Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Miért nem ajánlott csontkovács...

Miért nem ajánlott csontkovácshoz menni? Úgy látom sokaknak nincs fogalmuk erről ezért leírok néhány dolgot!

Figyelt kérdés

2015. ápr. 13. 10:37
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:

Mert nem minden csontkovács tanult, ért ahhoz, amit csinál, ezért kárt okozhat.

Utána kell járni, hogy valóban csontkovács az, akihez megyünk, nemcsak egy önjelölt gyógyító vagy csaló.

2015. ápr. 13. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:

szóval a csontkovács az nem valós egészségügyi szakma, nem elég mély a tudásuk h kezelhessenek!

más részt tudom ezerszer könnyebb csak feküdni és várni a csodát egy kis ropogtatástól, csavargatástól masszírozástól!

de az ízületeket az izmok tartják a megfelelő helyzetben! szóval akkor mi a megoldás? meg kell mozdulni!!!! és ha fáj valamid nem kidobni a pénzt az ablakon és vaktában járni csontkovácshoz hanem elmenni egy szakorvoshoz és vizsgáljanak ki és ő utána felírja a szükséges kezeléseket! ha ez nem elég lehet keresni gyógytornászt, manuálterapeutát aki segít a gyógyulásban, szinten tartásban! mindneki tegye fel a nagy kérdést vajon jó e a gerincnek ha nem normális pozicióban csavargatják ropogtatják mikor ha ott vlmi gebasz történik azután azt helyre hozni nem lehet vagy nagyon nehéz! a kis gyerek sem úgy kezd el járni h anyuci meg apuci felállítja és jártatja hanem először kúszik mászik, izeg mozog h erősítse az izmait! szóval a megoldás a fájdalomra nem a csontkovács hanem az h fel emeli mindenki a kufferjét és elmegy orvoshoz és utána keményen dolgozik ő is h meggyógyuljon! a csoda nem fogja erősíteni az izmaidat ami a gerincedet, ízületeidet helyben tartja!

2015. ápr. 13. 10:55
 3/21 A kérdező kommentje:
és most nem a gyógymasszőrök ellen vagyok, mert igen is a fájdalmas izmokon sokat tud segíteni a megfelelő masszírozás! de az orvosi vizsgálatokat nem helyettesít semmi! senki sem lát bele a testedbe h megmondja h most gerincsérved van és milyen! senki sem látja h el vannak a kopva az ízületeid! csak a tünetekből következtet rá, rengetek olyan ember van akinek az állapotát a csontkovács rontotta tovább és mikor fokozódott a fájdalom azt mondja ez normális és majd elmúlik! hát nem fog! egyik csontkovács homlokára sincs ráírva h ő most 4 hétvége alatt szerezte meg a papírját itt meg itt! vagy esetleg több nap alatt! nem olyan hülye h a megélhetését kockáztassa és elveszítse a klienseit! majd hülye lesz bevallni h bocsi én vagyok a hibás nem kellett volna hozzád sem nyúlnom mert amúgy fogalmam nincs h mit nem szabadna csinálnom ilyen meg ilyen tünetek betegség esetén! a hülye mindig magabiztosan állítja h ő nagyon okos és többet tud mint a főiskolát egyetemet végzett egészségügyi szakembereknél! igen ott is vannak hülyék de ha már fizetsz vlkinek kezelésért olyannak tedd akinek tényleg jó a szakképzése!
2015. ápr. 13. 11:05
 4/21 anonim ***** válasza:
82%

Én nem zárom ki a csontkovács lehetőségét sem.

Persze utána kell járni, hogy valóban ért-e hozzá.

Normális csontkovács és természetgyógyász meg eleve hozzá sem nyúl az emberhez orvosi leletek nélkül. Ezért az első lépés valóban az orvos és a kivizsgálás.

Aki csak úgy elkezd ropogtatni, mindenféle diagnózis nélkül, az biztosan kókler.

2015. ápr. 13. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:
37%

" csontkovács az nem valós egészségügyi szakma, nem elég mély a tudásuk h kezelhessenek!"


Miért, az orvosoknak elég mély a tudásuk? És mégis miféle tudásuk pontosan? A tudásnak nevezett tévhiteik?


Kezdeném ezzel :)


" és ha fáj valamid nem kidobni a pénzt az ablakon és vaktában járni csontkovácshoz hanem elmenni egy szakorvoshoz és vizsgáljanak ki és ő utána felírja a szükséges kezeléseket!"


Tehát ha szakorvos felírja az ineffektív kezeléseket az élből jobb, mintha egy csontkovács helyretenné az embernek azokat a problémáit, amiket a sport, gyógytorna addig nem tudott megoldani? Sőt, előfeltételezés szerint a csontkovács nem is tud segíteni az embereken? Ez kérem szépen vallás. Természetesen semmi baj nincs a vallásokkal, csak nem lehet másokra ráerőltetni a saját butaságainkat. Biztos lesznek hasonlóan gondolkodók, velük kell barátkozni :))


"mindneki tegye fel a nagy kérdést vajon jó e a gerincnek ha nem normális pozicióban csavargatják ropogtatják mikor ha ott vlmi gebasz történik azután azt helyre hozni nem lehet vagy nagyon nehéz!"


Igen, erről szól a harcművészet: olyan helyzetbe hozni egy ember gerincét, hogy megszakadjon a gerincvelő. Vajon a csontkovácsolás az harcművészet? Mennyi embernek lett maradandó sérülése csontkovács meglátogatása után? Biztos van ilyen, sajnos, ahogyan orvosi műhibák is vannak.


"a kis gyerek sem úgy kezd el járni h anyuci meg apuci felállítja és jártatja hanem először kúszik mászik, izeg mozog h erősítse az izmait!"


Újabb kérdés: a csontovács edző, izom erősítéssel foglalkozik? Mert biztos vagyok benne, hogy nem akkor fordulnék csontkovácshoz, ha az izomzatomat szeretném erősíteni, ha mozgást szeretnék tanulni, gyakorolni. Lehet én csinálom rosszul :)


"szóval a megoldás a fájdalomra nem a csontkovács hanem az h fel emeli mindenki a kufferjét és elmegy orvoshoz"


Mert az orvosok aztán annyira mozgáspártiak, főleg az egészséges mozgásokhoz, gyógytornákhoz annyira értenek, hmm?


Kevesen vannak orvosok között is, akik értik a dolgokat.. úgyhogy nem látom át mi értelme leszólni most pont a csontkovácsokat :)


"de az orvosi vizsgálatokat nem helyettesít semmi!"


A vizsgálatot nem helyettesíti semmi, azaz a diagnosztikát. De nem csak orvosok diagnosztizálnak. A nyugati orvoslás elég jó (közel sem tökéletes) diagnosztikában, ezt meg kell hagyni.


"senki sem lát bele a testedbe h megmondja h most gerincsérved van és milyen!"


Érdekes, de vannak akik szinte belelátnak. Nyilván nem képalkotó gépek vannak a fejükben, de mégis meg tudják mondani sokan a problémát, a kezelést (pl. porckorongsérv történet motoszkál itt a fejemben) és utána más kezelést ajánlanak mint amit az orvosok. És az én történetemben az orvosi kezelés nem sült el jól, nem velem volt, egy csávóval nem rég. Mindegy, egy eset amivel próbálom árnyalni a képet, hogy nem csak a nyugati orvoslás módszereivel lehet diagnosztizálni, ne legyünk szűk látókörűek.


"senki sem látja h el vannak a kopva az ízületeid! csak a tünetekből következtet rá"


Igen, és ezzel nincs is probléma..


"rengetek olyan ember van akinek az állapotát a csontkovács rontotta tovább és mikor fokozódott a fájdalom azt mondja ez normális és majd elmúlik!"


Még több ember van, akit hagyományos nyugati orvoslás tesz tönkre, állandóan gyógyszert szednek pedig meg is gyógyulhatnának, de a rossz kezelés mellett esélyük sincs. Na bumm. Nem kell rossz kezelést választani, nem kell rossz orvost, rossz csontkovácsot választani. Mindenkinek a saját felelőssége az egészsége.


"egyik csontkovács homlokára sincs ráírva h ő most 4 hétvége alatt szerezte meg a papírját itt meg itt! vagy esetleg több nap alatt"


Az orvosok homlokára sincsen ráírva, hogy 6+x év alatt milyen agymosáson mentek át, mennyire rabszolgái a betegségiparnak, gyógyszeriparnak, emberek-e még vagy diplomás zombik.. ez van.


" nem olyan hülye h a megélhetését kockáztassa és elveszítse a klienseit! majd hülye lesz bevallni h bocsi én vagyok a hibás nem kellett volna hozzád sem nyúlnom mert amúgy fogalmam nincs h mit nem szabadna csinálnom ilyen meg ilyen tünetek betegség esetén! a hülye mindig magabiztosan állítja h ő nagyon okos és többet tud mint a"


Ez szórul-szóra igaz az egyetemet végzett orvosokra is.


"igen ott is vannak hülyék de ha már fizetsz vlkinek kezelésért olyannak tedd akinek tényleg jó a szakképzése!"


Tehát akkor nem tudom kinek fizessek, mert nem tudhatom kinek jó a szakképzése. Csak valódi tapasztalatokra hallgathatok, mert semmi más nem ad garanciát. Akkor meg adott esetben ahhoz a csontkovácshoz (vagy akár orvoshoz) megyek el, akiről meggyőződöm közeli, vagy bizalmas ismerősök által, hogy érti a dolgát.


Nem? :)

2015. ápr. 13. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 KoleszI válasza:

Bar ugy tünik a kerdezö csak önmegerösitest vart es az elözö valaszolo szepen összefoglalta a valasz had irjak le egy szemelyes tapasztalatot. A medencem születesemtöl kezdve el volt mozdulva es emiatt az egyik labam kicsit hosszabb volt mint a masik. Rosszul tanultam meg jarni-itt nem kell nagyon rosszra gondolni, csak egy kicsit csampas voltam-es emiatt rendszeresen fajt a bokam, terdem. 14 EV ALATT EGY ORVOS NEM VETTE ESZRE MI A PROBLEMA. De ha eszre is vettek volna, nem hiszem hogy tudtak volna valamit csinalni vele. A rossz jarasombol es medenceelmozdulasombol kiindulva a helyzet valoszinü rosszabbodott volna, es vegul meg kellet volna müteni. ez kb. 50 eves koromba közettkezett volna be. Egyszer elmentünk csontkovacshoz, eszrevette a problemat es helyrerakta a medencemet. Ahogy a kerdezö is mondta az izmok tartjak a csontokat-egy szakertö felirt nekem egypar tornagyakorlatot amivel ezt is megoldhatom. Azota nem faj a bokam.

Ezekutan nem tudom megmondani mert nem ajanlott csontkovacshoz menni. Megjegyzem kölfüldün sok orvosi iskolaban tanitjak a szakmat, csak otthon tartjak kuruzslasnak valamert.

Tehat a valaszom: ha jo csontkovacsrol van szo, es szerintem ezeknek azert utana lehet nezni nyugodtan el lehet menni hozza. Tehat ha eltört e kezed vagy influenzas vagy orvashoz menj, ha pedig elmozdult egy csontod csontkovacshoz.


A helyesirasert elnezest kerek, osztrak szamitogepröl irok.

2015. ápr. 16. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

:)


Biztos azért nem ajánlott, amiért semmilyen orvoshoz sem (vannak jó orvosok, rossz orvosok is)


Mert nem ajánlott betegnek lenni :)


Tehát ajánlott egészségesnek lenni. Ha valaki meg beteg, akkor mégis muszáj keresni jó orvost/csontkovácsot, szóval szakértőt aki segíteni tud a baján, nem lehúzza.


Én is ismerek olyat, akin csontkovács segített, de nem ezért írtam az 1. választ, az én 1 darab tapasztalatom irreleváns. Csak hogy óvatosan kritizáljunk valamit, mert lehet nem látunk át mindent. Ezért írtam sok kérdést.

2015. ápr. 16. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 A kérdező kommentje:

nem ülök egész nap a gyakorikérdéseket nézve! kerestem pár linket tessék belőle okulni! lehet nyers voltam, sőt igen is az de a szép visszafogott fogalmazások gykérdéseken nem működnek és az a célom aki csontkovácsot keress az alaposan gondolja meg! ismétlem mo-on nem hivatalos szakma, külföldön az! itthon nem! biztos vannak olyanok akik külföldön is tanulták de rengetek a hétvégés tanfolyamos és senki sem tudhatja akihez ment hol tanulta, csak vlki ajánlja mert neki jó volt.


[link]


[link]


A csavaró mozgások nagyon veszélyesek a sérült porckorongra nézve. Miközben a tok „fellélegzik”, a porckorongra erős nyíró erők hatnak, ami akár végzetes lehet a porckorong sérült hátsó részének a folytonosságára nézve. Egy felületes ismeretekkel rendelkező csontkovács –sajnos hétvégi tanfolyamokon tanult csontkovács Magyarországon rengeteg van- nagyon sokat tud ártani egy hirtelen, nagy erejű rotációs mozgással, ami akár a porckorong sérült rostos gyűrűjének kiszakadásával is járhat.


Nagyon fontos, hogy csak képzett, orvosi, vagy gyógytornász végzettséggel rendelkező, magát nem csontkovácsnak, hanem manuálterapeutának nevező szakemberhez menjünk. Manipulációs – kiropogtatós- kezelést ma a hatályos jogszabály szerint csak olyan ember végezhet, aki elvégezte valamelyik orvosi egyetem kétéves posztgraduális manuálterápiás képzését. Sajnos ilyen ember nem sok van az országban, viszont olyan csontkovács, aki fennhangon hirdeti a csodatetteit, de közben a gerinc alapvető anatómiájával sincs tisztában, rengeteg. Ők nagyon veszélyesek. Mindenképp el kell kerülni az ilyen embereket!

forrás lent ajánlott elolvasni

[link]

2015. ápr. 16. 18:48
 9/21 anonim ***** válasza:
22%

Én továbbra sem a csontkovácsokat akarom védeni, engem nem érdekelnek.


De orvosokat 6 éves tanfolyamokon képezik ki, míg teljesen primitív, csőlátású bábokká válnak akik csak a betegségipart szolgálják ki.


Ez nem menti fel a rossz csontkovácsokat, a gyorstalpaló semmi tanfolyamokat, ezzel csak annyit mondanék, hogy az élet rossz.


Vagy megtaláljuk benne a jót, a szépet, de mindig fent fog állni a lehetősége, hogy átvernek, kirabolnak, hazudnak, ide hozzák a háborút. Ezt mindenki tudja :)

2015. ápr. 16. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, téged pályára kéne állítani... Szökési sebesség fölé rugdosni...

Mondom ezt én, aki hónapokig alig élt, már majdnem gerincműtét alá vetette magát, majd egy csontkovács két perc alatt helyrerakta.

2015. ápr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!