Kezdőoldal » Egészség » Alternatív gyógyítás » Mit lehet tenni azzal, aki...

Mit lehet tenni azzal, aki Alzheimer-kórban szenved?

Figyelt kérdés
Egy 86 éves néniről van szó, aki egyre inkább távol kerül a valóságtól. Van valamilyen mód arra, hogy lelassítsuk a folyamatot?
2008. szept. 8. 15:34
 1/5 anonim ***** válasza:
90%
nincs.
2008. szept. 8. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%

"Az Alzheimer-kór kezelése során hozandó általános intézkedések megegyeznek a többi demencia kezelésében alkalmazottakkal.


A betegség megelőzése és progressziójának lassítása céljából adott bizonyos gyógyszerek (pl. nem-szteroid gyulladásgátlók) vizsgálata jelenleg is folyik. Az ösztrogénnek és az E-vitaminnak is lehet ilyen hatása, azonban az eddigi eredmények nem egyértelműek. Bármely ilyen szer szedése előtt indokolt a kezelés előnyeit és kockázatait tisztázni.


A donepezil, a rivasztigmin, a takrin és a galantamin növeli az ingerületátvivő anyagok (neurotranszmitterek) közül az acetil-kolin koncentrációját, mely több, demenciával járó kórképben alacsony. Ezek a gyógyszerek átmenetileg javíthatják a szellemi funkciókat, de a progressziót nem állítják meg. Az alzheimeres betegek mintegy felében ezek a szerek jó hatásúak, és ezekben a betegekben a szerek gyakorlatilag 6-9 hónapig lassíthatják a progressziót. A legjobb hatást az enyhe-mérsékelt esetekben fejtik ki. Drágaságuk és lehetséges mellékhatásaik miatt ezeket a szereket nem érdemes olyanoknak tovább adni, akikben nem jelentkezik a kedvező hatás. A leggyakoribb mellékhatások közé tartozik a hányinger, a hányás, a fogyás, a hasi fájdalom és a görcsök. A donepezil és a galantamin mellékhatásai általában enyhék és viszonylag ritkák.


A ginkgo biloba kivonatát (EGb néven) a fenti szerekhez hasonló hatásúnak találták, azonban ennek a gyógynövénynek a további vizsgálata indokolt a hatékonyság megítélésére."

forrás:Dr.Info


Valahol olvastam,hogy a zöld tea is lassítja a folyamatot.

2008. szept. 8. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
nincs!
2008. okt. 17. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

semmit nem lehet vele tenni.

De amiket mond, arra nagyon oda kell figyelni, mert halála után, lesz velóságtartalma.

az én nagymamám sajnos alzheimeres volt, és meghalt, utolsó szava az volt, hogy este 9 kor jön hozzá valaki, és hoz neki parfümöt.

este 9-kor csörög a telefon a rengőrségről, hogy bejelzett a riasztó, 3-as zóna hálószoba.,

elmentünk, és parfümszag volt a házban.

és azóta sem tudjuk hogy mitől.

Meg amikor nem indult az autónk, és mentünk hozzá az otthonba az egyik barátunkal, és az volt az első kérdése hogy jó már az autó?

meg hogy meg lett-e már a telefonom, amikor elhagytam.

senki nem mondhatta neki.

Sajnos nem lehet az alzheimer kórosakon segíteni.

nagyon súlyos.

SAJNÁLOM!!!!

2010. máj. 24. 06:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 lightgirl válasza:
Sajnos azon kívül nem lehet érte semmit tenni, hogy megszépíted azt az időt amit még ebben a világban tölt. Az ilyen típusú megbetegedések jelenleg gyógyíthatatlanok és a vége az elkerülhetetlen halál. A néninek annyiban tudsz segíteni, ha látogatod, beszélsz hozzá és biztosítod az ő kis világához szükséges legfontosabb dolgokat, napi étkeztetést, és ha már inkontinens akkor kicseréled alatta a pelust, avagy ápolót fogadsz mellé. Egy ilyen beteg a kór előrehaladtával egyre nehezebben mozog, kényszertartása lehet, merevek lehetnek az izmai, egyre kevésbé igényli a mozgást. Gyógytornász átmozgathatja, de sok javulás nem várható. Addig jó míg tud járni, bár az egyensúlyérzék és tájékozódási problémák miatt nem szabad egyedül hagyni sétálni. A legtöbb amit tehetsz érte hogy utoljára elviszed a kedvelt helyeire, köré gyűjtöd a kedvenc tárgyait, a kedvenc zenéit hallgatjátok hogy békében készülhessen fel a halálra. Sajnos a vége a teljes mozgásképtelenség és legtöbbször nyelési nehézségek is fellépnek, valamint nagyfokú fogyás tapasztalható. A beteg szeme üveges, messzibe réved de az érintést,simogatást, a szeretet ugyanúgy érzi. Ha beadod egy szociális intézménybe, vagy kórházi osztályra készülj fel hogy rövid időn belül "átsegítik" a másvilágra ugyanis a magyar egészségügyben 20-30, néha több beteg jut egy nővérre, el tudod képzelni milyen ellátásban részesül így...
2011. ápr. 6. 03:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!