Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Rettenetesen fáj a fogam....

Vetty kérdése:

Rettenetesen fáj a fogam. Március 17. -re kaptam időpontot az orvoshoz. Tudnátok ajánlani nekem valami gyógyszert, ami esetleg gyulladáscsökkentő hatású? A gyógyszertárba 9 féle gyógyszert ajánlott a nőci, de nem tudtam dönteni, melyik is lenne jó.

Figyelt kérdés
Köszi,ha adtok tippeket! :)

2015. márc. 5. 08:45
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Irass fel a körzeti orvossal Dalacint, vagy kérd meg az orvost akihez mész, hogy addig is írjon fel neked, mert erős fájdalmad van, ilyen esetben csak szán rád 5 percet.
2015. márc. 5. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Az a baj,hogy mire tudtam volna mondani neki,hogy írjon fel valamit,letette a telefont,és utána elérni nem tudtam :\ Köszönöm a segítséget. :)
2015. márc. 5. 08:54
 3/12 anonim ***** válasza:
100%

Azért értelmesebb fogorvosok sürgős esetben nem szokták a beteget másfél hétig váratni.

Keresd fel a fogorvost, és mondd meg neki, hogy baromira fáj a fogad, és legalább valami fájdalomcsillapítót írjon fel addig, ha már nem hajlandó a kötelességét ellátni.


Egyébként fogfájásra a legtöbb fájdalomcsillapító semmit nem ér. Bevehetsz egy marék ibuprofent, az is alig fog hatni. A legtöbb vény nélküli fájdalomcsillapító pedig ibuprofenből áll.

Ami tényleg hat, az a Demalgon és a diklofenák-tartalmú szerek (Cataflam, Voltaren Dolo).

2015. márc. 5. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 Trafó1 ***** válasza:
32%
Menj és ülj be a váróba időpont nélkül, aztán ha kijön az asszisztens szépen akadj rá és pofátlankodj be, mindig van anyi idejük, hogy két emberke között rád-nézzenek.
2015. márc. 5. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Hívd újra, egyszer csak elérhető lesz, és kérd meg, hogy addig is írjon fel gyógyszert, ilyen esetben meg szokták tenni, nekem is felírt az orvos, mert csak 5 hét múlva tudott fogadni.
2015. márc. 5. 09:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Nekem a Cataflam szokott használni, 1 óra alatt elmúlik.
2015. márc. 5. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim válasza:
66%
Ha ennyire faj a fogad akkor minek varsz az idopontra? Bemesz az orvoshoz leulsz a varoban es kivarod amig behivnak. Nyugodtan elmehetsz, mert idopont nelkul is el kell latnia. Altalaban ki is van irva, hogy akinek nincs idopontja az legyen turelmes, mig az idopontosokat elobbre veszik.
2015. márc. 5. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
Mondtad hogy ennyire fáj a fogad? mert nálunk ilyen esetben nem váratnak ilyen sokat. A helyedben keresnék egy másik orvost aki mihamarabb tud fogadni,vagy elmennék ügyeletre!
2015. márc. 5. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:

Ha leantibiotikumozod akkor pár nap alatt elmúlik. és pár hónapig nem is fog fájni.


Dalacin jó rá.

2015. márc. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
51%

#7


naja de ügyeleten nem csinálnak gyökérkezelést csak húznak

2015. márc. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!