Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A gyógynövény tartalmú kapszul...

Manipura kérdése:

A gyógynövény tartalmú kapszulákat szét lehet szedni, és a bennük lévő hatóanyagot vízben elkeverve meginni, anélkül, hogy romlana a hatásuk?

Figyelt kérdés
A kapszula pullulan-ből készült, elvileg ez növényi eredetű, de nem találtam róla megfelelő magyar leírást. Nem szeretném, ha hosszú távon káros lenne.

#gyógynövény. kapszula #pullulan
2015. máj. 14. 13:02
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Nem véletlen van kapszulában. Így leér a gyomrodba, ha kiszeded egészen másképp szívódik fel.
2015. máj. 14. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Ki tudnád fejteni bővebben, hogy miért szívódik fel másképp. Én abból indultam ki, hogy ha tea formájában iszom, akkor is egyből a gyomromba ér le, miben más porlasztott formában? (bocs, ha furán kérdezek, de nem értek a témához)
2015. máj. 14. 14:42
 3/4 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy azért van kapszulában, mert bélben kell oldódnia és nem a gyomorban.
2015. máj. 14. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Köszi! Én is ilyesmire gondolok, mert ugye gyógyszereknél ez nem mindegy,de a gyógynövények megtalálhatóak tabletta és kapszula formában is, meg persze teában is. Ezért nem egyértelmű számomra, hogy akkor most hol is kell feloldódnia, hogy hatékony legyen.
2015. máj. 14. 15:01

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!