Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Egyes betegségek egyes esetekb...

Egyes betegségek egyes esetekben gyógyíthatók pozitív gondolkodással, agykontrollal, stb?

Figyelt kérdés
Hallottam már olyanról, hogy valaki már áttétes rákos volt, és így gyógyult meg. De az ilyen daganatok meg ilyesmik érthető, hogy javulhatnak ettől, csak az immunrendszert kell irányítani. Relaxációval is simán gyógyíthatóak bizonyos dolgok. De pl. a visszérbetegség, a depresszió, a gyomorfekély, stb. is?

2015. jan. 4. 12:36
 1/3 anonim ***** válasza:
Az új medicina szerint ( [link] ) minden betegség lelki eredetű, így a megoldása, gyógyítása is a lélek gyógyulásával érhető el. Az agykontroll, a relaxáció, a pozitív gondolkodás sokat segíthet minden betegségen, de legfőképp az, ha a betegség konkrét okát megtaláljuk, mármint a kiváltó lelki tényezőt. A gyomorfekély lelki eredetét pl. bármelyik konzervatív gondolkodású orvos is belátja, azt mondják, a stressztől van. De szimbolikusan is "beszédes" betegség, "nem tud valami bevenni a gyomrom", "ezt már nem tudom benyelni".
2015. jan. 5. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Igen csak vigyázni kéne arra hogy a lelki eredetű az nem egyenlő a mentális eredetűvel.


Minthogy az agykontroll a mentális eredetű dolgokra tud csak hatni.


Egy problémának általában van érzelmi és mentális vetülete. Ha az érzelmi nincs feloldva akkor a mentálissal hiába foglalkozik az agykontrol! Amúgy meg az agykontrol nem feltárja a problémát hanem megkerüli (illetve próbálja megkerülni) Ez is lehet gond...


Az meg nagyon meredek kijelentés, hogy a rákot relaxációval lehetne gyógyítani. És ha a szervezet már gyenge, ahhoz hogy meggyógyítsa magát akkor bizony mindenképpen igénybe kell venni a jó öreg nyugati orvoslást és valahogyan el kell távolítani a rákos sejteket

2015. jan. 6. 00:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Persze, de van olyan, hogy a hagyományos orvoslás nem tudja meggyógíyítani a rákot. Én legalábbis hallottam, hogy valaki így gyógyult meg. És ismerek olyat, aki nem a rákot, de valami belső kinövést simán megszüntetett. A gyomorfekélyről egyébként kiderült, hogy általában valami vírus vagy mi okozza, nem a stressz.
2015. jan. 11. 09:23

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!