Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Több éve, most is vissza térő...

Több éve, most is vissza térő légúti problémám van heves köhögési rohamokkal, homok szórással és ragasztóval dolgozom utóbbival 30 éve, lehet-e ez munka a gondom? és mi lehet a megoldás?

Figyelt kérdés
2010. febr. 9. 20:18
 1/6 anonim ***** válasza:
Naná, hogy ez a gond.
2010. febr. 9. 20:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
A homokszórásnál használtál légzésvédőt? Ha nem, akkor úgy az a munkakör valóban okozhat foglalkozási megbetegedést. Pontosan mit értesz homokszórás alatt; tiszta kvarchomokkal dolgozol?
2010. febr. 10. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:
fehér színü korrund homokról van szó , használom a légzés védőt is persze, de pl a ragasztóval 1980 tól dogozom a bőriparban.
2010. febr. 10. 12:15
 4/6 anonim ***** válasza:
Szerintem is a munka az okozója.Barlang terápia,vagy ultrahangos gyógyszerporlasztót beszerezni és sóoldattal inhalálni.Nekem még egy gyógynövényes illóolaj is segít,(amikor köhögő rohamom van) amit forró teába,vagy esetleg kocka cukorra csepegtetve szoktam meginni,megenni.Sajnos elég drága,a neten meg tudod keresni: just-nahrin termék,31gyógynövényes olaj.De jó lenne ha felkeresnél egy pulmonológust,én néhány évvel később asztmás lettem.
2010. febr. 10. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
A száraz sószoba is nagyon hatásos légzési panaszokra, úgy hallottam tényleg nagyon jó. Az jó hír, hogy használsz maszkot, ha az a munkakörnek megfelelő típusú, akkor kevésbé fenyeget visszafordíthatatlan tüdőbetegség, amit a tüdőben lerakódó porok előidézhetnek. A ragasztó viszont okozhatott allergiát, asztmát. Szerintem érdemes lenne egy orvossal konzultálni, és egy részletes vizsgálatot, szakvéleményt kérni + tüdőröntgen.
2010. febr. 11. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
a maszk az 1 egyszerű porálarc, a tüdőszűrő is ma 2 napja volt, sajnos egyenlőre nincs más választásom közel vagyok az 50-hez és ez a mostani divat szerint bűn ha munkát keres valaki, de nem adom fel a váltás lehetőségét.
2010. febr. 11. 19:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!