Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » A természetgyógyászok által...

A természetgyógyászok által istenített készítmények miért olyan drágák?

Figyelt kérdés
2015. aug. 14. 20:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%
Mert ebből van pénzük.
2015. aug. 14. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Üzlet. Tiszta vicc, mikor előadják, hogy a gyógyszermaffia meg hasonlók, közben meg még rosszabbak, mint a gyógyszercégek.

Egy gyógyszer előállítani nem kis pénz, egy rakás tanulmány, vizsgálat, ellenőrzés stb., ráadásul bizonyítani kell, hogy tényleg használ.

A természetgyógyászati termékeknél ilyen nincs...

2015. aug. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

Mert annyiért adják amennyiért egy jó marketinggel el lehet adni.


A készítő mondta:

Egy bach-virág terápiás jellegű készítmény árát (amely készítményt fillérekért elő lehet állítani), úgy határozták meg,hogy:


-Hú basszus de mennyit kérjünk érte?

-Legyen 1500.

-Nem az túl kevés

- Akkor legyen 20 000

- na ne az túl sok.

- najó akkor legyen 7500.

-OK.


:DDDD

2015. aug. 15. 08:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:

Nálam amik kicsapta a biztosítékot az nem egy készítmény hanem egy "orvostechnikai eszköz" keressetek rá "safelaser.hu"


A vntv s csávó nagyon ráállt minden adásuk elején már ezt reklámozzák.


Gyakorlatilag egy 2e Ft os kínai piros lézerpointer ami állítólag 2014es hungarikum ,nagy magyar találmány , a bioptron lámpa feltalálójának újabb agyszüleménye.


Azon kívűl hogy mindenre jó és még a holtakat is feltámasztja már csak az ára a viccesebb.


Nem kevesebbet mint 400 000Ft ot ! kér a nagy feltaláló az 500mW os infra lézerpointerért de van 30e ft ért is kicsi piros 30mw os hogy minden háztartásban legyen egy.



Ezek az elemes lézerek ebayen pár ezertől 30e ft ig megvásárolhatók ráadásul hálózarta köthető rendes hűtéssel,fókuszálható sugárral és többszörös teljesítménnyel is 50e alatt!

2015. aug. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
100%

No hallod? csak arra lennék kíváncsi, hogy a piros led, mitől is lesz lézer? Én is voltam ilyen előadáson, ahol 150 ezerért akartak ránk sózni ilyen kütyüket. De a végén, mikor már az előadó látta hogy az ötven ember közül senkit sem tud lehúzni, már adta 40 ezerért is. persze peckje volt, mert a mi környékünkön senki nem jár tömött pénztálcával, tehát hitellel is próbálkozott.

Persze, akit az előadáson meg tudott győzni, és a látszólagos kamu hitellel rá tudta venni hogy fizessen 80 ezret a kütyüért, abban már volt némi hit, tehát a placebo hatása némiképp idővel meghozza a gyümölcsét. De ha ajándékba kapod ezt a kütyüt akkor semmiféle hatást nem érzel!

Tehát a drágaság értelme a placebo hatás, amit a belé vetett hited válthat ki!

2015. aug. 16. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Hát ha készülékekben gondolkodik az ember akkor az többnyire tényleg drága, de van sok népi gyógyászati szer amit akár magának is meg tud csinálni az ember. A vadgesztenye krémet alig ismerik pedig milyen jó lábra. A lóbalzsam is valami 1000 ft, az egyik legjobb izomlazitó, persze ebből is van gagyi. A körömvirág kenőcs patikában is kapható, otthon is elkészithető és akkor töményebb is lesz, a legjobb hámszövet regeneráló, mindig szükség van rá, pláne a kölyköknek. Orbánc olaj bőrre, égés, vagy legégés esetén zseniális, alig ismerik. A fekete nadálytő az egyik legjobb zuzodás csökkentő, az egész országban nő, a győkerét beáztatni alkoholba és kész is a tintura, nekem a homlokomom nőtt pinponglabdát (bringával estem) néhány óra alatt lelohasztotta.... és lehetne sorolni.


Nem vagyunk gazdag emberek, legalábbis én nem, így a drága dolgokkal kapásból nem foglalkozom, ott az internet annyi mindennek utána lehet olvasni.

2015. aug. 19. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 homo ludensz ***** válasza:
*4-es. A biotron lámpa feltalálójának "agyszüleményéből" milliókat vagy talán milliárdokat kaszált a Zepter. Gondolod hogy az a sok vásárló mind tudatlan hígagyú gyökér volt? Itthon is gyárthatták volna de nem vállalkozott rá senki s így Fenyvesi Mártának kapóra jött a Zepter.Nem hiszem hogy ne akadt a 10 év alatt egy fizikus,egy biokémikus vagy csak egy sebész bőrgyógyász aki nem sipákolt volna hogy dobják a kukába a lámpát mert sz@rt sem ér. Azt valószínűnek tartom hogy szerényebb kivitelben olcsóbban is elő lehet állítani.
2015. aug. 20. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

A biopron lámpa polarizált fénye csak egy áltudományos mese!

A lámpa hatásmechanizmusa kizárólag a placebo hatásban rejlik! Ha ajándékba kapod, tehát nem fizetsz érte vagyonokat a hatása sajnos elmarad! És ha nem hallgatod meg a hozzá körítésként adott mesét, a hatása szintén elmarad!

Ha az a sok mese amivel eladják ezeket csak kis részben is igaz lenne, akkor minden emberre egyformán kéne hogy hasson. De mivel az ehhez hasonló kütyük csak a betegek 15-30% nál hatásos, ez a statisztikai adat egyértelműen bizonyítja hogy csak is placebolag hat!

Az internet napjainkban való megjelenésével és elterjedésével ezt a statisztikai adatot egyre kevesebben veszik számításban. Hisz ha valaki el akar adni valamit, honlapján csak azokat a hozzászólásokat jeleníti meg, amelyek dicsérik az árut! Az ellentmondó megjegyzéseket, amelyek ronthatják az üzletet, símán törli a rendszerből!

2015. aug. 20. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
Mindent a világon annyiért adnak el, amennyiért lehet, nem amennyibe az előállítása kerül. Így lesz a iPhone is annyi amennyi.
2015. aug. 20. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 homo ludensz ***** válasza:

Nos akkor én a 8-10%-ba tartozom mert átéltem a lámpázással való mély sebem gyógyulását.Elmondom úgy ahogy volt és nem dramatizálom. Nagyon fájtak a visszereim és igen csak ki voltak türemkedve. Ajánlottak egy sebészt aki injekcióval "csodákra" képes e téren. Felkerestem és elkezdtük a kezelést a bal lábam jól tűrte s így végig injekciózta. A jobb lábam következett. A sípcsonton futó eret vette kezelésbe és paff az az egy injekció helye nem gyógyult inkább szélesebb de főleg mélyebb lett. Teltek a hetek és mivel hajnalban jártam dolgozni egyre problémásabb volt a kötözése.

Elvállalt november elején egy kedves eü.dolgozó akinek volt ilyen lámpája. Az első ujjperecem eltűnt a sebben,ő kifertőtlenítette,meglámpázta bekrémezte és én jártam hozzá és fertőtlenít lámpázik és karácsonyra már feltöltődik a seb. Kötözni sem kell. Még akkor vettem egy lámpát és bárkit aki jött vagy jön megvilágítom ezzel a placebóval de inkább ne legyen rá szükség.

2015. aug. 20. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!