Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Milyen pozitív vagy negatív...

Milyen pozitív vagy negatív tapasztalataitok vannak az étrendkiegészítőkkel kapcsolatban? (vitaminok, ásványianyagok, gyógynövények, stb. )

Figyelt kérdés

Kezdem én:

Most 20 éves vagyok és 15 éves korom óta rosaceás volt az arcom, aminek az okát nem sikerült kideríteni.

2 hónappal ezelőtt elkezdtem szedni napi 3 x 1000 mg máriatövis kivonatot és 3 x 1500 mg kurkumát. 3 hét alatt teljesen elmúlt a rosaceám, ami már több éve megkeserítette az életemet.


Egy közeli családtagomnak már majdnem 10 éve magas a vérnyomása, a napi 10 gramm halolaj, 100 mg Q10 és 500 mg fokhagyma kivonat pár hónap alatt teljesen rendbehozta, és most teljesen átlagos a vérnyomása!


Nektek milyen tapasztalataitok vannak? :)



2015. máj. 17. 20:10
 1/2 Manipura válasza:
Gyógynövényeket használok én is, főként tea formájában. Szerencsére egészséges vagyok,ennek megőrzés céljából fogyasztom őket. A szintetikus vitaminoktól viszont idegenkedek, mert sajnos tele vannak mesterséges anyagokkal ( színezék, tömegnövelő szer, fényező anyag stb. )Ezek hosszú távon több kárt csinálnak, mint hasznot. Ráadásul ezek a forgalmazók úgy hirdetik a termékeiket, hogy 100% - osan természetesek. Ha kapszula formájában fogyasztod a gyógynövényeket, olyat vegyél, amiben a hatóanyagon kívül nincs más mesterséges összetevő. Bár nem tudom, hogy ilyen létezik-e? :) Itt egy oldal, ami elég jónak tűnik [link]
2015. máj. 18. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 homo ludensz ***** válasza:
Egyet tudni kell,az étrend-kiegészítők valami gyenge szűrőn mennek át hogy kereskedelmi forgalomba kerülhessenek. Akinek használ az fogyassza de csak a saját tapasztalatában bízhat. Példának okáért ott a fokhagyma. 14 fajta étkezési fokhagymát termesztenek és számtalan módon dolgozzák fel tablettának. Van szagtalan szép fényes tabletta jó drágán és egyszerűbb is. A nálunk termelt jó aromákkal rendelkezik és aranyszabály hogy lehetőleg azonos éghajlaton teremjen a (gyógy)növény mint ahol az él aki fogyasztja.
2015. máj. 21. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!