tud segíteni. Ha előtte rendesen megmasszíroz és el tudod lazítani magad akkor nem fáj. Ha nagyon feszült vagy akkor előtte napon menj el masszőrhöz (ne délelőtt az egyikhez, délután a másikhoz, mert két hétig lesz izomlázad!). Izomlázra számíts a kezelés után 3-5 napig.. Nem veszélyes, de azért nézzél körbe kihez mész. Az, hogy mennyit tartasz meg abból amit ad: rajtad múlik. Van aki feláll, öltözködik és már összse is zuhant.

Nem tudom hogy álltok anyagilag. Alexander és Feldenkrais módszert ajánlom. Mindkettőben Te magad tanulod meg, hogy mozogj könnyedén a gerinced roncsolása nélkül (alap, hogy nem huppansz sehova, hanem leülsz)

Úszás, masszás, csontkovács, otthoni nyújtó gyakorlatok együtt nagyon hatásos kombo.

2014. dec. 11. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Viszont ha egyik nem sikeres, kell keresni másikat. Szinte mindegyiknek sajátos fogáskészlete van, amit tanult valakitől. És nem mindegyik fogás jó mindegyik problémára.

Például az én kiakadásomat csak Szí Márton (és tanítványa) tudja helyrehozni, aki Szí Márton a szlovák Pista bácsitól tanulta a fogást.

2015. ápr. 20. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim válasza:
Szi Mártonnak van esetleg élő elérhetősége?
2015. dec. 14. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Nem valószínű, már a kétezres évek elején átadta tudását utódjának. Az újságcikkek szerint most, 2021-ben 85 évesnek kell lennie.
2021. febr. 28. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!