Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Ajánlotok jó csontkovácsot?

Ajánlotok jó csontkovácsot?

Figyelt kérdés
Sziasztok! Tudnátok mondani megbízható csontkovácsot Budapesten? Krónikus derékfájással/enyhe gerincferdüléssel egyáltalán érdemes megpróbálni? Köszi előre is!

2015. ápr. 12. 10:52
 1/8 anonim ***** válasza:
53%

Keres egy jó gyógytornászt inkább! Aki mckenzivel foglalkozik Pesten rengeteg van! A csontkovács többet árt mint használ! nem tudom h a fájdalmat gerincsérv okozza vagy maga a ferdülés. de konzultálj egy gyógytornász vagy reumatológussal, ortopédussal! A csontkovácsot felejtsd el!! pár napos gyors talpalóval szerzi meg a papírját egy gyógytornász évekig tanul!

egy a sok közül: [link]

2015. ápr. 12. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Napfényes gyógyközpont VI .Teréz krt 46. Tel:06 1 311 7777 . Sok mindennel foglalkoznak . Az 1-es meg feleslegesen rémísztget másokat , családban több emberen segített a módszer
2015. ápr. 12. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
53%
nem ijesztegetek senkit sem! csak az embereknek fogalmuk nincs arról, h a csontkovács mennyi ideig tanul. egy épp hogy befejezte a középiskolás emberből is lehet csontkovács. pár nap alatt megszerzi a papírt és máris ropogtathat! és amúgy fogalma nincs h épp milyen mozdulatot nem szabad csinálni egyes betegségeknél! nincs ántsz engedélyük, nincsenek benne az egészségügyi nyilvántartásba. ha izom fájdalmaid vannak egy jó gyógymasszőr is elég, de ha csontos elváltozásaid vannak orvos és vizsgálatok és kezelések. mindneki nézzen utána mennyi idő míg vlki csontkovács lesz és milyen előfeltételei vannak és azután gondolkozzon el akar e olyan ember kezei alá feküdni!
2015. ápr. 12. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

[link]

nézze meg mindenki csak egy képzés a sok közül, biztos vannak jobbak is, de a tudási szintet tükrözi!

2015. ápr. 12. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Nem gerincsérv, szerintem a ferde hátam az oka. Húsz éves vagyok csak egyébként. Onnan ered, és ez biztos, hogy egy ideig (17 éves koromban egy évig) elég keményen gyúrtam. Más izmom/ízületem nem sínylette meg, de a derekam azóta fájós. Végül is lehet, h gerincsérv, nem tudom. Igen, biztosan vannak csalók, amit utoljára linkeltél pl kapásból látszik, hogy kamu. Vagy ha nem, és tényleg "tanítanak" valamit, nyilvánvaló, hogy lehúzás, természetesen egy olyanhoz eszem ágában nem lenne menni. De biztos vannak azért képzett szakemberek, akik attól, mert nincsenek bejegyezve hivatásos orvosként, még nagyon is értik a dolgukat. Ilyet keresnék. A gyógytorna nem férne bele az időbeosztásomba sajnos.
2015. ápr. 12. 15:56
 6/8 anonim ***** válasza:
a szerintem ez a bajommal az a baj, hogy nem vizsgálnak meg rendesen akkor magaddal cseszel ki. és megsúgom nincs olyan h a csontkovács orvos, olyan van h manuálterapeuta. és valószínűleg a te gondodat a nem megfelelő súlyemelési technika okozta. Szóval javaslom h orvoshoz fordulj első körbe, lehet nem ártana egy rtg vagy más vizsgálat. krónikus derékfájás több hetes- hónapos fájdalmat jelent. a gerincferdülés pedig a gerinc jobbra v balra görbületét jelenti. neked inkább fokozott ágyéki görbületed lehet. ha a gyúrás bele fér az életedbe akkor a célzott torna is, fiatal vagy még ne tedd tönkre magad nyegleséggel! másrészt a csontokat az izmok és szalagok tartják a helyükön nem a csontkovács által kivitelezett technikák hanem a te mély hátizmaid! más részt a pilátes és a yoga is jó a gerincnek ha megfelelően ésszel kivitelezed és nem a mennyiségre figyelsz hanem a minőségi kivitelezésre! tudom a gyúrásnál azt nézik mennyiszer emeli meg a súlyt de azt senkit sem zavar h az utolsó 50 amúgy nem karral kezdi el emelni hanem derékből! azért fáj a derekad mert nem jól edzettél csak a mennyiséged számoltad nem azt nézed h kivitelezed! de egy masszőrt is kipróbálhatsz hátha elég ha az izmaidat átdolgozza! de a csontkovácsot én nem javaslom
2015. ápr. 12. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Egyrészt köszi a választ! Másrészt nem kellene kioktatónak lenned. Egy betűvel nem írtam le, hogy "csontkovács orvos", tudom jól, hogy nem azok, ahogy le is írtam. Valóban nem tudom egész pontosan, mi bajom, hisz nem vagyok orvos, és nem is leszek az. Kivizsgáltatni még nem voltam, mert eddig elviseltem, és persze elviselném ezután is, de most már elegem van belőle. A hátam ferde, igen, lehet, hogy ezt sem egészen szakszerűen fogalmaztam meg, csak laikusként. Görbe a hátam és kész, szerintem teljesen érthetően írtam. Nem nyegle vagyok, csak akkoriban még gimibe jártam, nem is végzős voltam, szóval elég sok időm volt. Most már viszont egyetemre járok, dolgozok mellette, szóval nincs annyi időm, ez tény. Szerintem inkább a felüléssel kezdtem ki, mint a súlyemeléssel. Értem a válaszod, köszi, bocs, ha esetleg arrogáns voltam.
2015. ápr. 12. 18:01
 8/8 mi a fene ***** válasza:
Először orvosho menj, reumatológus, v, ortopéd szakembert keress, röntgenezzenek meg, ne vakon tapogatózzanak. Egy ismerősöm, fejen állt, jógázott, évek múlva derült ki, hogy gerincsérve van. marhára használt neki. Ismétlem, szakorvos, röntgen !
2015. ápr. 13. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!