Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Szédülésen gyógytornász,...

Szédülésen gyógytornász, csontkovács, manuálterapeuta segített valakinek?

Figyelt kérdés
Leírná a pontos tapasztalatokat? (Milyen jellegű szédülés, mi okozta, kinél járt stb..)
2015. júl. 21. 11:20
 1/7 anonim ***** válasza:

hogy szédülsz? nekem vertigom szokott lenni, és nagyon könnyen meg lehet oldani, ha az ember már egyszer rájött.

de olvastam olyat, hogy az orvosok nem jöttek rá, és van, aki évekig szenved emiatt, pedig órák/napok alatt elmulasztható.

2015. júl. 23. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
A szédülésnek is van több fajtája. Okozhatja egy rossz vérellátás elmeszesedett nyaki gerinc miatt vagy éppen a vestibularis ideg gyulladása, vagy az egyensúlyozószervből kikerült kis "kövecskék" is. Csontkovácshoz ne menjen, ilyen szakma nincsen, "legálisan" nem létezik az egészségügyben. Keressen fel egy jó neurológust, aki megvizsgálja, és kiírhat gyógytornát. Gyakorlatom alatt sok szédüléses beteggel találkoztam már, a szédülés jellege teljesen más lehet mindenkinél. Igen, ahogy mondja az előttem lévő hozzászóló, hogy van olyan akinél nem találják meg a problémát, de ez - ha jó szakember diagnosztizál - nagyon csekély esetben fordul elő. Nekik valószínűleg lelki okok vagy pedig a szedett gyógyszerek állhatnak a háttérben. Kitartást! Üdvözlettel: egy gyógytornász :)
2015. júl. 23. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nekem a fejem kóvályog, olyan bizonytalanságérzés, nehéz leírni. Derékfájásomra (erős porckorongkopás) miatt kezdtem gerinctornát az Országos Gerincgyógyászati Központban, ahol azért gondolom,szakemberek vannak. A második alkalom után két nappal kezdődött ez a szédülés, és az orvosok nyaki gerinc eredetre gondolnak leginkább, de még folyamatban a kivizsgálás, eddig fül-orr-gégén voltam, ahol mindent rendben levőnek találtak. Érthető okokból most félek a gyógytornától, mert már ez a szédülés is nagyon rossz, félek, hogy még rosszabbodna. :( Ismerősön keresztül hallottam rémtörténetet is ezzel kapcsolatosan. :( Fejmozgatás fokozza a szédülést, ugyancsak a magnézium és sajnos a D-vitamin, amit szednem kellene, mert D-vitaminhiányom van, már hónapok óta, eddig tudtam szedni a tablettát, de most ha beveszem, utána fél nappal jobban szédülök.
2015. júl. 24. 09:14
 4/7 anonim ***** válasza:
ha fejmozgatás fokozza, akkor mindkét oldalra egyformán fokozza, vagy ha egyik oldaladra (jobb vagy bal) fordítod, az jobban fokozza?
2015. júl. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Teljesen mindegy, melyik oldalra. Nem érzek különbséget.
2015. júl. 26. 13:31
 6/7 anonim ***** válasza:
akkor nem vertigo
2015. júl. 26. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Ennyit kb. magam is kisakkoztam. Jövő héten megyek majd mindenféle vizsgálatokra (neurológia, reumatológia).
2015. júl. 28. 13:19

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!